Forum

"With the exception of you, I dislike everyone in the room." She smiled viciously. "That's the sweetest thing anyone's ever said to me."
-

(uvod)
Vedno sem bila punca, za katero so se obračale oči. Povsod kamor sem šla, sem pritegnila pozornost.
Toda ne dobro vrsto pozornosti.
Mamice in očki niso pokazali name in rekli: "Glej jo! A si ne želiš biti taka, ko boš velika?" Nato pa nasmešek in hihitanje.
Ne, mame s hčerkami so kazale name in šepetale: "Vidiš, tako izgledajo slaba dekleta. Nikoli se ne druži z njimi." In deklice so me pogledale s širokimi očmi in prestrašeno prikimale.
Fantje so mi žvižgali in mislili, da sem lahka in se vdam vsakemu. Punce so me gledale s privihanimi nosovi.
Želite resnico?
Nikoli. Me. Ni. Brigalo.
Dokler nisem spoznala njega.
Z razmršenimi blond lasmi in modrimi očmi. Visokega, suhega in ... skrivnostnega.
Nikoli se nisem za nič trudila, nikoli se nisem zanimala za mnenja drugih, ne, nikoli se nisem zanimala za DRUGE osebe.
Ampak on ... V meni je prebudil nekaj novega. In preden sem nov občutek uspela zatreti, se je že širil v meni, butal je v moje možgane z neznansko silo valov na odprtem morju ob nevihti in bila sem prešibka, da bi se mu uprla.
Torej sem se predala. Doživela veliko svojih prvič-ev.
In presneto, prav ničesar ne obžalujem.
-

1. poglavje
Ko sem imela 11 let, sem se z očetom iz Kalifornije preselila v Nebrasko. NEBRASKO. Si lahko mislite? Iz sončnega San Francisca v Omaho. Kar naenkrat.
Brez opozorila.
Nekega popoldneva je mama oznanila, da ne more več in da odhaja proč, nekam, kjer bo lahko živela po svojih pravilih. Očetu je zlomila srce in tudi po šestih letih še vedno pobira košček po košček in jih poskuša zlepiti.
Jaz živim iz dneva v dan. Končujem zadnji letnik srednje šole, ko nisem v šoli ... nisem v šoli. Pijem. Kadim, včasih tudi travo. To delam, da pozabim na to, kako bedno je življenje in na dejstvo, da me je lastna mama zapustila. Vem, da dramatiziram. Vem, da je veliko drugim hujše. Toda zame je moje življenje dovolj.
-
"Arabella?"
Zavzdih.
"Ura je osem."
In? Kot da me briga, koliko je ura.
"Spet zamujaš v šolo."
Ja, povej mi nekaj novega.
"Če ne boš vstala, te bom polil z vedrom mrzle vode."
Sunkoma odprem oči in zagodrnjam. "Zakaj si tako tečen?" vprašam s hripavim glasom in pogledam navzgor. Oče se nasmehne. "Zato, ker me skrbi zate. No, dajmo. Pokonciii." Zadnjo besedo že skoraj zapoje in vesela sem, da ga vidim zadovoljnega. Skobacam se iz postelje in se bosih nog odpravim v kuhinjo. "Še dva dneva sta do konca šole. Res moram iti k pouku? Veš, da sem končala vse izpite in opravila vse, kar sem morala. Prosim? Dovoli mi ostati doma," nagovorim očeta, ki sedi za mizo in žveči čokoladne kosmiče med branjem časopisa. Dvigne oči in me premeri čez rob papirja. "Povej mi, Bella ... Do kdaj si včeraj ostala zunaj?"
Sranje.
"Do ... enih?" Premakne se in časopis zašumi.
"Zanimivo, kajti ko sem ob petih preveril tvojo posteljo je bila prazna."
In pečena sem. Sploh ne poskušam ugovarjati. Pa saj nima smisla. "Oprosti." "Ni se ti treba vedno pretvarjati, veš. Vem, da se včasih zlomiš - tudi jaz se. No, jaz se velikokrat, ampak to sedaj ni važno. Arabella, prosim ne delaj si tega. Dovoli mi, da ti poiščem pomoč, preden bo prepozno." Skoraj roti me že. Bog, kako boli gledati tiste njegove proseče rjave oči.
Namesto "Ampak saj je že prepozno" odvrnem: "Očka, saj je vse okej. Moram se malo sprostiti. Ne skrbi, trdno se držim."
Zasmejem se in se usedem nasproti njega s skledo narezanega sadja v rokah.

(klikni)

-
ja... nevem pač hotla sm neki pisat kr mam to idejo že 2 mesca u glavi but i never have time so if nobody reads this i'll be just fine.
21. junij 2014
oMFG GIOHFLDSIHULHIOEHEHFD THIS IS SO PERF I MEAN PERF LIKE IDK WHO ANYONE WHO IS PERFECT OIEFIOZFDIOIASDFZ
NEEEEXXXXTTTT <3333
RGKIJGIJSDFIDFI
21. junij 2014
ILYSFM FOR THIS OMG
21. junij 2014
omfg this is sooo fucking prfect *OOOOO+
neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeext *_*
21. junij 2014
WOW HVALA :-)
ce pridem danes do kompa nextam ze danes. just because i can hehe
21. junij 2014
i hope u do <3
21. junij 2014
Neeeext *0*
popolnoooo *-*
21. junij 2014
nnnexxt perfekcija
21. junij 2014
CEU NEXT SM MELA NAPISAN IN MI GA JE ZBRISALO WOW I'M CRYING ŠE ENKRAT GA BOM NAPISALA UPAM DA BO POU TOK UREDU KOT TAPRVI :--------------(
22. junij 2014
in ja hvala za 4 nexte prčakovala nism nobenga hvala hvala hvala :-)
-

2. poglavje
Danes sem morala v šolo. Oče me je prisilil.
"Po spričevalo moraš," mi je dejal.
KOGA BRIGA SPRIČEVALO?
Torej sedim v učilnici, v zadnji vrsti. Z nohtov drsam črn lak za nohte in žvečim čingum. Tako mirno preživim polovico ure, dokler ne slišim, da nekdo kliče moje ime.
"Hej, Arabella. Arabella." Počasi dvignem pogled in se zazrem v sošolca, ki želi pridobiti mojo pozornost. Daniel. Ah, eden izmed samo imenovanih 'popularnežev'.
"Kaj želiš, gnida?" zasikam.
"Si res dala Lukeu, tistemu, ki je pred štirimi meseci prišel na našo šolo?" Namrščim se. "Prvo kot prvo, nikomur nisem dala NIČ. Drugo kot drugo, nič se te ne tiče kreten. In tretje kot tretje, kdo za vraga je Luke?" ga vprašam in ga motrim s pogledom. Iz sebe izpusti zvok, ki ga imenuje smeh, toda meni preprosto zveni kot kruljenje pujsa.
"Tisti darker tam v kotu. Ne glej ga direktno v oči, baje ga to razjezi," mi Daniel prišepne medtem ko se oba počasi obrneva v kot proti fantu.
Nosi črno majico na kapuco in črne kavbojke. Obut je v popolnoma črne Vans čevlje. Izpod kapuce mu štrlijo blond lasje. S prsti nemirno potrkava po mizi.
Kako, da ga v štirih mesecih sploh nisem opazila?
"No?" še kar ne neha Daniel. "Kaj?!" zabevskam in tako nehote pritegnem pozornost profesorja, ki me utiša.
"Si mu dala?"
Prekipi mi. Primažem mu klofuto."Ti nespoštljivi kup dreka!" se zaderem.
Odrinem mizo, vstanem in odkorakam do profesorjeve mize. "Mi lahko, prosim, izročite spričevalo?" ga vprašam s solzami v očeh.
S skomigom mi list papirja položi v roke in končno stečem iz razreda. Zakaj sem si to dovolila, zakaj si po vseh teh letih še vedno dovolim biti prizadeta ...
Planem iz šole in se namenim v park. Tam se usedem na klop in iz žepa potegnem škatlico cigaret ter eno prižgem. Globoko potegnem in počakam, da mi dim napolni pljuča. Nato ga spet izpustim v zrak.

(klikni)
Make up imam razmazan, v trebuhu me stiska, toda cigaret me vseeno pomiri. Ko do konca pokadim, ga potlačim na lesu in vržem na tla ter ga poteptam. Za vsak slučaj.
"Imaš še kakšnega?" za seboj zaslišim glas, ki ga ne prepoznam.
In, če za mano stoji morilec? Ali posiljevalec? O bog.
"Mogoče," odgovorim kolikor pogumno lahko.
Slišim korake in poleg mene se usede fant, ki mi ga je Daniel v razredu pokazal. Kako mu je že ime ...
"Luke Hemmings," se predstavi. Kakor, da bi mi bral misli.
"Arabella Turner," odvrnem in mu podam cigaret. Prižge ga.
"Arabella Turner," ponovi. Prikimam.
"Veš, da imaš ime po pesmi skupine Arctic Monkeys in da imaš enak priimek kot Alex Turner, pevec skupine?" Zasmejim se njegovi opazki in ponovno prikimam.
Obrnem se proti njemu in si ga prvič dobro ogledam. Zdaj ima na glavi rdečo kapo s šilcem, ki je obrnjena narobe. Po dlani, v kateri drži cigaret, je potetoviran.

Nekaj časa v tišini kadi. "Zakaj si me prej opazovala?"
Vedela sem, da bo vprašal.
"Hotela sem videti, komu sem dala," mu odgovorim in skoraj vidim, kako se mu dim zaleti.
"Pojma nimam o čem govoriš toda si prepričana, da me nisi s kom zamenjala?" me resno vpraša. "Ljudje si zmišljujejo stvari, ki pač niso realne in morda nikoli ne bodo," resnobno odvrnem. Nasmehne se in zmaje z glavo. Potem skoči s klopi in pogleda naokoli.
"Arabella Turner, bilo mi je v veselje." S temi besedami odkoraka.
Obsedim na klopi. Samo to? "Bilo mi je v veselje". Nobenega "Se vidiva naokoli" ali pa izmenjave številk.
Razmišljam ali bi se pognala za njim in ga vprašala, če se še kdaj vidiva, a odločim se nasprotno. Raje se odpravim domov.

-
i don't even know
nextam?
22. junij 2014
this is perf ily
next
22. junij 2014
neeeeeeeeeeext *-*
22. junij 2014
omfg, this is perf like i said opjfphrfh neeeexxxtttt
23. junij 2014
next :-)
25. junij 2014
u172768
u172768
Neeeeeext :$

(P.s. ce se ti nexti zbrisejo jih pisi raje v wordu hhhhh)
26. junij 2014
when will you update this?
please do that soon.
please.
12. julij 2014
OMFG IM SO SORRY IM SO SO SO SORRY ni me blo doma do dvanajstga julija bc i was in england in zdej delam in nimam casa i am so fkn sorry evo zdej pisem next ily guys im sorry again omg
28. julij 2014
u172768
u172768
V angliji si bla omfg kill me

+ oprosceno ti je:3 vazno da bo neeext ole ole
28. julij 2014
Next
30. julij 2016
Next
31. julij 2016
Next
07. maj 2017