Forum
u217566
u217566
Hejj. js sem se odločila pisat še eno zgodbico, ampak ta bo, tko po mojem okusu znanstveno fantastična no hm kratek prolog, ki ga bom navmes 90% spremenila :
Glavna oseba zgodbice je Andrew, fant, ki ga je obsedel demon. Njegova punca, Isabelle ga poskuša rešiti, vendar se njena odločitev kmalu izkaže za usodno, saj demonka, ki ga je obsedla iz njega na koncu posrka vso človeškost, in Andrew ni nič več kot le njena igrača, ki slepo uboga ukaze svoje gospodarice.
Dogajanje se odvija v izmišljenem svetu, polnem domišlijskih bitij, vilinov in zmajev ter navadnih smrtnikov. Tam kaj štejeta le moč in kri, umor ni zločin, maščevanje in izdaja pa čakata za vsakim vogalom.

S palcem je narahlo pogladil srebrno lesketajoče se rezilo in iz prsta mu je pritekel tanek curek krvi. V polmraku se je zdelo, kot da je črne barve.
''Andy,'' je dahnilo dekle, ki je z na hrbtu zvezanimi rokami klečala pred njim. Po licu ji je zdrknila solza.
''Ime mi je Andrew.'' Govoril je s trdim, mehaničnim glasom. Ni bil njegov. Dekletu se je zdel tako tuj...
''Moraš me poslušati. Prosim,'' je zaihtelo dekle.
''Poslušati? Saj sem te! Oh, še preveč! Poglej zdaj, kam naju je to pripeljalo!'' je rekel. Govoril je s tihim, jeznim glasom in v oči so se mu nevarno zaiskrile. Toda že v naslednjem trenutku so znova postale motne in prazne. To je dekletu vlilo novega upanja-morda je v njem le še ostalo kaj človeškega.
''Naju. Oba! S tabo sem ostala, tudi ko so vsi obupali! Kako mi boš to poplačal! S smrtjo!'' Besno se je poskušala osvoboditi vrvi, ki ji je rezala v kožo na zapestjih.
Andrew je sunkovito počepnil k njej, da so bile njune oči na isti višini. Skoraj sta se dotikala z nosovi. Jo bo poljubil, se je vprašala. Tako je hrepenela po njegovem poljubu. Ni se spomnila kdaj se je je nazadnje dotaknil. Ampak na mesto tega je le hladno spregovoril: ''Ne razumeš, Izzy,'' je zašepetal. Začutila je cmok v grlu. Že dolgo je ni tako poklical.
Za trenutek je zaprla oči, ko pa jih je odprla, je videla srebrno rezilo, ki je rezalo skozi zrak, proti njej. Hotela je zakričati, a ni mogla, zmanjkalo ji je glasu.
*****************************************************************************************************************************
mnenja, teorije?
03. november 2016
colleen ciara
colleen ciara
A veš kako izjemno pišeš? O.o Vsakič ko se JAZ lotim pisanja v tretji osebi izgleda nekako takole:
Prišel je in pojedel kosilo. Poklicala ga je prijateljica. ''Ja?'' ''Oh, ti si.'' ''Da, pridem!'' Odložil je slušalko in BLA, BLA, BLA, BLA...
Zdaj razumeš kaj hočem povedat?
Skratka, prolog je izjemen, začetek pa še bolj. In TI PRAVIŠ DA SI STARA 11 LET?? Ne verjamem ti, pa če se na trepalnice postaviš in začneš pet ameriško himno! x'đ

AJA, IN ZAHTEV Next
03. november 2016
Nexttttt *-*
03. november 2016
torej zgodba je napisana v tretji osebi in je ena redkih ki je dejansko dobro napisana v tretji osebi. Če zgodba ni dobro napisana v tretji osebi se človek zmede, ravno zato je večina zgodbic napisana v prvi osebi. Ampak moram reči da sem čisto not padla.

In všeč mi je bil stavek, del stavka kakorkoli ''Maščevanje in izdaja pa čakata za vsakim vogalom.'' Mogoče sem malo dramatična ampak če tako pogledaš je to tehnično tudi v 'resničnem' življenju.

Torej zgodba se mi zdi res dobra in pritegne te takoj. Tudi če nisi oboževalec tega žanra (kar jaz sem ) te zanima kaj se bo zgodilo. Zdaj pa hitro Next
06. november 2016
u217566
u217566
Toda rezilo je ni ranilo. Samo prerezalo je vrvi, ki so ji oklepale zapestja.
''Si že kdaj koga ubila, Izzy?'' je s ledenim glasom vprašal Andrew.
''Ne,'' je odvrnila Isabelle.
''Potem ne veš, kako je. S vsakim truplom za sabo pustiš košček duše.'' Oči so se mu zabliskale in hip za tem je mrknil v somrak.
Mia je pomočila prst v svežo kri in ga obliznila. Bila je sladka. Še tesneje se je zavila v odejo, ki jo je imela ogrnjeno okoli ramen. Bila je zima in Mio je mraz neprijetno ščipal po telesu. V roki je močno stiskala nož in se lotila odiranja srne, ki jo je ustrelila. Morala je opraviti hitro, saj je vedela, da bo vonj po krvi in mesu kmalu privabil volkove - ali še kakšne druge nevarne zveri. V tem gozdu jih ni manjkalo.
****************************************************************************************************************
ja, vem. ta Next je bil malo bolj kratek ampak nimam nekega navdiha.
mnenja, teorije?
06. november 2016
u217566
u217566
spet napaka, med ''Oči so se mu zabliskale in hip za tem je mrknil v somrak.'' in ''Mia je pomočila prst v svežo kri in ga obliznila.'' bi morali biti prazni dve vrstici.
06. november 2016
o marička pomagaj kratko in sladko a Next no torej naredila si preobrat, ko smo vsi ži mislili da bo umrla se je zgodilo to. In čeprav Next res ni bil ravno tri kilometre dolg se mi je zdel neverjetno zanimiv. Res je zelo dobro, kako lahko nekdo napiše pol romana pa ne pove nič. Ti pa si v kratkem nextu povedla tako dosti, tudi o osebnostih..

Zdaj pa da ne bom več blebetala, Next Next Next
06. november 2016
Neeext
06. november 2016
Next
06. november 2016
Next Wow, Asia! Meni je odlično. *-* Ampak tale Andy pa ni kar kateriAndy, kaj? Čudno je, da dekletu ni ime Juliet. Ne, saj ne bi nič spremenila, tole je že tako ali tako popolno.
06. november 2016
u217819
u217819
O Marija, to je tuk perfect!!!!!!! Res mi je ful všeč, in komaj čakam na Next!!!

Pa si ti prepričana, da si res stara 11? Za 11 let, jo to hudo dobro!! Ker kaj tako dobrega jaz ne bi mogla napisat, pa sem dve leti starejša od tebe Grem stavit, da maš slovko 5
Res pohvalno!!!

Next Next Next Next!!!!
07. november 2016
u217566
u217566
slovke nimam pet, ker (na zalost) vsaj pri nas slovka ni samo pisanje besedil in spisov. ravno se joucim, in, ugh, trajalo bo dolgo
07. november 2016
u217819
u217819
Da ne?????? Povej tvoji učiteljici, da jaz zahtevam, da ti dda takoj 5 Ker da pa ti nimaš 5, pa je katastrofa! (sej vem, da ni slovka sam pisanje besedil in spisov če že, potem vsaj upam, da imaš spise 5!)
08. november 2016
u217566
u217566
To da se opravicujem manjka mi casa tko da bo Next verjetn jutr al pojutrisnem
08. november 2016
u217819
u217819
Ok
08. november 2016
Next
08. november 2016
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani