Forum
sem zoja in odločila sem se da bom imela tudi jaz svojo forum temo.
pišem o fantu ,ki je bil drugačen od drugih ljudi ,in upam ,da vam bo všeč.

ali boš prebral/a mojo zgodbo?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

29. april 2014
ŽIVEL JE FANT PO IMENU PEDRO.IMEL JE ZELENE OČI ,NAJBOLJ ČRNE LASE IN NASMEŠEK NA OBRAZU. ŽIVEL JE V VASI PERALO.BILO JE MEGLENO JUTRO V VASI PERALO.PEDRO JE RAVNO VSTAL IZ ŠOTORA KO MU JE MAMA REKLA ,DA BODO DOMORODCI IZ SOSEDNJE VASI NAPADLI.PEDROV OČE JE BIL POGLAVAR VASI PERALO.ZELENOOKEGA FANTA JE NAJBOLJ SKRBELO ZA DRUŽINO, KAJTI IMEL JE 9 BRATOV,3 SESTRE IN MAMO PA ŠE OČETA.MAME IN OTROCI SO SE MORALI PRESELITI V DRUGO DRŽAVO OČETJE IN DRUGI MOŠKI PA SO SE MORALI BORITI ZA NJIHOVO VAS.BILA JE MOŽNOST DA PEDROV OČE MED BOJEM UMRE..MAME IN OTROCI SO HODILI PEŠ,HODILI SO ZELO DOLGO, DOKLER NISO PRISPELI DO NAŠE ČUDOVITE DRŽAVE, SLOVENIJE.TAM SO SE NASELILI .KER JE BIL PEDRO NAJSTAREJŠI OD BRATOV IN SESTER JE MORAL HODITI V ŠOLO.HODIL JE NA ŠOLO FRANCETA PREŠERNA V MARIBORU.NI ZNAL GOVORITI ,BRATI ALI PISATI SLOVENSKEGA JEZIKA.NA ŠOLI JE BIL ŽE TRI DNI. ČETRTI DAN SO GA NOVI SOŠOLCI SPRAŠEVALI ZAKAJ MU JE IME PEDRO.PEDRO JIH NI NIČ RAZUMEL.NORČEVALI SO SE IZ NJEGOVEGA IMENA.IZMISLILI SO SI CELO PESMICO KI SE JE IMENOVALA PO NJEGOVEM IMENU.VEDNO SO PELI IN PELI A PEDRO JIH NI RAZUMEL NITI BESEDICE.KO SE JE KONČNO NAUČIL SLOVENSKO JE RAZUMEL ZAKAJ SO SE NORČEVALI IZ NJEGOVEGA IMENA.BIL JE ZELO ŽALOSTEN.MAMI JE POVEDAL KAJ MU V ŠOLI GOVORIJO.
KO JE MAMA PRIŠLA V ŠOLO NA RODITELJSKI SESTANEK SO SE NORČEVALI IZ NJENE NARODNE NOŠE.NOSI MORALI ŽIVETI V TAKI SRAMOTI KI SO JO NAREDILI PEDROVI SOŠOLCI.
PRESELILI SO SE NAZAJ VA SVOJO VAS PERALO.VSE JE BILO PRAZNO IN UNIČENO.
PEDROV OČE V BOJU NI PREŽIVEL . VAS JE POČASI RAZPADALA. VSI SO SI POISKALI NOVE DOMOVE V NOVIH VASEH.LE PEDRO IN NJEGOVA DRUŽINA SO OSTALI IN OBŽALOVALI OČETOVO SMRT. POKOPALI SO GA V GOZDU KJER JE BILO TIHO IN MIRNO.V SPOMIN TEMU VSEM ZVESTEMU POGLAVARJU SE NEHAJTE NORČEVATI IZ LJUDI ,KI SO DRUGAČNI OD VAS, KER KO SE NORČUJETE, NISTE VI NIČ BOLJ DRUGAČNI OD NJIH.
ZOJA
29. april 2014
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg