Forum
u109093
u109093
»Okej. Vdihni, izdihni!« Sem si govorila ter počasi odpirala pismo. »O moj bog! S-P-R-E-J-E-T-A S-E-M!« Sem za kričala in takrat sem dobila kar nekaj sosednjih pogledov. Bilo mi je tako narodno saj nikoli nisem marala biti v središču pozornosti. Zaprla sem nabiralnik ter stekla v hišo. Mogoče se sprašujeta na kaj sem bila sprejeta? No sprejeta sem na Londonsko gimnazijo kjer bom dokončala četrti letnik ter se nato vpisala na Pravno fakulteto. Ja mogoče se sliši zelo piflarsko ampak sem že od malega oboževala učenje. V hiši živim sama z mojim dve leti starejšim bratom Maticom ter z najino mucko Betty. Starša sta se pred dvema letoma preselila na Irsko zaradi boljše službe in tam mamo tudi nekaj sorodnikov. Sicer pa pravita, da sva midva z bratom dovolj stara in, da lahko živiva sama. Imam najboljšo prijateljico Saro in je stara 19 tako kot jaz… Poznava se že od vrtca in od takrat sva ne ločljive. Ona se je prav tako kot jaz prijavila na Londonsko gimnazijo in upam, da je sprejeta saj brez nje je sami dolgčas… Mogoče vam sploh še nisem povedala imena? Sem Rebeka Bricelj…

Rebeka ( to sem jaz z mojim bivsim muckom... )

Sara

Betty

02. november 2012
u109093
u109093
1. Del

~Rebeka~
Zaprla sem nabiralnik ter stekla v hišo. »Matic, sprejeta sem!« sem se zadrla in še v tistem trenutku sem zaslišala škripanje stopnic. »Bravo sestrica!« je rekel ter me objel. »Za kok časa greš, kdaj greš, te lahko jaz peljem,…« »Stop!« Sem ga prekinila ter se začela smejati on pa tudi. » Noo.. Grem za štiri leta ali več, grem mislim, da danes ob desetih zvečer in ja seveda, da me lahko pelješ..bučko!« sem v smehu rekla. Zasmejal se je ter mi v roke dal mobitel.. »Sporoči staršema.« Pokimala sem ter začela klicati starša.
Jaz:Hej! Mami oči dobro novico mam!
Oči: Hoj ! Povej !
Jaz: Amm sprejetaaaaaaaaaaaa sem!
Mami: Ljubica tako sva ponosna nate.
Jaz: Hvala
Oči: No sedaj pa morava iti. Lepo se imej pozdrav Matica

Je rekel nato pa prekinil. Čudno!. Mobitel sem pospravila v žep ter hotela v kuhinjo a je v hišo udrla Sara. »Sprejataaaaaaa sm!« se je zadrla ter mi skočila v objem » Jaz tudi!« sem ji rekla ter jo objela. Pogovarjali sva se še dve uri saj sva bili obe čisto preveč navdušeni nad Londonom,… »Rebeka grem jaz, ker moram še spakirati. S dobiva na letališču.« je rekla. »Okej« sem rekla ter jo objela nato pa je odšla. Nekaj časa sem še gledala Tv nato pa sem se tudi jaz spravila pakirati. Iz pod postelje sem vzela dva velika kovčka zraven pa sem odprla omaro ter še deset minut neprestano gledala vanjo saj nikakor nisem vedela kaj naj spakiram. Zagledala sem nekaj lepih oblekic ter hlač, majic, jopic,… vse sem lepo zložila ter se spet zagledala v omaro nisem vedela kaj naj še spakiram zato sem spakirala še neke jakne, trenirke in še veliko drugih stvari. Oba kovčka sta bila napolnena čisto do vrha zato sem ju s težavo zaprla in zato sem porabila celih deset minut… Imela sem še dve uri časa zato sem na hitro skočila pod tuš. Nato pa sem se naličila ter se preoblekla v stvari, ki jih nisem spakirala…

V torbico sem si pospravila mobitel, slušalke in lip gloss saj vstale stvari sem imela že v nje. S kovčki sem s težavo odšla po stopnicah kjer me je že čakal Matic. »Si?« me je vprašal. V odgovor sem prikimala ter kovčke spravila v njegov avto. Med potjo mi je razlagal kakšni ljudje so tam, da se sama zvečer ne smeh sprehajat po ulicah,… Ah moj zaščitniški brat… S svojim govorom je končal šele takrat, ko sva prispela. Kovčka sem zložila iz avta ter se poslovila od brata. Nato pa odšla do letališča tam sem se usedla na najbližjo klopco ter premišljevala kaj vse bova delala prva dva meseca počitnic. Saj imava sedaj počitnice nato pa normalo deset mesecov šole… Moje misli je zmotil glas »Rebekaa!« hitro sem se obrnila ter zagledala Saro, ki je tekla k meni. Objeli sva se nato pa je ona zečela govoriti » Omg ne morem verjeti, da se mi to res dogaja…. Rebeka v London greva.!« se je zadrla in takrat je neki starec rekel naj malo tišje govoriva. Potihoma sva se zasmejali ter se usedli na klopco. Sama sploh še nisem dojemala, da grem v London. Kmalu je začel govoriti glas »Potniki za v London prosim pomaknite se k izhodu« Veselo sem skočila v zrak in s Saro sva nekako tekli do izhoda. Tam so naju pregledali ter nama vzeli kovčke. In že sva bili na letalu. In jaz srečnica sem lahko sedela ob oknu. Nekaj časa sem gledala skozi okno oblaki,oblaki… Od oblakov se mi je začelo spati zato sem se naslonila na spečo Saro in tudi sama zaspala…

~Sara~
Zbudili so me sončni žarki, ki so svetili skozi okno naravnost v moje uči. Bil je prvi dan počitnic in danes dobim pismo iz šole. Pomencala sem si uči se oblekla v haljo ter neučakano stekla po stopnicah mimo staršev proti nabiralniku. Odprla sem nabiralnik in tab zagledala eno in edino pismo. Vzela sem ga in takrat mi je srce začelo močneje biti. »OMG SPREJETAAAAAAAA SEM!« Sem se zadrla ter v joku stekla k staršema v naročje.. »sprejeta sem« sem zašepetala. Oh čestitava« sta oba na enkrat rekla ter me še močneje objela. Po nekaj minutnem umirjanju sem pojedla palačinke z Nutello. Nato pa sem se spomnila na Rebeko. Hitro sem stekla v svojo sobo ter se preoblekla, umila obraz ter se počesala. »Grem do Rebeke« sem rekla staršoma ter odšla peš do Rebeke saj je živela samo pet hiš stran. Bila sem tako vesela, da sem kar udrla v hišo.. »Sprejataaaaaaa sm!« Sem se zadrla ter ji skočila v objem. In v mislih upala, da je tudi ona saj brez nje ne grem nikamor » Jaz tudi!« je rekla in takrat sem bila res najbolj srečen človek na svetu.
1. V London grem in
2. Z mano gre moja Rebekica.
Nato sva se pogovarjali še kratki dve uri. Mudilo se mi je pakirati zato sem se poslovila, jo objela ter odšla. Do doma se dobesedno plesala saj sem bila res neskončno vesela. Ko sem prišla domov sem stekla v svojo sobo in iz omare vzela dva kovčka. Saj bom itak vse še kupila v Londonu in sigurno bo isto naredila tudi Rebeka. Med pakiranjem sem bila zelo živčna saj sploh nisem vedela kaj naj vzamem sabo zato sem iz omare zmetala stvari, ki jih vedno nosim in tudi nekaj zimskih, Ja vem, da je poletje ampak res ne vem kaj naj vzamem sabo . Po dveh urah sem vse spakirala ter se preoblekla

v ne spakirane stvari ter se naličila… Vse sem imela urejeno in čez eno uro in pol imamo let. Usedla sem se na posteljo in odšla malo pogledat če je kaj novega na fb-ju,… nič ni bilo zato sem spakirala tudi prenosnik. V žep sam si pospravila slušalke ter moj iPhone, ki mi ga je kupila Rebeka saj mi je prvega vrgla v vodo. No obistvu sem ji ga potem tudi jaz njenega a potem sva se zmenile, da ona meni kupi iPhone jaz pa nje… V kovčke sem še enkrat pogledala če imam vse moje najljubše čevlje ter oblekice,… Vse sem imela zato sem kovčke odnesla dol po stopnicah. Mami in očita ni bilo več doma saj sta imela nočno. Zato sem odšla s taksijom. Malo sem že zamujala a ne preveč. Odšla sem v uno veliko stavbo in zagledala Rebeko, ki je sedela na klopci. »Rebekaa« sem se zadrla ter stekla k nje. Objeli sva se nato pa sem vsa navdušena začela govoriti… » Omg ne morem verjeti, da se mi to res dogaja…. Rebeka v London greva.!« sem se zadrla in takrat nama je nek starec rekel naj bova malo tišje. Potihoma sva se zasmejali ter se usedli na klop a kmalu je začel govoriti glas »Potniki za v London prosim pomaknite se k izhodu« Navdušeno sem vstala ter tekla proti izhodu. Tam so naju še pregledali ter nama vzeli kovčke. Bila sem zelo zmatrana zato sem si v ušesa dala slušalke ter poslušala muziko in kmalu zaspala…
02. november 2012
u109093
u109093
2. Del

~Rebeka~
»Pripnite svoje varnostne pasove. Prispemo čez petnajst minut« Je rekla stevardesa ter odšla. Zaspano sem pogledala naokoli ter opazila, da sem spala na Sarini rami. Normalno sem se usedla ter zbudila Saro, ki je še zmerom spala kot dojenček. »Saraa. Zbudi se pristajamo.« sem ji zašepetala ter se naslonila nazaj na sedež ter gledala skozi okno. »Kaj kkaj se dogaja?« me je prestrašeno pogledala. Bila je tako smešna, da nikakor nisem morala zadrževati smeha. »Pristajamo zato se pripni« sem ji razložila. Saj je bila čisto zmedena… Tistih petnajst minut sva bile obe tiho saj je bila vsaka čisto v svojem svetu domišlije no saj jaz. Pogledala sem skozi okno ampak nisem videla čisto ničesar razen polnega mesta lučk. Kmalu smo prispeli. Vzela sem kovčke in taxi naju je zapeljal k najinemu hotelu Corinthia. Takistu sva plačale in ko sem iz topila..ŠOK! Hotel je bil prečudovit in prostori v njemu .WAW ! Jaz sem imela sobo številka sedemnajst. Moja soba je bila zelo velika in imela sem svojo kopalnico, televizijo, balkon,… Hitro sem zaklenila vrata ter odšla pot tuš. Nato sem se preoblekla

Ter odšla v Sarino sobo. »Saraa greva jest. Lačna sm!« sem se potožila saj sem bila res zelooo lačna. »Evo me« je rekla ter prišla do mene. Skupaj sva odšle v dvigalo in tam je bilo pet fantov tako, da smo se komaj stisnili. »Sara a niso to uni One Direction al neki« sem v smehu rekla. In opazila kako so me vsi čudno pogledali saj sem govorila po Slovensko. »Ja mislm, da so. Omg poglej tega Zayna omg je lušt« mi je v smehu rekla tako, da sem jo bolj malo razumela. A se mi ni dalo še enkrat vprašati »Kateri jezik sta sedaj govorili« me je vprašal neki blondinec in če po resnici povem je bil noro luškan. »Slovenski« sem mu odgovorila on pa je v odgovor prikimal. »greta z nami na večerjo?« je vprašal mislim, da je Zayn če se ne motim… Sara je še tisto sekundo pokimala. In tako smo skupaj odšli na večerjo. Sedeli smo Sara, Zayn, blondinec, Jaz, črtko, Liam in koderček. Vso večerjo smo se pogovarjali in smejali oziroma sem se pogovarjala samo z Niallom ja vem njegovo ime saj se mi je med večerjo predstavil »Mi daš telefonsko?« me je vprašal in takrat so vsi fantje začeli žvižkati midva z Niallom pa sva postala čisto rdeča. Telefonsko sem mu napisala na listek nato pa sva se z Saro počasi poslovile od njih saj oni so odšli še v neki bar nama pa niti malo ni bilo do barov saj sva bili zaspani…Z dvigalom sva odšli to najinih sobe ter se poslovili. Ko sem prišla v sobo sem pogledala na uro bila je dve zjutraj. Preoblekla sem se v spalno srajčko saj tako vsako poletje spim. Nato pa sem si umila zobe ter odšla v posteljo. Glih sem se lepo namestila mi je zavibreral mobitel jezno sem vstala, vzela mobitel ter se nazaj namestila. Pogledala sem sporočilo
Lahko noč:* Niall <33
Lahko noč ! <3
Sem mu odpisala ter z nasmeškom na obrazu zaspala.

~Sara~
»Saraa. Zbudi se pristajamo.« sem zaslišala nežni glas. »Kaj kkaj se dogaja?« sem histerično vprašala ter pogledala Rebeko, ki je bila že vsa rdeča od smeha. Ko se je nekako pomirila mi je razložila, da pristajamo in da naj se pripnem in šele takrat sem mi je posvetilo kje sem .na letalu. V ušesih sem imela še zmerom slušalke. Ni sem mi dalo več poslušati muzike zato sem vse ugasnila ter pospravila v žep. Tistih petnajst minut sem razmišljala kaj vse bova počele in upala sem, da bo bil kakšen pameten fant. Moje razmišljanje je prekinila Rebeka saj je začela vstajati in takrat sem zagledala, da smo prispeli. Vzele sva kovčke ter se s taxijom odpeljale do najinega hotela in upam, da je lep…Po kratkih desetih minutah se je taxi ustavil pred čudovitem hotelom bil je zeloo velik in njegova notranjost je bila perfekcija. Številka moje sobe je bila osemnajst ooo.. moja srečna števila. OMG! Moja soba ja TOP! Imela je balkon, kopalnico, tv,.. Oh kako se bom jaz v taki popolnosti učila amm.. Hitro sem skočila pod tuš ter se preoblekla

In namazala. Takrat pa je v mojo sobo prišla Rebeka češ, da je zelo lačna… Oh ja no saj ona ja zmerom lačna. »Evo me!« sem rekla in skupaj sva odšli v dvigalo. Ampak tam je bilo že pet fantov tako, da sva se komaj stlačili. Vsi so bili tako popolni ampak Zayn je bil pa res največji cukerček. Oh… »Sara a niso to uni One Direction al neki« Je rekla Rebeka in vsi so jo malo čudno pogledali saj je to povedala v Slovenščini. Ja mislim, da so. Omg poglej tega Zayna omg je lušt« sem ji odgovorila med smehom zato me je po mojem čisto malo razumela ali pa nič. Takrat jo je blondi nekaj začel spraševati ampak jaz sem se čisto zagledala v Zayna in njegovo popolnost…Takrat pa je Zayn vprašal če greva z njimi na večerjo in bila sem tako navdušena, da sem samo prikimala saj govoriti nisem morala. In tako smo skupaj odšli na večerjo in na srečo sem sedela zraven Zayna. Bila sva čisto zatopljena v pogovor in šele sedaj sem opazila kako prečudovita čokoladne oči ima. Večerja z njim je čisto pre hitro minila zato sva se z Rebeko počasi poslovila saj so oni odšli še do nekega bara meni pa čisto nič ni bilo, do alkohola ali kaj podobnega…Zato sva s Rebeko odšle vsaka v svojo sobo. Jaz sem se samo še preoblekla v mojo pižamo ter si umila zobe nato pa sem zaspala.

Next?
02. november 2012
u106856
u106856
NEXT
02. november 2012
next
02. november 2012
next!!
02. november 2012
neeext
02. november 2012