Forum
u151468
u151468
opis zgodbe:
Dixi(10 let),Rochell(12 let),Jude(14 let)Martine(16 let) so sestre,ki živijo z mamo.Mama jih preseneti z novico da se selijo na drug konec države in pričakovano se punce na to novico odzovejo slabo vendar na koncu gredo vse tja.Tista okolica je tako razmetana in tako popisana z grafiti polna razbitin,da je tam skoraj nemogoče živeti.Ravno ko si lepo uredijo stanovanje pa njihova mama hudo zboli in umre.Za uboge punce ni več možnosti oče je mrtev babice tete strici tudi zato jih dajo v rejništvo.Prvi mesec so skupaj potem pa vsaka po svoje.In čez 10 let se vse punce ponovno srečajo in zaživijo skupaj.
slike:
Dixi:

rochell:

jude:

martine:

Hej punce novico imam za vas!O res kakšno?je vsa navdušena dahnila rochell.Selimo se na drug konec države.Zaskrbljeno smo se spogledale nato pa v en glas začele naštevati razloge zakaj ne kaj je tu bolje kot tam.Seveda pa mama ni upoštevala niti enega besednega udarca čeprav bi lahko Jude dala pravi udarec.Mami se je usedla na stol in noge dala na mizo njeni kosmati copati so mahadravo bulili v mojo skodelico mleka in kruh namazan z medom in maslom.Nisem mogla kaj ko da nebi zakričala"FUJ"mami me je čudno pogledala in zmajala z glavo medtem pa so se rochell jude in martin kregale katera bo ostala doma.Zato se nisem kaj preveč zmenila saj sem bila prepričana,da je nebomo mogle prepričati saj ima vražji pogled kot ugrabitelj,ki ima zaprte 4 ljudi in zahteva odkupnino češ,da jih bo izpustil.Ko sem izprala pogum,sem mami odločno jasno in glasno rekla"Veš kaj vem,da boš le zmajala z glavo in začila pakirat vendar jaz ne grem od tot."Ponavadi se neupiram mami vendar tokrat me je pa želela iskoristiti."Rochell,Jude in Martin takoj dol!Pri tej priči."
"Mami!JUDE ME PRETEPA!"Je zavreščala rochell in jokajoče vreščala,da so se sosedi mrščili in govorili kletvice."Jude nehar Rochell ti pa utihni in se priplazi sem dol!"mamo sem čudno pogledala,ker vem,da bi šla ona gor in okarala Jude in kaznovala Rochell,ker se takole dere.Vendar danes danes ne kot,da se bomo že jutri preselili.Jude in rochell sta s povešenemi glavami prišle do mame in čakale,da povzdigne glas."Kje je Martine?"je tiho in millo uprašala mamo."Martine je v sobi.Kuja se,ker bo morala zapustit svojo najboljšo prijateljico kandalo,"Je z grobim glasom rekla Jude."mami!Kdaj se bomo odpravili tja?"sem jo uprašala v upanju,da čim kasneje."Dixi vem da je to hitro vendar se bomo preselile že v petek."Kaj nisem mogla vrjeti ušesom v petek!?"mami pa saj to je že čez 3 dni!!!"sem zavpila in stekla v mojo in Judino sobo ter se skrila pod posteljo,da me mami nebi našla."Dixi,Martine pridita dol ,če vama to tako veliko pomeni bomo odšli v nedeljo!"je rekla mami.Posmrknila sem in se spominjala vseh selitev najprej smo iz amerike šli v anglijo potem iz anglije v avstralijo in potem nazaj v anglijo."mami!Pridi gor!"sem jo jokajoče poklicala in že sem slišala ropotanje stopnic."ToK ToK"je rekla mami in utopila naprej."mami veš saj gremo lahko že v petek tja samo veliko spominov na hišo imam"sem rekla in posmrknila.
next?
15. september 2013
next!!!!!!!!!!
16. september 2013
u151468
u151468
slike:
Kandal(16 let):

naša več stanovanjska hiša:

mama(35 let):

"Veš ljubica tudi jaz imam spomine na hišo"Je nekoliko užaljeno rekla mama."mami ali se bomo preselile v našo lastno hišo z prelepim vrtom v čudoviti soseski?"Sem uprašala mamo in glavo pomolila izpod postelje"Seveda Dixi!Si morda mislila,da se bomo preselile v grdo in nadvse ogabno hišo z razbitinami po soseski in grafiti na stenah?"Je mama rekla nekoliko nepripričljivo."Vendar mami kako naj ne podvomim,ko smo se tolikokrat selile in nič le navadna umazanija in marsikje smo ravno vse pospravile pa se nam je že iztekel rok bivanja,"Sem rekla mami in glavo zmaknila nazaj pod posteljo."Veš tam boš vse življenje nikoli se nebomo ločili in neskrbi tista,ki nam bo prodala hišo pravi da je tam ogromen vrt in tudi hiša naj bi bila ogromna.Ima 7 spalnic 4 wc-je in 2 kuhinji +2 dnevni sobi ena v pritličju ena pa v zgornjem nadstropju.In Dixi tvoja soba je na podstrešju,ki pa je ogromno res ogromno."Nisem bila prepričana če ji lahko vrjamem saj je izgledalo izjemno čudno,da je hišo opisala brez napak.To dela le ko se laže."Mami kaj tam je kakšna šola?" sem rekla in se izkobacala izpod postelje ter sedla poleg mami na posteljo."Seveda je ljubica kako si lahko misliš,da bi se preselili nekam kjer ni šole!Tamkanjšna šola se imenuje Osnovna šola Dimondov tako kot se pišemo me Dimond kaj ni to super?"Mami je ustala in hodila proti vratom."seveda je"Ja super vsi se bodo nrčevali iz nas in noben nebo želel biti naš prijatelj!TU želim ostati na Osnovni šoli Radvorče ta šola je prijazna tu ni nasilnežev,če seveda odštejemo Jude Diamond,ki udari vsakogar,ki se norčuje iz nje!Sicer je to vredu saj jih dobi po buči tudi tisti,ki nagaja meni vendar vseeno bi rada pokazala,da se znam braniti tudi sama ne pa,da sem mlajša nezmogljiva sestrica Jude Dinamond.Vlegla sem se na posteljo ko nenadaoma zaslišim dretje,ki prihaja iz Martinine in Rochell-jine sobe:
"Kaj misliš,da me lahko odvlečeš stran!?Nikamor negrem in . pa tudi,če se še tolikokrat zjokaš!"Je upila Martine in tolkla ob zid kot znakAZI SE ČE PRISLUŠKUJEŠ.Kar odbilo me je iz Judine postelje do moje,zato sem raje odnehala in odšla dol.Ko sem odprla vrata,sem slišala klof plok klof.To je zagotovo mami kaj za božjo voljo je zega treba že tako smo vse objokane in klofutanje na to pa nisem pomislila nisem si mislila,da je mami zmožna tega.Ko je mami oddrvela iz Martinine in Rochell-jine sobe sem odšla k Martine,ki je zvita ležala v klopčiču in butala ob steno.Seveda ni bila ravno zadovolna z mojim obiskom začela me je klofutati in tepsti,da sem se zgrudila po tleh.V sobo je prihitela mami,ko je slišila ogromen pok,ko sem telebnila po tleh.Bolj megleno sem videla kaj se dogaja vendar vem,da je mama klofutnila Martine in jo vso objokano poslala k Jude in Rochell."Ljuba Dixi si v redu?"Nisem mogla odgovoriti zato sem le prikimala."Kaj je naredila Martine?In kaj počneš v njeni sobi?"Zbirala sem moč,da bi ji povedala vendar je ta čedalje bolj šepala dokler nisem nekako jecljajoče izdavila:"Ma rtiiine meee j eee uda rillaa.BBilla sem tu kerrr se m sllišalla kakkoo se preepirataa."Ko sem mami povedala kajje bilo,sem omedlela zaradi premočnega napora in hudega udarca v rob mize.Ko sem se zbudila sem ležala na svoji postelji zraven mene je bila mami seveda pa tudi Jude in Rochell čeprav je Rochell sedela ker so jo visoke petke preveč obremenjevale.Jude
next?
16. september 2013
next
17. september 2013
next
01. oktober 2013
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg