Forum
нєι, нєι!
ѕєм αѕнℓєу тιηкєявєℓℓ ιη вσм νσ∂ιℓα тєкмσναηנє ∂σgѕ тσρ мσ∂єℓ2.
тσ тєкмσναηנє נє ηα∂αℓנєναηנє тєкмσναηנα тσρ ℓנυвιтєℓנιcα ρѕσν, яαzℓιкα ρα נє ∂α ℓαнкσ тυкαנ ѕσ∂єℓυנєנσ тυ∂ι ƒαηтנє. тσяєנ, čє мαš яα∂-α ρѕє ѕє ρяιנανι! zα νѕαк ιzzιν вσ čαѕα ρяιвℓιžησ ∂να ∂ηι, čє вσ∂σ тєžנι тυ∂ι νєč. кσ ѕє ρяιנανι νѕαj 9 тєкмσναℓcєν ρяιčηємσ тєкмσναηנє. мє∂ Ι. ιη 2. ιzzινσм ѕє šє ℓαнкσ к∂σ ρяιנανι. čє ιzzινα ηємσяєš σρяανιтι ѕє ℓαнкσ σρяανιčιš. тσ ℓαнкσ ѕтσяιš ηαנνєč ∂ναкяαт. čє тє zαηιмα кαкσ ιzgℓє∂αנσ ιzzινι ρσgℓєנ ηα тαℓє ℓιηк: .
ρяιנανηιcα:
ιмє-
мσנα ѕℓιкα-
ηαנℓנυвšα ραѕмα-
sℓιкα ηαנℓנυвšє ραѕмє-
ηαנℓρšє ιмє zα ρѕα-
zαкαנ ѕι ѕє ρяιנανιℓ-a?

ρσz∂яανčкι,
αѕнℓєу!

ali boš sodeloval-a?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

08. april 2012
to sem jaz, ashley tinkerbell:

to je link na katerem si poglejte izzive: http://www.igre123.com/forum/tema/top-ljubiteljica-psov/30954/
08. april 2012
u41661
u41661
angelina

labradorec

selly
zaradi tega ker je bil prejšni top model coool in ker imam zelo rada pse.
08. april 2012
Ime; Melanii*
Slika;

Najljubša pasma psa; Avstralski ovčar
Slika;

Najlepše ime za psa; Missy
Zakaj sem se prijavila?
Prvo kot prvo, sem bila prijavljena tudi na 1. sezono, pa tudi za to, ker imam rada pse. ;P
08. april 2012
super, obedeve! lepo da sta se ponovno prijavili!
še najmanj 7 tekmovalk ali tekmovalcev in bomo začeli!
08. april 2012
ιмє- selena
мσנα ѕℓιкα-

ηαנℓנυвšα ραѕмα- zlati prinašalec (valda)
sℓιкα ηαנℓנυвšє ραѕмє-

ηαנℓρšє ιмє zα ρѕα- Lina
zαкαנ ѕι ѕє ρяιנανιℓ-a?..prijavla sem se zatto kr mam fuuuuul rada pse..posebaj pri srcu so mi zlati prinašalci, bernski planšarji in labradorci....sama že 2 leti cakam na psa in ga dobim komaj jeseni tako da...komaj cakam..in rada tekmujem na takih tekmovanjih..in redno delam izzive....na enem tekmovanju serm ze osvojila 2 mesto
11. april 2012
Bom jaz malo reklame nardila. Hehe. ;D
12. april 2012
super, nina!!! _evangelych_, kar oglašuj...
12. april 2012
u85301
u85301
ime: rose

pes:

12. april 2012
u87361
u87361
ρяιנανηιcα:
ιмє- Leny
мσנα ѕℓιкα-

ηαנℓנυвšα ραѕмα- Nemški bokser
sℓιкα ηαנℓנυвšє ραѕмє-

ηαנℓρšє ιмє zα ρѕα- Gaja
zαкαנ ѕι ѕє ρяιנανιℓ-a? Prijavila sem se, ker imam zelo rada pse! (:
13. april 2012
SUPER! ŠE NAJMANJ 4
13. april 2012
u87361
u87361
Bom tudi jaz malo oglaševala...okey?
14. april 2012
u87361
u87361
Cool tema!
14. april 2012
u87361
u87361
(:
14. april 2012
ok! SUPER
_EVANGELYCH_: TO SEM NAPISALA ZATO KER SO BILE ZADNJE OCENE ŽE OBJAVLJENE
14. april 2012
Aja, se opravičujem. ;$
Nisem takrat vidla.
14. april 2012
JA, JA VREDU... ŠE 5 TEKMOVALK ALI TEKMOVALCEV!!! OGLAŠUJTE!!!!
14. april 2012
u74682
u74682
sandra bullock
moja slika:

naj pasma: labradorec, bernski planšar
slika naj pasme:

in:

naj ime za psa: blacky, maco
zakaj sem se prijavila: ker sem imela bernske planšarje (tri) in sedaj imam labradorca, prijavljam se njim v ''spomin''
14. april 2012
SUPER, SPREJETA! TUDI MOJI NAJLJUBŠI PASMI STA BERNSKI PLANŠAR IN LABRADOREC
14. april 2012
u74682
u74682
14. april 2012
u87361
u87361
http://www.igre123.com/forum/tema/carovnisko-mesto/32372/ bi brali mojo zgodbico? HVALA
15. april 2012
bomo prebrali...
15. april 2012
u87361
u87361
Hvala
15. april 2012
kdaj zacnemo z izzivi????
16. april 2012
še 5 tekmovalcev-tekmovalk!!!
17. april 2012
lahko kr zacnemo? ....pa se med 1 izzivom se lahko prjavlajo...sam predlagam
18. april 2012
u74682
u74682
se strinjam
19. april 2012
ashley¨s mail!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
pri tem izzivu nihče ne izpade!
preden vam dam 1. izziv bom napisala pravila:
~če napišem da zapišite KRATKI opis ali kaj podobnega zapišete do 10 povedi!
~se ne kregamo!
~če napišem kakšno napako me na to opozorite!
~če vas zanima kaj v zvezi s tekmovanjem mi napišite sporočilo!
~če te zanima zakaj si dobil-a takšno oceno me vprašaj po sporočilu!
~če imaš idejo za naslednji izziv mi jo opiši v sporočilu!
~pridobivati poskušamo nove tekmovalce da bo tekmovanje bolj napeto in zanimivo!
~dovolim oglaševanje do ene meje!
~če želiš da jaz oglašujem tvojo temo mi daj njen link v sporočilu saj bom vmes tudi oglaševala teme za takrat ko ti bo dolgčas!
~če ste že vsi-e naredili-e izziv in čakate že več dni na ocene me obvestite po sporočilu!
~pri izzivih so VEDNO dobrodošle slike! včasih bom to napisala tudi v navodilih!
~če izziva ne moreš opraviti se opraviči! to lahko storiš največ 2x!
~VEDNO TI ŽELIM VELIKO SREČE!
predizziv:
kateri je tvoja najljubša pasma psa? na KRATKO jo opiši! dodaj tudi slike!

*pozravčki&poljubčki*
vaša ashley!
19. april 2012
AVSTRALSKI OVČAR imenovan tudi AUSSIE

Avstralski ovčar je deloven pes, vzredili pa so ga v Združenih državah Amerike v 19. stoletju. Glede na to, da je bil vzrejen za delo ovčarskega psa, ki je poln energije in neustrašen, sposoben zganjati tudi podivjano govedo, je treba pri odločitvi zanj, to vzeti precej resno.
Je srednje velik, od 43 do 58 cm in tehta od 16 do 34 kg. Prekriva ga dolga, gosta dlaka, ki se lahko pojavlja v mnogih variantah. Najpogosteje pa ga najdemo kot črnega, čisto rdečega, blue merle ali red merle, z ali brez belih oznak. Njegova dlaka zahteva enkrat tedensko česanje, ter občasno kopanje.
Avstralski ovčar bo svojemu lastniku zvest, čuval bo svoje ozemlje in svoje ljudi. Je perfektno krdelno bitje, ki pa zna do tujcev biti izredno zadržan, po potrebi pa tudi hud. Potrebuje redno gibanje, je poln energije in rad bo z vami tekmoval v različnih kinoloških športih. Je izredno inteligenten, se rad uči in sodeluje pri igri, zato je lahko tudi prijeten družinski pes.

Še zanimivost; Samo ime avstralski ovčar marsikoga zavede. Zanimivo je, da nima popolnoma nič skupnega z Avstralijo. Pasma kakršna je danes je še razmeroma mlada, prihaja pa iz zahodne Amerike. Je mešanica številnih pasem(border collie, sheltie,...). Od kje ime avstralski ovčar pa je še danes dilema med ameriškimi kinologi in verjetno tega ne bomo nikoli izvedeli.

Blue merle;

Tri-color(črna, rjava in bela);

Avstralski ovčarji so primerni za kinološke športe, kot je npr. agility;

Na sliki je red merle aussie.

Največja strast avstralskih ovčarjev, pa je seveda paša(v Sloveniji tega ni);

Avstralski ovčar na sliki je rdeče bel oz. rdeč.

u74682
bernardinec: Bernardinec je pasma psov, ki ima zelo staro poreklo; njegove prednike so pred dvema tisočletjema pripeljali v Švico že Rimljani. Standard pasme je bil potrjen 2. junija 1887 in od takrat je bernardinec avtohtona švicarska pasma.

Ime bernardinec se je za pasmo začelo uporabljati šele leta 1865, ko se je v samostanu svetega Bernarda začela čistopasemska vzreja. Že tedaj so menihi poznali dva tipa psov: kratkodlake, ki so jih uporabljali za delo (teptanje snega, prevoz mleka, iskanje pogrešanih ljudi) in dolgodlake, ki pa so bili za življenje v snegu manj primerni, ker se jim je sneg sprijemal v kepe na dlaki.

slika:

20. april 2012
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg