Forum
u126608
u126608
heiii!
ta zgodbica o govorla o živalih. ja sej vem. dolgčas! no mogoče bo res dolčas. preberte pa boste vidl.

boš bral/a?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

02. april 2013
u126608
u126608
no bom kr začela in tisti k hočte dejte brat tisti k pa ne pa pač ne.
sem Julie, domača mačka. moje življenje je bilo do nekega usodnega dne popolno. vsak dan sem po petkrat dobila srebrno posodico z najbolj belim mlekom kar ga je mogoče dobiti. moji gospodarji so bili bogati. imeli so me najraje na svetu. Emma, gospodarica, in njen mož Beck sta tako lepo skrbela zame. nista imela otrok in tako sta več pozornosti namenila meni. joj, ti časi so bili tako izvrstni. nisem hotela oditi, vendar me je mikal svet zunaj. tista cesta, tista drevesa in zelenje nikoli isem hodila iz hiše, da si ne bi poškodovala občutljivih blazinic na tačkah. vsaj tako je pravil Beck. becka roko na srce nisem ne vem kako marala. čeprav mi je dajal mleko mi ni bil tako več kot Emma, ki me je kdaj pa kdaj tudi pobožala in počohljala za ušesi, kot kakeg psička. nekega dne pa sta Emma in Beck odšla na dolgo potovanje. ostala sem sama doma.
02. april 2013
Neext :3
02. april 2013
u126608
u126608
evo next

no vbistvu nisem bila sama. Emma je najela skrbnico za živali in ona naj bi mi dajala hrano. že ko sem jo prvič zagledala ji nisem zaupala. bila je suha, visoka in ves čas je imela na obrazu tisti grozljivi nasmešek. pri temu nasmehu ni bilo ni veselega. vsekakor pa mi je bilo všeč le to, da bom dobivala nekaj za jest. bila sem že lačna. šla sem v razkošno dnevno sobo kjer je skrbnica Laurie ležala na kavču,srkala nek zvarek, ki si si ga je sama pripravila in brala časopis. ko sem prišla v prostor, je začela kričati name. planila je pokonci trdno prijela časopis in me začela preganjati. skrila sem se pod stopnice, tako da ni mogla zraven. čez nekaj časa sem poskusila spet. tiho sem se priplazila k Laurie in se podrgnila ob njene suhe in suhljate noge. pričakovala sem, da me bo pobožala kot je to storila Emma. toda namesto tega je Laurie...
next?
02. april 2013
next
02. april 2013
u126608
u126608
widm da sam 2 bereta pa nwm če b sploh nextala
02. april 2013
u70855
u70855
next
02. april 2013
u126608
u126608
oki bom nextala

toda namesto tega je Laurie tako sunkovito premaknila nogo, da me je vrglo na tla. slišala sem samo njen oduren smeh potem pa tema....
zbudila sem se zunaj, v smetnjaku. nisem prepoznala okolja.samo vedela sem, da nisem doma. toda, zunaj sem! bila sem vesela in prestrašena na enkrat. končno zunaj! oda tukaj je toliko nevarnosti... pogledala sem sprednje tačke. kužušček je bil tam umazan od krvi. tedaj pa sem zaslišala: spet Laurien smeh. pogledala sem v vse smeri in videla črn avto z odprtim oknom. noter je sedela Laurie. "tvoji gospodarji so prebogati za mačko. denar gre v nič!" je rekla in se odpeljala. nisem razumela niti besedice. vedela sem kaj je govorila, a o katerem denarju? skobacala sem se iz smetjaka in skočila na cesto. au, to je zabolelo! v tačko se mi je zaril kamen, a sem vseeno vstrajno šepala naprej. avtomobili so se vozili gor in dol po cesti. videla sem gozd in se skrla v njegovo varno zavetje.
se opravičujem za neumen next
a)kaj naklepa Laurie in kaj se bo zgodilo?
b) mnenja, želje..
c)next?
02. april 2013
u70855
u70855
next
02. april 2013
u122918
u122918
a) ne wem hahahahahahahahahahahahahahahahaha
b) fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuul dobr
c nextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextnextvv
02. april 2013
next
02. april 2013
u126608
u126608
Bom ju3
02. april 2013
neext
02. april 2013
next
03. april 2013
u126608
u126608
hwala res ful k berete!!!! evo nextam

LAURIE
Živjo, sem Laurie. sem zelo revna in imam štiri otroke. nimam denarja, da bi jim kupila hrano, obleke ali plačala šolanje. zato živimo na smetišču, oblečemo tisto, kar so drugi vrgli stran, jemo biološke odpadke in moji otroci komaj znajo računati do 20. malo jih učim jaz, ko seveda imam čas. ne vem, kako, toda uspelo mi je nekako dobiti službo. postala sem skrbnica za domače živali. nekega dne sem dobila pismo:

Laurie!
na internetu sem na neki spletni strani videla, da si skrbnica za domače živali. prosila bi te, če bi za 14 dni popazila na Julie, domačo mačko. plačilo je zelo veliko. z Beckom, mojim možem, sva bogata zato ti v zameno dajeva 5.000 evrov. v primeru, da bo lačna ji nujno daj hrano. no, pa saj se bomo vse dogovorili. če želiš več, povej. pojutrišnjem pridi na Spokrovo ulico 132.
lep pozdrav,
Emma Tochaben

bila sem osupla. toliko bodo plačali?? potem pa sem spoznala zakaj. spokrova ulica je bila zelo zanikrn kraj in malokdo bi želel tja it čuvat mačko. pograbila sem papir in na hitro načečkala.

next? sorry za kratek next.
03. april 2013
next
03. april 2013
u70855
u70855
next
03. april 2013
u126608
u126608
bom počakala da še kdo nexta
03. april 2013
next
03. april 2013
u126608
u126608
EMMA
hej!! jaz sem Emma. moje otroštvo je bilo čisto normalno. v družini nismo bili niti bogati niti revni. vedno sem sanjala, da bi bila učiteljica. toda ko sem odrasla sem odšla na pravno fakulteto. že takrat sem se odločila za odvetništvo. na faksu sem spoznala Becka. ne vem kako, a vedno je bil take volje, kot sem jo v sebi čutila. najprej sva bila samo prijatelja. in sicer najino prijateljstvo se je začelo tako, da sem hitela po hodniku. na tla mi je padel zvezek. Beck, pravi kavalir, mi ga je seveda pobral, saj sem imela polne roke drugih zvezkov. nato sva postala prijatelja. in nekega deževnega dne je prišel k meni. na pragu me je objel nato pa še poljubil. bilo je tako lepo! samo da je bil moker in potem sem bila še jaz zaradi njegovih oblačil. hodila sva ene 11 let, nato pa se poročila. kmalu sva se odločila, da ne bova imela otrok. najprej sva si kupila zlato ribico, psa in papagaja. ko so ti od starosti že umrli, mi je Beck za božič kupil Julie. govoril mi je o njenih posebnih tačkah ko sem mu jaz sedela v naročju in božala Julie. v službi sem bila tako uspešna, da sva se lahko preselila v mini "dvorec". oh ja, tudi on je po poklicu bil pravnik (odvetnik). ves čas me spraševal, zakaj sva se preselila na najbolj zakotno ulico. "Ne maram, da bi ljudje stali pred najino hišo in s prstom kazali nanjo ter si govorili, da tam živi ne vem kdo." sem rekla. potem sva najela Laurie.
next?
03. april 2013
next
03. april 2013
u70855
u70855
next
03. april 2013
u126608
u126608
še dva nexta
03. april 2013
next
03. april 2013
u126608
u126608
še en
03. april 2013
u126608
u126608
ok bom kr pa hwala kr berete en krajši next
JULIE
ko sem skočila v gozd se je nekaj v meni premaknilo. nekaj nagonskega. lakota. čisto sem pozabila, da sem bila lačna! zavohala sem meso. kaj? o čem sploh razmišljam?? o miši? nikoli še nisem ničesar ubila. vendar sem se vseeno priplazila do grma. zdaj sem jo tudi videla. bila je majhna, a bilo je dovolj. skočila sem. pristala sem na miši in jo pohrustala. tako sem živela nekaj dni. nekoč pa sem prišla na rob gozda, k cesti. na svetilki sem opazila svojo sliko. zraven je še nekaj pisalo, a nisem znala prebrati. obrnila sem se in se napotila v gozd. bila sem takoooo lačna. a kaj, ko nisem našla nič za pod zob. ko sem hodila, se sploh nisem zavedala, kakšen hrup sem zganjala. nenadoma je predme skočila mačja postava. nekaj je sikala in se repenčila. odskočila sem in pri tem ne namenoma pristala na cesti. postava je skočila za mano in me povlekla nazaj v gozd. šele tedaj sem lahko videla, kaj je bilo to. bila je mačka. ko sva bili obe v gozdu, me je ogovorila. "......ti? .......počneš..? .....si.....? ........Jack." nisem razumela čisto nič razen besed: ti,počneš, si, Jack. Jack je tako ali tako ime in zato se ne šteje. mislim da je ta mačkon govoril nek divji mačji jezik. zato sem ga v svojm jeziku lepo, počasi vprašala: "Kaj si ti? ti je ime Jack? tukaj živiš?" Jack mi je prikimal in rekel tako, da sem ga razumela: "Jaz sem ris." potem sem ga spraševala. pogovor je tekel takole:
J- jaz R- on
j: jaz sem Julie, domača mačka. ti si pa ris Jack, če se ne motim.
r- ne ne motiš se. jaz sem to, kar si rekla.
j- torej... veš nekoč sem živela v hiši (povedala sem mu svojo zgodbo)
r- tako torej...

Jack:

03. april 2013
u70855
u70855
next
03. april 2013
u122921
u122921
next
03. april 2013
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani