Forum
u28905
u28905
Sedim v očkovem avtu in se dolgočasim... peljeva se že najmanj tri ure in seveda ne izrečeva niti ene besede. Prav tako kot moj oče, sem tudi jaz zelo redkobesedna... čez nekaj minut končno zagledam moj drugi dom! Ah, saj res nisem še razložila. Sem edinka in imam ločena starša... pravzaprav, sem imela ločena starša... celo življenje sem živela pri mami, o očetu ni bilo ne bu ne mu! Pred dvema letoma je mami umrla zaradi raka na želodcu... oče je nekako izvedel da je njegova bivša žena umrla in prišel k meni, ki sem takrat živela pri babici, obiskoval me je dve leti, vsak teden in še kar dobrno sva se razumela... potem je babi rekla, da je prestara da bi skrbela zame in morala sem se preseliti k očetu, na drugo stran države v mesto Long. Nisem imela veliko prijateljev, zato sem se selitve skoraj veselila... in zdaj sem tu, pred mojim novim domom. Oče, ki ga kličem Jeff, mi je odprl vrata hiše in skupaj sva odšla do moje sobe... ni bila kaj posebnega, postelja, dve omari in miza z računalnikom. Hvalabogu me je takoj pustil samo. Na mizi sem našla ovojnico na kateri je pisalo: ZA LISO. Ovojnico sem takoj odprla in notri našla nekaj denarja s sporočilom: KUPI SI KAR RABIŠ ZA OPREMLJANJE SOBE. Zavila sem z očmi »kot, da mi tega ne bi moral povedati« sem si rekla. no kot ste lahko ugotovili mi je ime Lisa. Zelo pogosto in dolgočasno ime... bila sem strašno živčna, saj jutri že začnem s poukom. Jeff je mahnjen na dobro izobrazbo, zato moram takoj začeti s poukom. Stara sem 14 let in niti ne nevem kaj lepa. Upam da si bom našla nove prijatelje... upam...
09. oktober 2010
u28905
u28905

Lisa
09. oktober 2010
next!
Pa Lisa je ful lepa slika.
09. oktober 2010
u28905
u28905

Jeff (oče)
09. oktober 2010
next!!!
09. oktober 2010
u28905
u28905
jutr nadaljujm (mogoče)
09. oktober 2010
neeeee! dej zdej nextiiii, ful dobr je začetek...
09. oktober 2010
pliss
09. oktober 2010
u28905
u28905
Drugi dan mojega novega življenja se je začel obupno! Pri babici sem pozabila svojo staro šolsko torbo, zato mi je oče kupil novo, seveda je bila svetloo roza barve z rožicami »oči, nisem stara 6 let!« sem jezno rekla »oh, oprosti, mislil sem da ti bo všeč.« je odgovoril sproščeno »zdaj moram v službo, adijo« je še dodal in odšel. Do šole je bila še ena ura, ravno dovolj da kupim novo torbo, če bo kakšna trgovina sploh odprta. Tekla sem po neznanih ulicah in končno našla odprto knjigarno. Z denarjem, ki mi ga je dal oče sem si kupila sivo torbo. Navadno je najboljše, vsaj zame. Zahvalila sem se prodajalki in odšla. Iskala sem pot domov, vendar kmalu ugotovila, da sem se popolnoma izgubila. Na koncu ulice sem zagledala tri dekleta, moje starosti... nekaj so si šepetale in ko so me zagledale so se začele smejati. »copatarka!« je rekla ena in vse so se še bolj krohotale. Pogledala sem na svoje noge in ugotovila da sem v copatih! Preden sem odšla od doma sem se pozabila preobuti! Kakšna sramota! Obrnila sem se in začela teči v neznano smer, nisem gledala kam tečem, vsi so se obračali za menoj... kar naenkrat pa bum! Kot bi priletela v steno, vročo steno! Zaletela sem se v visokega moškega, in uf, kako je bil lep, nažalost je imel več kot 40 let, vsaj izgledalo je tako... »oprostite...« sem zamomljala »ah saj je vredu punčka, kam se ti tako mudi?« je prijazno odgovoril. Punčka? Halo, stara sem 14 let! »nova sem tukaj, izgubila sem se« sem rekla in kazala na naslov, ki je bil prilepljen na ovojnico, v kateri je bil prej denar »ah, v tisto smer pojdi.« je rekel in pokazal proti drevesom, ki so stali v čudni vrsti. »hvala, nasvidenje« sem še rekla in odšla. Morala sem pohiteti, da ne zamudim šole...
09. oktober 2010
u28905
u28905
ok, jutr nadaljujm, če bom mela čs...
09. oktober 2010
u28077
u28077
oukej ti sem nexty
09. oktober 2010
nexti
09. oktober 2010
next!
In jutri je že danes
10. oktober 2010
next!!
10. oktober 2010
u28905
u28905
Takoj ko sem našla hišo, sem odprla vrata, stekla v sobo, torbo napolnila z zvezki, se preobula in odšla v šolo. Hvalabogu mi je Jeff narisal zemljevid šole, zato sem jo hitro našla. Na šolskem dvorišču so stale skupine učencev, takoj sem opazila kako so bili razdeljeni: 1.skupina, so bili učenci oblečeni v črno z črnimi lasmi in uhani na obrazu, 2.skupina so bili nekakšni lepi šolarji, punce z dolgimi svetlimi lasmi v samih lepih oblekah in počesani fantje z lepimi očmi. Bili so tako...bogataški. 3.skupina so bili piflarji in zgube... sprva sploh nisem opazila petih deklet in fantov, ki so stali malce za šolo in se šepetaje pogovarjali. Bilo je očitno, da so najlepši od vseh ostalih učencev. V skupini sta stali dve dekleti- ena je imela srednje dolge kostanjeve lase, druga pa je imela dolge, črne, skoraj bi lahko rekla vijolične lase. Obe sta bili zelo lepi, lahko bi bili manekenki, saj sta imeli perfektno postavo. Zraven so stali trije fantje- eden je objemal črnolasko in je imel kratke rdečkaste lase. Drugi je imel malo daljše blond lase, in očitno je bilo, da se spogleduje z rjavolasko. In tretji fant... nevem kaj bi rekla o njem, bil je izjemno lep, lepši od prejšnjih dveh... imel je črne lase, in čudovite oči. naenkrat me je črnolaso dekle pogledalo in za njo tudi vsi ostali lepotci. Takoj sem se obrnila stran in začela hoditi proti šolskim vratom. Na žalost sem se takoj pri vhodu zaletela v eno izmed deklet, ki sem jih srečala na ulici, v copatih. Najprej me je pogledala v noge, nato pa naravnost v oči »pa si le našla čevlje!« je bevsknila. Nisem vedela kaj naj rečem... »ti si nova tukaj, kajne?« je vprašala z malce bolj prijaznim glasom. Počasi sem prikimala »no, meni je ime Lidija, torej, preden kar koli poskušaš, ti povem dve pravili, ki veljata na moji šoli: 1. jaz sem tukaj najlepša in glavna, 2. dobro si zapomni 1.pravilo. razumeš?« zdela se mi je lepa, to je bilo res, ampak sta bili dekleti, ki sem jih opazovala prej veliko lepši od nje. »ni kaj za razumeti...« sem zamomljala in svoj odgovor takoj obžalovala. Pogledala me je tako grdo, da sem mislila da me bo udarila »kako si upaš, tako govoriti z mano? Na tej šoli si oplela, in povem ti, da ti bom zagrenila vsak dan tvojega bednega življenja, do takrat, ko me boš na kolenih prosila za odpuščanje. Razumeš?« je zavpila in vsi ostali učenci so se zagledali v naju. Nisem hotela že prvi dan zabresti v težave, in si že prvi dan nabrati sovražnike, ampak nisem si morala pomagati... zaradi svoje svojeglavosti, sem si že velikokrat nabrala težave... »ni kaj razumeti. In niti slučajno nisi najlepša.« sem rekla še kar potiho. Lidija je dvignila roko in me hotela udariti, vendar njena roka se ni dotaknila mojega lica, saj jo je nekdo ustavil... bil je črnolasi fant, ki je še pred nekaj minutami stal za šolo. »oh, Nick, nisem vedela, da si v bližini...« je zajecljala Lidija. Nick ni rekel nič, le pogledal me je v oči izpustil Lidijino roko in odšel...
10. oktober 2010
u28905
u28905

Lidija
10. oktober 2010
u28905
u28905

dekle z kostanjevimi lasmi
10. oktober 2010
u28905
u28905

Dekle s črnimi lasmi