Forum
to zgodbo bom prepisoval iz knjige toda upam da jo boste brali.

Doktor Jojboli je bil velik ljubitelj živali: imenitno se je razumel z njimi, poznal je tudi njihovo govorico, zato jim je lahko vselej pomagal, ko so se zatekle k njemu. Šel je celo v Afriko, da bi ozdravil bolne opice. Na veliko jadrnico je vzel s seboj opico Čiči, papagaja Karuda, prašičko Hru-Hru, raco Kiko. naprejnazaja in druge živalske prijatelje. Napadli so jih morski roparji, doživeli pa so še vrsto dogodivščin in se naposled srečno vrnili domov.

To je za začetek. Upam da boste brali.

ali boste brali zgodbo?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

19. julij 2016
Next
19. julij 2016
u211414
u211414
Next
19. julij 2016
Hitr daj neexxxttt!!!
19. julij 2016
u211414
u211414
Next
20. julij 2016
Prvi del
Popotovanje v deželo opic

Živel je nekoč doktor, zdravnik. Bil je dobričina. Ime mu je bilo Jojboli. In imel je hudo sestro, ki ji je bilo ime Mica.
Bolj ko karkoli na svetu je imel doktor rad živali. Pri njem v sobi so živeli zajci. Vnjegovi omari je živela veverica. Na divanu je živel bodeči jež. Vskrinji so živele bele miši
Izmed vseh svojih živali pa je imel doktor Jojboli najrajši raco Kiko, psa Pika, malo prašičko Hru-Hru, papagaja Karuda in sovo Bumbo.
Ker je imel v sobi toliko živali, je bila njegova huda sestra Mica strašansko jezna nanj.
"Pri priči jih poženi iz hiše!" je kričala. "Samo sobe mi ponečejajo. Ne bom živela s temi grdimi mrcinami!"
"Ne, Mica, Prav nič niso grde!" je rekel doktor. "Zelo vesel sem, da žive pri meni."
Z vseh strani so se prihajali k doktorju zdravit bolni pastirji, bolni ribiči, drvarji, kmetje, in vsakemu je dal zdravilo in vsak je takoj okreval.
Če si je kakšen vaški fantiček ranil roko ali opraskal nos, takoj je stekel k Jojboliju- in glej, čez deset minut je bil zdrav, kakor da mu sploh nič ni bilo, vesel se je lovil s papagajem Karudom, sova Bumba pa ga je gostila s kandisovim sladkorjem in jabolki.
Nekoč je prišel k doktorju na moč otožen konj in mu tiho rekel:
"Lama-vonoj-fifi-kuku!"
Doktor je takoj razumel, da pomeni to v živalskem jeziku:
"Oči me bole. Dajte mi, prosim, naočnike."
Doktor se je že zdavnaj naučil živalske govorice. Rekel je konju:
"Kapuki, kanuki!"
V živalski govorici pomeni to:
"Sedite, prosim."
Konj se je usedel. Doktor mu je nataknil naočnike, in oči so ga nehale boleti.
"Čaka!" je rekel konj, pomahal z repom in stekel na cesto.
"Čaka" pomeni v živalski govorici "hvala"
Kmalu so vse živali, ki so imele slabe oči, dobile pri doktorju Jojboliju naočnike. Konji so hodili z naočniki, krave z naočniki, mačke in psi z naočniki. Celo stare vrane niso letale iz gnezd brez naočnikov.
Z vsakim dnem je prihajalo k doktorju zmerom več živali in ptic. Prihajale so želve, lisice in koze, prileteli so žerjavi in orli.
Vse je doktor Jojboli ozdravil, a denarja ni jemal nobenega, ker želve in orli pač nimajo denarja!
Kmalu so bili v gozdu na drevesih nalepljeni takile razglasi:

Odprta je bolnišnica
za ptice in zveri.
Živalim, ki bolehajo,
tam zdravje se deli.

Te razglase sta nalepila Vanja in Tanja, sosedova otroka, ki ju je svoj čas doktor ozdravil škrlatinke in ošpic. Zelo rada sta imela doktorja in z veseljem sta mu pomagala.

Next?
21. julij 2016
Hej daj mi hiter Next! Tole je postalo zanimivo in zabavno NNNNNNNNNNNNNNNNNEEEEEEEEEEEEEEEXXXXXXXXXXXTTTTTTTTTTTTTT!!!!!!!!!!
21. julij 2016
u211414
u211414
Next
21. julij 2016
u211091
u211091
Next!!
21. julij 2016
Opica Čiči

Nekoč zvečer, ko so vse živali spale, je pri doktorju nekdo potrkal.
"Kdo je?" je vprašal doktor.
"To sem jaz," je odgovoril droben glas.
Doktor je odprl vrata in v sobo je stopila opica, zelo suha in umazana. Doktor jo je posadil na divan in vprašal:
"Kaj te boli?"
"Vrat," je rekla opica in zajokala.
Šele zdaj je doktor zagledal, da ima opica okrog vratu močno vrv.
"Pobegnila sem hudobnemu lajnarju," je rekla opica in spet zaihtela. "Lajnar me je pretepal, mučil in vsepovsod vlačil za sabo na vrvi."
Doktor je vzel škarje, prerezal vrv in namazal opici vrat s tako čudovitim mazilom, da jo je vrat pri priči nehal boleti. Potem je opico okopal v koritcu, ji dal jesti in rekel:
"Ostani pri meni, opica! Ne maram, da bi te trpinčili."
Opica je bila nadvse vesela. Ko pa je sedla za mizo in grizla velike orehe, s katerimi ji je postregel doktor, je planil v sobo hudobni lajnar.
"Vrni mi opico!" je zakričal. "Opica je moja!"
"Ne dam ti je!" je rekel doktor. "Za nič na svetu ti je ne dam! Nočem, da bi jo trpinčil."
Pobesneli lajnar je hotel zgrabiti doktorja Jojbolija za vrat.
A doktor mu je mirno rekel:
" Poberi se pri tej priči! Če pa se misliš pretepati, pokličem psa Pika. Popade te s svojimi zobmi."
Pik je pritekel v sobo in grozovito rekel:
"Rrrr..."
V živalski govorici pomeni to: "Beži, sicer te ugriznem!"
Lajnar se je prestrašil in jo je pobrisal, kar so ga noge nesle. Opica je ostala pri doktorju. Živalim se je kaj hitro priljubila in krstili so jo za Čiči. V živalski govorici pomeni "Čiči"- "Deklica in pol".
Kakor hitro sta jo Tanja in Vanja zagledala, sta hkrati vzkliknila:
"Ah, kako je prikupna! Kako srčkana!"
In že sta se igrala z njo kakor s svojo najboljšo prijateljico. Skrivali so se in žogali, nazadnje pa so se vsi trije prijeli za roke in stekli na morski breg, kjer ju je opica naučila vesel opičji ples, ki se v živalskem jeziku imenuje "tkela".

Next?
21. julij 2016
u211091
u211091
Next!!!
21. julij 2016
hahaha. si lahko predstavljam ta opičji ples . hiter daj NNNNNNNNNNNNEEEEEEEEEEEEEXXXXXXXXXXXXXXTTTTTTTTTTTTTTT!!!!!!!!!!!!!!
21. julij 2016
u211414
u211414
Next obožujem živali
21. julij 2016
plis mal oglašujte
22. julij 2016
u211414
u211414
resno
22. julij 2016
Doktor Jojboli pri delu

Vsak dan so se k doktorju Jojboliju prihajale zdravit živali. Lisice, zajci, tjulenji, merjasci, kamele- vsi so od daleč prihajali k njemu. Tega je bolel trebuh, drugega zob. Vsem je doktor dajal zdravila, in vsi so takoj okrevali.
Nekoč je prišel k Jojboliju kozliček brez repa, in doktor mu je prišil rep.
Potem je iz oddaljenega gozda prišla vsa objokana medvedka. Presunljivo je stokala in jokala: iz šape ji je štrlela velika trska. Doktor je trsko izdrl, izmil rano ter jo namazal s svojo čudodelno mažo.
Tisti hip je medvedko nehalo boleti.
"Čaka!" je zaklicala medvedka veselo in odhlačala domov, v domači brlog k svojim medvedkom.
Potem se je k doktorju privlekel bolan zajec, ki so ga psi skorajda do mrtvega ogrizli. Nato je prišel bolan oven, ki se je strašansko prehladil in je kašljal. Potem sta prišla dva piščanca in privedla purana, ki se je zastrupil z gobami. Vsakemu, prav vsakemu je doktor dal zdravilo in vsi so tisti hip ozdraveli, in vsak mu je rekel "čaka".
In ko so vsi bolniki odšli, je doktor Jojboli zaslišal, kako nekaj šumi za vrati.
"Naprej!" je zaklical doktor.
V sobo je prišel metuljček. Bil je žalosten in poprosil je doktorja Jojbolija:

"Zadela, joj, me huda je nesreča:
ožgala desno krilce mi je sveča.
Pomagaj mi, pomagaj, Jojboli,
ožgano krilce me hudo boli!"

Doktorju Jojboliju se je metuljček zasmilil. Prijel ga je z dvema prstoma, si ga položil na dlan in si dolgo ogledoval ožgano krilce. Potem se je nasmehnil in veselo rekel metuljčku:

"Metuljček, pusti jok,
ulezi se na bok,
prišijem novo krilce ti izbrano,
iz same sinje svile gosto tkano,
novo krilce, čudovito,
kakor pravo bo sešito."

In doktor je šel v sosedno sobo ter prinesel cel kup vseh mogočih krpic- žametnih, atlasnih, batistnih, svilenih. Krpice so bile različnih barv: sinje, zelene, črne. Doktor je dolgo brkljal po njih, nazadnje je izbral svetlosinjo krpico z živordečimi pikami. In ena dve je urezal iz nje s škarjami krilce ter ga prišil metulju.

In metuljček, zdrav in cel,
zletel je čez plan vesel,
letal s kačjimi pastirji,
nad poljano in močvirji.

A naš doktor Jojboli
ves vesel za njim kriči:
"Le uživaj svojo srečo,
vendar varuj se pred svečo!"

Tako je imel doktor do poznega večera dovolj dela s svojimi bolniki. Zvečer je legel na divan in sladko zaspal ter sanjal o belih medvedih, jelenih in mrožih.
A kar na lepem je spet nekdo potrkal na vrata

Next?
25. julij 2016
Hudica a mores nehat ko je ratal zanimiv? Js sem res cist not padla. Daj hitr NNNNNNNNNNEEEEEEEEEEEEEXXXXXXXXXXTTTTTTTTTTTTT!!!!!!!!!!!/
25. julij 2016
še kdo?
27. julij 2016
u211414
u211414
Next
27. julij 2016
Krokodil

V mestu, kjer je živel doktor, je bil cirkus, in v cirkusu je živel velik krokodil. Tam so ga kazali ljudem.
Krokodila so začeli boleti zobje, pa je prišel k doktorju Jojboliju. Doktor mu je dal čudežno zdravilo- in zobobola ni bilo več.
"Kako lepo je pri vas!" je rekel krokodil ter se oziral naokoli in se oblizoval. "Koliko zajčkov je pri vas, ptic in miši! In kako so vse živali rejene, okusne! Dovolite mi, da ostanem za zmerom pri vas. Nočem nazaj h gospodarju cirkusa. Slabo me krmi, tepe me in trpinči."
"Ostani," je rekel doktor. "Izvoli! Samo vedi: če požreš samo enega zajčka, samo enega vrabčka, te poženem iz hiše!"
"Dobro," je rekel krokodil in vzdihnil. "Dam vam besedo, doktor, da ne bom žrl ne zajcev ne ptičev."
In krokodil je ostal pri doktorju.
Bil je miren. Nikogar se ni dotaknil, ležal je sam zase pod posteljo in nenehno mislil na svoje brate in sestre, ki so živeli tam daleč v vroči Afriki.
Doktorju se je krokodil priljubil in večkrat se je pkmenkoval z njim. A huda Mica ni marala krokodila in je zahtevala, naj ga doktor izžene iz hiše.
"Videti ga ne morem!" je kričala. "Tako zoprn je, sami zobje so ga. In vse uniči, česar se le dotakne. Včeraj mi je požrl zeleno krilo, ki je ležalo na oknu." "In prav je storil," je rekel doktor. "Obleka spada v omaro, ne na okno."
"Zaradi tega nagnusnega krokodila," je nadaljevala Mica, "se marsikdo boji priti k nam. Samo reveži prihajajo, nič jim ne računaš, pa smo prišli tako daleč, da nimamo s čim kupiti kruha."
"Ni mi treba denarja," je odgovoril Jojboli. "Tudi brez denarja se dobro počutim. Živali bodo nahranile mene in tebe."
02. avgust 2016
ta pa ma živce, da jo lahko prenaša. svaka mu čast. plis daj hiter Next, ker mislim, da ima ta huda Mica nekaj za bregom in ne mislim, samo njenega težkega egota. NNNNNNNNNNNNNNEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
02. avgust 2016
u211414
u211414
Next
02. avgust 2016
Next
02. avgust 2016
Živali pomagajo doktorju

Mica je govorila resnico: doktor je ostal brez kruha. Tri dni je že trpel lakoto. Ni imel denarja.
Živali, ki so živele pri doktorju, so opazile, da nima kaj jesti, in so začele skrbeti za hrano. Sova Bumba in prašička Hru-Hru sta napravili na dvorišču vrt: prašička je z rilcem kopala razore, a Bumba je sadila vanje krompir. Krava je vsako jutro pogostila doktorja s svojim mlekom. Kura mu je nesla jajca.
Vsi so začeli skrbeti za doktorja. Pes Pik je pometal tla. Tanja in Vanja sta mu z opico Čiči nosila vodo iz vodnjaka.
Doktor je bil zelo zadovoljen.
"Nikoli še ni bilo v moji hiši tako snažno. Hvala vam, otroka in živali, hvala za vaše delo!"
Otroka sta se mu veselo nasmihala, živali pa so mu vse hkrati odgovorile:
"Karabuki, marabuki, bu!"
Vživalski govorici pomeni to:
"Kako ti ne bi pomagale? Saj si naš najboljši prijatelj!"
A pes Pik mu je obliznil lice in rekel:
"Abuzo, mabuzo, bah!"
"Nikoli te ne zapustimo, zvesti tovariši ti ostanemo."

Vem da zdaj še ni zanimivo toda upam da boste nextali.
Naslednji Next bo daljši
04. avgust 2016
Bolje za tebe da bo! NNNNNNNNNNNNNEEEEEEEEEEEEEXXXXXXXXCTTTTTTTTTTTTTT!!!!!!!!!!!!!!!
05. avgust 2016
še kdo?
10. avgust 2016
u211414
u211414
Next
12. avgust 2016
Next
12. avgust 2016
od jutri pa do 22 avgusta me ne bo ker sem na morju, in ne bom mogel objavljati nextov.
13. avgust 2016
Lastovica

Neki večer je sova Bumba rekla:
"Kdo le škreblja pred vrati!? Kakor da bi bila miš."
Vsi so prisluhnili, pa niso slišali ničesar.
"Nikogar ni pred vrati!" je rekel doktor. "To se ti je samo tako zdelo."
"Ne, nič se mi ni zdelo," je ugovarjala sova. "Slišim, da nekdo škreblja. To je miš ali ptič. Lahko mi verjamete. Me, sove, imamo tanjši sluh kakor ljudje."
Bumba se ni motila.
Opica je odprla vrata in zagledala na pragu lastovico.
Lastovica-pozimi! Kakšna čudna reč! Saj lastovice ne prenašajo mraza, in kakor hitro pride zima, odletijo v vročo Afriko. Ubožica, kako jo zebe! Na snegu čepi in trepeče.
"Lastovička!" je vzkliknil doktor. "Stopi v sobo in se ogrej pri peči."
Sprva si lastovica ni upala v hišo. Vedela je, da v sobi leži krokodil, in mislila je, da jo bo požrl. Toda opica Čiči ji je rekla, da je ta krokodil zelo prijazen.
Tedaj je lastovica zletela v sobo, sedla na naslon stola, se ozrla naokrog in vprašala:
"Čiruto kisafa mak?"
"Povejte mi prosim, ali ne živi tukaj znameniti doktor Jojboli?"
"Jojboli - to sem jaz," je rekel doktor.
"Veliko prošnjo imam do vas," je rekla lastovica. "Takoj morate v Afriko. Priletela sem iz Afrike nalašč zato, da vas povabim tja. Tam, v Afriki, žive opice, in te opice so zadnji čas zbolele."
"Kaj pa jim je?; je vprašal doktor.
"Trebuh jih boli," je rekla lastovica. "Na zemlji leže in jokajo. Samo en človek je, ki jih lahko reši - to ste vi. Vzemite s sabo zdravila in pohitimo čimprej v Afriko! Če ne pojdete v Afriko, bodo vse opice pomrle."
"Ah," je rekel doktor," z veseljem bi se napotil v Afriko! Rad imam opice in hudo mi je, da so zbolele. A ladje nimam. Če pa hočemo v Afriko, moramo imeti ladjo."
"Revice opice!" je rekel krokodil. "Če doktor ne pojde v Afriko, bodo morale vse umreti. Samo naš doktor jih lahko pozdravi."
In krokodilu so se usule take debele solze iz oči, da sta se dva potočka pocedila po podu.
Nenadoma je doktor Jojboli vzkliknil:
"Pa vendar pojdem v Afriko! Pa vendar bom ozdravil bolne opice! Spomnil sem se, da ima moj znanec, pomorščak Robinzon, ki sem ga nekoč ozdravil hude mrzlice, imenitno ladjo."
Vzel je klobuk ter se napotil k pomorščaku Robinzonu.
"Dober dan pomorščak Robinzon!" je rekel. "Bodi dober pa mi posodi svojo ladjo. Rad bi šel v Afriko. Tam nedaleč od saharske puščave, je čudovita Dežela opic."
"Dobro," je rekel pomorščak Robinzon. "Rad ti dam ladjo. Saj si mi rešil življenje, in z veseljem ti ustrežem s čimerkoli. Glej samo, da mi pripelješ ladjo nazaj, ker druge ladje nimam."
"Pripeljem ti jo, brez skrbi," je rekel doktor. "Samo Afriko bi rad obiskal."
"Vzemi jo, vzemi!" je ponovil Robinzon. "Glej samo, da je ne razbiješ ob podvodnih čereh!"
"Ne boj se, ne bom je razbil," je rekel doktor, se zahvalil Robinzonu in pohitel domov.
"Živali, pripravite se!" je zaklical. "Jutri odpotujemo v Afriko!"
Živali so se na moč razveselile, začele so ploskati. Najbolj se je veselila opica Čiči:

"Jutri pojdem v Afriko,
v sončni, vroči raj!
Afrika, Afrika,
rodni ti moj kraj!"

"Vendar ne vzamem vseh živali s sabo v Afriko," je rekel doktor Jojboli. "Ježi, netopirji in zajci morajo ostati tu, v moji hiši. Z njimi ostane tudi konj. S seboj vzamem krokodila, opico Čiči in papagaja Karuda, ker so vsi trije po rodu iz Afrike: tam žive njihovi starši, bratje in sestre. Poleg njih vzamem s seboj še Pika, Kiko, Bumbo in prašičko Hru-Hru."
"Pa midve?" sta se oglasili Tanja in Vanja. "Naj ostaneva tu brez tebe?"
"Tako je!" je rekel doktor ter jima krepko stisnil roke. "Nasvidenje, draga prijatelja! Vidva ostaneta tu in bosta skrbela za moj vrt in za moje grede. Zelo kmalu se vrnemo! In iz Afrike vama pripeljem čudovito darilo."
Tanja in Vanja sta povesili glavo. Malo sta premislili in rekli:
"Res ne gre drugače: midve sva še majhni. Srečno pot! Nasvidenje! A ko zrasteva, pojdeva zatrdno s tabo na popotovanje."
"Kajpada!" je rekel doktor Jojboli. "Samo malo morata še zrasti."
28. avgust 2016
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg