Forum
Hej! Odločila sem se, da bom še jaz pisala zgodbo. Govorila bo o skavtih, prijateljstvu, ljubezni itd. Večinoma bo izmišljena, dodala pa bom tudi nekaj svojih izkušenj. Upam, da vam bo všeč,
zelo vesela bom novih bralcev. Za uvod pa še ena misel : “Vzemite življenje kot igro in svet kot igrišče.”

https://66.media.tumblr.com/5c593b40613f0a66b24f804eebca9843/tumblr_mnsru7GVjh1rkx1seo1_1280.jpg
PROLOG : Že skoraj 3 leta je minilo, odkar sem se pridružila skavtom, ki so mi zdaj kot druga družina. Po vsem času, ki smo ga preživeli skupaj, po vseh srečanjih, ki vključujejo zimovanja, jesenovanja, tabore in podobno; ugotavljam, da mi postaja on čedalje bolj všeč. Naj vam ga predstavim : ima rjave kratke lase, čokoladno rjave oči in je malo višji kot jaz.
Ko je napočil vrhunec skavtskega leta - tabor, sem že vedela, da mi je zares všeč in že sama
misel nanj mi povzroči metuljčke v trebuhu. Vem, da je med nama ovira(kakšna boste izvedeli skozi zgodbo), ki jo bo težko premagati, vendar se ne smem vdati. Za konec vam bom razkrila še imena vodov - to so manjše skupine v katere smo razdeljeni. Vodi so dekliški in fantovski.
Pri nas imamo 3 dekliške in 2 fantovska: koale, levinje, orke, kozorogi in mastodonti.
Jaz in Vita pripadava koalam, Gašper je med Kozorogi prav tako tudi Matija.

Glavne osebe, ki bodo nastopale v zgodbi :

* Tinkara ( pripoveduje zgodbo, 13 let)
* Gašper ( fant, ki ji je všeč, 14 let)
* Vita ( najboljša prijateljica od Tinkare, 15let)
*Matija ( najboljši prijatelj od Gašperja, 15 let)
...................................................................................................................

Če bi radi izvedeli, kaj se bo dogajalo, zaplete in vse kar sledi, potrebujem vsaj 2 nexta
10. avgust 2016
Next
10. avgust 2016
Neeeeext
10. avgust 2016
Next
10. avgust 2016
Next
10. avgust 2016
u215138
u215138
Next
10. avgust 2016
Next
10. avgust 2016
Neeeext
10. avgust 2016
zvečer dobite Next pa zahvalte se supergirl *, da me je prepričala, da začnem pisat.
pa še če je kermu dolgčas lahka posluša skavtsko himno: https://youtu.be/rRTOhJEMbHY
10. avgust 2016
Hvala vam za vse nexte, nisem jih pričakovala toliko
......................................................................................................
Mineva že 3 leto odkar sem se pridružila skavtom in kmalu bo napočil prvi skupni
vikend v tem skavtskem letu - jesenovanje. Bil je petek in takoj ko sem prišla iz
šole, sem z navdušenjem pričela pakirati ter razmišljati o preteklih 2 letih.
Skupaj smo doživeli marsikaj lepega, tu in tam bi se našlo tudi kaj slabega, ampak edino, kar šteje je, da smo skupaj premagali vse. Letošnje leto pa mi je prineslo
novo najboljšo prijateljico, staro 15let in veliko višjo od mene, z rjavimi dolgimi
lasmi in rjavimi očmi. Ko je napočil večer, sem se odpravila spat prej kot ponavadi,
saj sem komaj čakala jutrijšni dan.
Zbudila sem se že ob 7:00, čeprav bi me morala budilka zbuditi šele čez pol ure. Zamotila sem se in še enkrat za vsak slučaj pregledala vse stvari, ki sem jih
potrebovala. Okoli 10 ure sva se z očetom odpeljala proti Šmiklavžu, kjer smo bili zmenjeni. Po poti sva pobrala še Vito in Pio, ki nista imeli prevoza.
Na zbirnem mestu so nas pričakali voditelji s posebno nalogo, ki smo jo morali
opraviti, če smo želeli dobiti prenočišče. Razdelili smo se tako kot smo po vodih,
le novinci, ki še niso bili v vodih, so bili v dveh skupinah. Naloga je bila kričač.
Šla se je takole : Eden od članov vsakega voda oziroma skupine je moral s
slušalkami na ušesih v dveh minutah ugotoviti vsaj 5 besed, ki sta jih kričala
dva člana nasprotne ekipe. Vse skupine smo nalogo opravile zelo uspešno in
tako smo dobili prenočišče. Kmalu zatem smo si ogledali kratko igro, ki so nam jo zaigrali voditelji-skoznjo pa smo se naučili veliko novega o tem zakaj so potrebni
vodi. Tako smo se razdelili in ugotovili, da pri fantih ni nobenega novega, pri puncah
pa toliko, da smo morali premešati vode in dobili smo nov vod ork. Zdaj imamo 3 dekliške vode, prejšnjih 8 let pa sta bila le dva. Lahko bi rekla, da so orke »vstale
od mrtvih«, saj so bile na začetku zelo močen vod, potem pa jih je bilo čedalje
manj in so »izumrle«.
Od koal so odšle tri k orkam, 2 sva ostali, ena od lani je prišla od levinj k nam,
dobili pa smo tudi dve novinki. Določili so nam prostore, kjer bomo spali in
razpakirali armaflekse (po naše armiče) in spalne vreče (po naše spalke). Imeli smo
pol ure zase, ki smo jih porabili za klepet, nato pa je sledil pisk za vodnike.
Ob pisku mora vodnik (navadno najstarejši v vodu, določen že prejšnje leto) vsakega voda odhiteti do voditeljev, kjer dobijo navodila.
Tokrat se je zgodilo, da so vodniki in voditelji skupaj nekam odšli, ostali pa smo se
spet šli igro ninđe, pri kateri je cilj, da druge spraviš iz igre z udarcem po dlani.
V vsaki “rundi” imaš 1 odmik in 1 premik. Ko so se vodniki vrnili, so bili vsi
premraženi do kosti. Ob pogledu skozi okno hiše v kateri smo bili, smo ugotovili,
da je začel naletavati sneg. Malo me je presenetilo, saj je bil šele začetek novembra. Sledilo je kosilo, pri katerem smo izvedeli, da imamo kljub snegu orientacijo tj. pot,
ki jo moramo premagat s pomočjo orentacijskih znakov in svojega znanja, kompasom
in zemljevidom, vsako leto je bila uspešno opravljena, letos pa je prvič sneg in upam, da nam bo uspelo. Obleči smo se morali čim bolj toplo in nadeti dežne plašče ter obuti nekaj za na sneg in primerno za pohod. Jaz sem ugotovila, da nimam dežnega plašča
in Gašper, ki je imel še enega za rezervo mi ga je z veseljem posodil. Ko mi ga je podal, sva se za hip dotaknila s prsti. Zardela sem, se mu zahvalila nato pa mu obrnila hrbet
in se podala k svojim prijateljicam. Nisem si mogla izbiti iz glave njegovega dotika pa, če sem še tako poskušala. Pa ne, da mi je postajal všeč?
.........................................................................................................

Teorije in mnenja so dobrodošla.
10. avgust 2016
Next Next Next Next Next zakon je!
10. avgust 2016
Next
11. avgust 2016
omg men je tut Tnkara ime<33 nexttt
11. avgust 2016
Next
11. avgust 2016
Hvala vsem, ki berete. BatMan*** lepo, sam imena so vsa izmišljena.
*****************************************************************************************************
Tako se je cela četa skupaj okoli dveh popoldne odpravila na pot brez voditeljev,
vendar se je že takoj na začetku zalomilo¸ saj smo zaradi snega zgrešili prvo točko.
Na srečo pa je to bilo dovolj blizu, da je voditelj Blaž videl našo napako in nam
razkril kje je. Prvo sporočilo nam je razkrilo kje je naslednja točka, pri tem smo
morali uporabiti kompas in se orientirati po njemu. Do druge točke in tretje smo
prišli uspešno, pri četrti pa je spet šlo narobe, ker so bile kar daleč narazen in smo skrenili s poti ter se izgubili. Kljub vsemu nismo obupali in odšli smo naprej iskat katerokoli točko ter upoštevali 8. skavtski zakon, ki se glasi : Skavt si v težavah
žvižga in poje ter zapeli nekaj pesmi.
Počasi nas je začelo zebsti in ugotovili smo, da nihče nima telefona s seboj saj smo
jih oddali voditeljem. Odločili smo se, da poskušamo nazaj po isti poti kot smo prišli, vendar je sneg zametel sledi, zato smo se še bolj izgubili. Zagledali smo majhno jaso sredi gozda, kjer je bil nekakšen kozolec, kamor smo se za malo časa zatekli, da se zmenimo kako naprej. Ugotovili smo, da je ura že šest zvečer ter, da hodimo že skoraj
4 ure. Vsi so videli, da mene najbolj zebe, saj sem bila tudi najmanj oblečena in spet se je ponudil Gašper, da mi posodi pulover, saj je imel na sebi kar tri in je bil od vseh najbolj oblečen. Sreča, da sem bila rdeča že od mraza, da se ni opazilo, kako sem
spet zardela. Pa kaj za vraga je narobe z mano? Odločili smo se, da spet poskusimo, kljub temu, da smo vsi premraženi in obupani. Hodili smo že res dolgo, ko smo
zaslišali zaskrbljene glasove. Upali smo, da so to naši voditelji. Jona, ena od naših v skupini, je imela pri sebi piščavko, zato je nanjo večkrat zapiskala. Približalo se nam
je kar nekaj ljudi in na koncu smo videli, da so to voditelji in še cel kup enih ljudi.
Varno smo se vrnili nazaj in voditelji so nam pod nekakšno streho zakurili ogenj, mi pa smo se seveda še prej odšli preobleč.
Sledil je pogovor med Gašerjem in mano.
(Pogovor: G-Gašper, J-jaz oz. Tinkara)

J: “Gašper! “ sem ga hitro poklicala.
G: “Povej pa hitro, ker se še nisem sproblekel, moram pohiteti. “ bil je kar malo
živčen.
J: “Ja, ja samo pulover ti moram vrnat. “ pri sebi pa sem si mislila, da bi ga le lahko
obdržal. Joj ne že spet, le kaj se dogaja z mano!?
G: “Eh, kar obdrži ga. Men je itak mal premajhen. “ je rekel z nekakšno iskrico v očeh.
J: “Hvala!”
Odhitela sem stran, saj nisem vedela, kaj naj si mislim o vsem skupaj. Zakaj je tako prijazen? Sem mu mogoče všeč? Ali je le vljuden? Pa saj nam je sam enkrat rekel, da pada le na starejše od sebe. Tako, da verjetno nimam nobene možnosti.
Osebe, ki so se letos na novo pridružile četi, so imele pogovor in pripravo na sprejem
v četo zunaj ob ognju, ostali pa smo dobili topel čaj in imeli pol ure prosto.
*****************************************************************************************************
Prosila bi vas za mnenja, ker prvič pišem zgodbo .
12. avgust 2016
Next
12. avgust 2016
Super pises... nexttt
12. avgust 2016
Next
13. avgust 2016
Next
14. avgust 2016
Za prvič se mi zdi da pišeš odlično. Kar tako naprej, samo ne obupaj! Next
15. avgust 2016
Hvala vam. Ta Next posvečam BatMan*** in Dreamhunter, ker sta napisali mnenje. Pa
še ena misel: “Glej daleč, in ko misliš, da že gledaš daleč, glej še dlje!”
******************************************************************************************************
Kar naprej sem razmišljala o Gašperju in hotela sem se zaupati nekomu, zato sem šla
do Vite, ki je res najboljša oseba za pogovor oziroma kar za vse (Vita ni šla zraven novincev, ker je bila prej sprejeta, saj je podvodnica, drugače je pa tudi sama nova letos).
V pogovor sva se zapletle jaz in Vita, ko je mimo prineslo tudi Matijo.
J: “Vita prideš z mano, greva na samo, da ti nekaj zaupam.” ji potiho rečem ter
jo zvlečem stran od drugih.
V: “Povej kaj te muči.” z zaskrbljenim obrazom rekla.
J: “Naj te ne skrbi, nič ni narobe, samo nekaj bi ti zaupala pa nevem, kje naj
začnem.” verjetno sem zvenela čudno, saj se je začela smejati.
Vita: “Tepka moja, saj veš, da mi lahko vse zaupaš in, da so tvoje skrivnosti
pri meni na varnem.” tudi sama se začnem smejati in vem, da se lahko zanesem
nanjo.
J: “ Si opazila, da je Gašper zadnje čase nekam čudno prijazen?” no pa sem prebila
led.
V: “Do tebe je res in nevem, kaj naj to pomeni.” se je zamislila.
J: “Misliš, da sem mu všeč? Pa saj je rekel, da pada na starejše od sebe.”
spet sem zardela.
V: “Res je to rekel, vendar si je mogoče premislil.”
J: “ Že nekaj časa razmišljam o njem in nevem kaj se dogaja z mano. Mogoče mi
postaja všeč.« ji zaupam
V: »Ooo, nekdo pa je zaljubljen! Pa kaj, tudi meni je všeč Matija.« To z Matijem je prišepnila, saj ji je bilo nerodno in ni hotela, da bi slišal še kdo. V tistem je le- ta prikazal in samo upali sva, da ni slišal. Matija je rjavolasec in ima edini na skavtih modre oči, velik je približno kot Vita.
M: »Kdo je zaljubljen?« je nagajivo vprašal. Še dobro, da ni slišal ali pa se je samo
delal, da ni.
V&J: »Nihče« sva se zadrli v en glas.
M: »Gluh pa ravno nisem ali pač?« se je namrščil.
V: »Očitno si. Naju lahko še malo pustiš sami?« ga je zabila in prosila Vita.
M: »No ne bom motil. Samo, da vesta danes sta zelo lepi, še posebej ti Vita.«
pomežiknil ji je in odšel, ona pa je bila kot kuhan rak. Pogovora nisva uspeli
nadaljevati, saj so piskali zato sva morali oditi. Bilo mi je vseeno, ker sva pogovor
tako in tako končali. Odšle sva k ognju kjer sva se z Vito usedle skupaj, na najino presenečenje se je zraven mene usedel Gašper, zraven nje pa Matija.
Mnenja, teorije?
15. avgust 2016
Next!
15. avgust 2016
Next
15. avgust 2016
Next!!!
16. avgust 2016
Next hvala za posvečen Next!
16. avgust 2016
u179348
u179348