Forum
u28640
u28640
Nova zgodbica by Mee. Oziroma prva od mene tukej. Govrila bo o eni punci z imenom Roxy. Ta punca piše dnevnik skoraj vsak dan. Kmalu se ji življenje postavi na glavo, zakaj boste pa vidl.

1. september, 7.30, avtobus na poti v šolo
Ahh ja. Spet ta šola. Počitnice so minile tako hitro, da imam občutek, kot da so se šele včeraj začele. Ni me strah šole. Sploh ne. Pa vendar se mi zdi misel na to, da sem deveti razred nekam čudna. Naslednje leto bom že odšla iz mojega domačega mesta, nekam, kamor si želim že vse življenje. Na šolo za zadravnike. Vedno sem rada pomagala ljudem v stiski, zato vem da je moje delo pravo zame. Čeprav se odhoda iz naše šole niti ne veselim. Nisem popularna punca, imam pa nekaj prijateljev, s katerim se imam super. Naprimer Anne. V resnici ji je ime Anne Marie, ampak njej se to ime zdi preveč dolgo in čudno. Z njo se poznava že od vrtca. Skupaj sva počeli neverjetne stvari. Samo da pomislim na tisti čas, ko sva ven iz peskovnika spravili praktično ves pesek, za nama pa je moral pospravljati hišnik, se mi na obraz prikrade nasmeh. Potem imam še Debby, Joanne in Micka. Njih sem spoznala v prvem razredu in kmalu smo se zelo dobro ujeli. Kar pa nebi mogla reči za Macy in njena zlobna klona Saly in Poly. So pač žive barbike. Vedno naličene do popolnosti, obleke pa samo od priznanih blagovnih znamk. Prezirajo vse, kar ni v rožnati barvi. Vključno z mano. Meni roza barva ni všeč. Raje imam temejše barve. Moj stil je nekaj posebnega, Macy pa mu pravi.:\\\\\\\"Ven iz mode.\\\\\\\" Meni je vseeno, če nisem modno oblečena. Sploh pa mi grejo njeni nevmesni komentarji na živce. Vede se ravno tako, kot najbolj pametna oseba na svetu, kar pa seveda ni. Njene oceno so dokaj slabe. Podpovprečne bi lahko rekli. Res je da je neizmerno lepa, vendar ima kurje možgane. Pa vendar je popularna. Njen krog prijateljev se vsak dan veča. Vedno se obeša po svojem fantu Willu. On je prav tako lep, vsaj za večino punc, vendar za razliko od Macy in njenih privrženk pametnejši. Ni ga predmeta v šoli, ki ga on nebi obvladal. Avtobus se je začel ustavljati in Debby, ki je sedela zraven mene, me je dregnila v rebro in me povlekla za roko. Se slišiva kasneje, Dnevnik.

Ali naj nadaljujem.?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

25. september 2010
ja
25. september 2010
u28640
u28640
Roxy
25. september 2010
u28640
u28640

25. september 2010
u28640
u28640
1. september, 10. 25, razredna ura
No pa smo spet tukaj. V šolskih klopeh naše stare šole. Učiteljica Martin, naša razredničarka, nam ravnokar predstavlja nov šolski načrt, ki pa se od starega ne razlikuje kaj preveč. Ne žveči med poukom. Ne ugovarjaj. Pretepanje je prepovedano. Bla bla bla. Sploh nevem kaj naj delam. Ob meni sedi Anne, v sosednji klopi Debby in Mick, pred mano pa Joanne s sošolko Carmen. Jah obkrožena sem z moji,mi najljubšimi ljudmi, pa mi je dolgčas kot še nikoli. Kar naenkrat vsi zavzdihnejo. Glavo premaknem iz svojega dnevnika in vprašam Anne, kaj se je zgodilo. Zdolgočaseno odgovori.:"Po novem, se za v šolo nesmemo več pretirano mazati z ličili." MAlo je manjkalo da nebi bruhnila v smeh. Sploh si ne predstavljam Macy brez ogromne količine ličil. To je skoraj nemogoče. Ko sem pogledala proti njeni klopi, se je držala za glav in stokala. Zraven nje je sedel Will, ki je položil svojo dlan na njeno ramo. Njegove čokoladno rjave oči so potovale po razredu in se ustavile na meni. Hitro sem se poglobila nazaj v dnevnik. Nočem biti še ena trapa, ki bi podlegla njegovim čarom. Kot da ni zadosti da se je Joanne zatrapala vanj. In vem, da se v Willa sploh ni težko zaljubiti. Vsaj sklepam, glede na to, da pol punc z naše šole vzdihuje in skoraj omedli, ko se sprehodi po hodniku, ali se nasmeje s svojimi snežno belimi zobmi. Oh, zvonec za odmor zvoni. Napišem še kaj kasneje.

Next.?
25. september 2010
next
25. september 2010
u28640
u28640
1. september, 11.00, jedilnica
Sploh nemorem vrjeti svojim očem. Res, oči so mi skoraj skočile iz jamic. Seveda sem v pospešenem tempu odšla iz razreda. Dnevnik sem stiskala pod roko. Tako sem hitela proti jedilnici, da sploh nisem gledala predse. Karnaenkrat sem se v nekoga zaletela. Dnevnik, skupaj s kulijem je zletel po tleh, zato sem se hitro počepnila k tlem in začela pobirati stvari. Opravičevala sem se kot nora, nato pa sem zaslišala najlepši glas ki mi je podal kuli. "Je že vredu. Tukaj je tvoj kuli." Glavo sem sunkovito odmaknila stran od tal in pogledala naravnost predse. Ob meni je čepel modrooki fant, ki je imel prekrasen nasmeh. Na sebi je imel modro majico in kavbojke. Bila sem tako očarana da nisem zmogla narediti več, kot to, da sem se nasmehnila. Oba naenkrat sva vstala in podal mi je roko.:"Živjo. Ime mi je Nate. Kdo si pa ti.?" Zajecljala sem.:" R-roxy" Nasmehnil se je in pohvalil moje ime. Nato sva oba odšla v svojo stran. Trudila sem se ne gledati nazaj, pa mi ni uspelo. Kot tudi Nateu ne. Veš čas se je oziral nazaj. Ko sem prišla skozi vrata jedilnice sem pograbila pladenj, nanj dala hrano in odbrzela do mize. Njegove oči mi niso šle iz glave. Ups, Anne je prebrala začetek dnevnika. Sedaj ji moram vse razložiti. Se oglasim potem.
Nextam.? Al raj neham.?
25. september 2010
u28640
u28640
Nate.:

25. september 2010
u28640
u28640
1. september, 12.30, moja soba
Tako zanimivega prvega dneva šole pa še ne. Ko sem Anne povedala za Natea je navdušeno zacvilila, kar je vzbusilo zanimanje Micka, Joanne in Debby. Zato sem morala povedati še njim. Joaan je bila vesela, da sem končno našla nekoga, ki mi je bil dejansko všeč, Debby me je zasula z ljubezenskimi nasveti Mick pa se je namrdnil in rekel.:"Torej ti je všeč Nate, kaj.? Kaj bi naredila, če bi ti povedal, da je on moj bratranec.?" Moja spodnja čeljust je skoraj zadela tla. Kaaj. Tisti trenutek se nisem zavedala nič. Vse moje prijateljice so prosile Micka, naj naju pomaga spraviti skupaj. On je samo godrnjal in se na vsake toliko časa posmehljivo nasmehnil. Nato sem ga zagledala. NAtea, namreč. Taval je po jedilnici in z očmi iskal koga, ki bi ga poznal. Joanne je pregovorila Micka, da naj mu pomaha. Ko nas je zagledal se je odpravil do naše mize in se usedel na stol poleg mojega. Pogedala sem Anne, ki se mi je samo smehljala. Nate je predrl tišino.:"Hej." je rekel. Vsi smo odzravili. No nekateri smo samo nekaj zamomljali. Mick nas je predstavil Nateu.:"To je Joanne, najbolj prijazna oseba na svetu. Nikoli nebi nikomur storila nič žalega. Pri njej se moraš navaditi na besedo oprosti, ker jo uporabi vsaj stokrat na dan." Pokazal je na Joanne, ki se je nasmehnila. Nate jo je pozdravil. Potem je Mick pokazal na Debby.:"To je Debby, najbolj smešna oseba na svetu. Resno, vedno se bo norčevala na tvoj, moj, njen račun. Ni ga dneva, da nebi vedela dva nova vica." Debby mu je pomahala in se že zbadljivo pošalila. Nate se je takoj strinjal z Mickom. "To je Anne, kar je okrajšava za Anne Marie. Nekoliko je sramežljiva v novi družbi, ampak ko jo zares spoznaš, se zna sprostiti in ponavadi je zvezda zabav." Anne je stisnila pest in jo pokazala Nateu. On je s svojo pestjo udaril ob njeno. Nato pa je Mick pokazal še name.:"To je Roxy. Najbolj zmedena in nadarjena punca na šoli. Po cele dneve piše svoj dnevnik in vedno se zaletava v ljudi. Sicer pa je prijazna in pravijo, da je tudi lepa." Stegnila sem roko proti Micku in ga rahlo boksnila v ramo. Nate se je nasmehnil.:"O zaletavanju in lepoti ne dvomim." mi je rekel in pogledal mene ter se nasmehnil. Oblila me je obupna rdečica, čutila sem jo. Kasneje je pogovor stekel dokaj gladko. Kmalu smo se poslovili in šli domov. Pa se je končal prvi pouk. Najbolje da odložim kule, veliko sem že napisala. Adijo.
Nextam.?
25. september 2010
u28640
u28640
Anne

25. september 2010
u18082
u18082
Next.
25. september 2010
u28640
u28640
1. september, 20.30, moja soba
Jaz sploh več nevem ali je to moje življenje. Resnično ne. Res je da po dežju spet posije sonce, velja pa tudi da po soncu spet pada dež. Če sklepam po tem je bilo do sedaj moje življenje delno oblačno, s kratkimi plohami. Danes zjutraj je posvetilo sonce, sedaj pa pada dež. Ne morem vrjeti da mi tega nista prej povedala. Resnično se počutim kot da se mi je vse zrušilo. Prišla sem na večerjo in oba moja "starša" sta sedela za mizo z tistim obrazom, ki napoveduje resen pogovor. Mislila sem, da sta ugotovila za katero od mojih traparij nato pa sta rekla.:"Roxy, ljubica, stara si 14 let in zdi se mi da bi sedaj morala vedeti. Verjemi tudi nama je težko govoriti o tem, pa vendar... Posvojena si." Oči so se razširile tako zelo, da sem bila podobna sovi. Brez besed sem vstala in odšla nazaj gor. Bolj ko razmišljam, bol sem žalostna. Pa saj ne da ju ne bi imela rada, in celo hvaležna sem, da sta me vzela. To samo nakazuje, da sta človeka z velikim srcem. Ampak še vseeno. Moja mama me ni hotela. Enkrat sem bila nezaželjena. Počutim se obupno. S skodelico sladoleda z okusom čokolade sedim na postelji in gledam film. Čeprav ga ne spremljam, ker sem preveč obsedena z mislijo o posvojitvi. Ahh ja. Najbrž bi se morala pogovoriti z mamo, ker ihtenje iz njene sobe nikakor ne preneha. Koneckoncev je moja mama. Čeprav ne biološka. Se slišiva pozneje dragi dnevni, en jokajoča mama na obzorju.
Nextam.? ^^
25. september 2010
u18082
u18082
Next.^^ PŁisss
25. september 2010
u28640
u28640
Joanne. :

25. september 2010
u28640
u28640
1. september, 23.45, še vedno moja soba
Resnično nemorem zaspati. Vem da je jutri šola. Neprestano razmišljam o starši in o Nateu. Sploh nemorem vrjeti na je Mickov bratranec. Ko sem nekako pomirila mamo, da je vse vredu, da ju imam rada, si je nekako opomogla. Kmalu za tem sem klicala Anne. Bila je osupla in začudena, vendar pa je obljubila, da ne bo nikomur povedala. Joanne, Debby, Micku in mogče Nateu bom že jutri sama povedala. Počasi so moji možgani začeli sprejemati dejstvo, da sem posvojena in me to niti ne moti. Moti me samo to, da me je nekdo zavrgel. Oh Roxy odmisli že vse stvari in odidi spat. Razmišljam o tem, da imam spalne težave. Res. Ko so bile počitnice sem hodila spat ob enih ali dveh, ker sem se po chatu pogovarjala z Debby in Joanne. Zjutra sem vstajala okoli poldneva. če se temu sploh lahko reče zjutraj. Sedaj se je vse spremenilo. Spat hodim ob desetih, vendar zaspim šele polnoči. Zjutraj je problem vstati. Sedaj še vstajam ob sedmih, kmalu bo treba ob šestih. Oh ja. Najbolje bi bilo da ugasnem luč in grem spat.
1. september, 23.55, moja soba
Nemorem zaspati. Mogoče bi pomagalo če bi spila malo mleka. To sem gldala v risankah.
2. september, 00.10, moja soba
Ne tudi mleko ne pomaga. Mogoče ovce.?
2. september, 00.15, moja soba
Ovc nemorem šteti, saj so namesto mene zaspale moje. Jutri bo definitivno naporen dan.
Nextam.? Mjbi kkšn comment.? ^^
25. september 2010
u28159
u28159
Zakon zgodbica !
Neeext.
26. september 2010
u18082
u18082
Next.^^ ;P
ZŁoo ZAKON ZGODBA
26. september 2010
u28640
u28640
Debby

26. september 2010
nextiiii
26. september 2010
u28640
u28640
2. september, 6.45, kuhinja
Tako sem zaspana, da komaj živim. Po sinočnjem štetju ovc sem le počasi zaspala, ampak sem se umes še enkrat zbudila, ker me je prijelo na WC zaradi mleka. Zjutraj sem se zbudila precej zgodaj, zato je bil moj spanec le kratek. Pa še tisto malo kar ga je bilo, je bil slab. Kar naprej sem se premetavala in odkrivala. Sedaj sedim u kuhinji in žvečim kosmiče. Kmalu bom morala iti v šolo. Adijo dnevnik, šola kliče.
2. september, 8.10, učilnica za kemijo
Glede na to, da sem na avtobusu zaspala na Anneini rami, se sedaj počutim še bolj zaspano. Veke mi lezejo skupaj in glava je vedno bolj bližje mizi. Zjutaj ko sem prišla k omaricam, je tam čakal Nate. Nasmehnil se je in me pozdravil. NAsmehnila sem se nazaj nato pa me je vprašal.:"Je vse vredu.?" Zmajala sem z glavo in rekla.:"No ja. Glede na to, da sem danes spala neverjetno malo časa in da so mi starši povedali, da sem posvojena, sem vredu." Nate se je namrščil.:"In ti nisi nič jezna.?" Odkimala sem. Ko sem novico povedala še Debby, Joanne in Micku, so zijali kot tele v nova vrata. No ja. Nate me je kasneje prosil, naj mu pokažem, kje je učilnica za biologijo. Čeprav je imel zraven svojega bratranca in njegove prijateljice, se je odločil vprašati mene. Kako lepo od njega. Pospremila sem ga v naslednje nadstropje in mu pokazala učilnico. Poslovila sva se in jaz sem se obrnila. Prebijala sem se med ljudmi in se skoraj zaletela v Willa. Premaknila sem se desno in z mano tudi on. Nato še v levo in ponovil je. Prijel ma je za rame in me postavil v drugo stran. Nato sva nadaljevala svojo pot. Skoraj bi zamudila pouk. Ups, moram nehati, učiteljica za kemo, se bliža moji mizi.
Nextam.? ^^
26. september 2010
u28640
u28640
Mick

26. september 2010
u28640
u28640
2. september, 10.30, francozščina
Ojeej. Če bi to povedala komur koli, bi rekel, da se mi to nemore zgoditi. Pa se mi je. Zaspala sem med poukom. Resno. Bila je ura matematike, ki mi je najbol beden predmet na šoli. Preveč razmišljanja zame. Pisala sem neke enačbe, ko sem kar naenkrat zdrsnila v spanec. Hvala bogu, me učiteljica ni zalotila, ker me je Joanne boksnila v ramo, da sem bila v trenutku pokonci. Vsi so se smejali, jaz pa sem samo zmedeno gledala okoli. Kakšna sramota. o sem prišla iz učilnice sem si pomela oči in odšla k francozščini. Izbrala sem ga izmed treh jezikov. Na izbiro sta bila še italijanščina in španščina. Mama me je prepričala da grem na francozščino, vsi moji prijatelji so šli na španščino. Zato sedim sama. No sedaj ne več. Nate se je odločil, da bo prisedel k meni in mi delal družbo. Ugotovila sem da je en tistih ljudi, ki med poukom dejansko posluša. Le sem ter tja se nagne nad moj dnevnik in me vpraša, če vedno pišem. Gledam na uro in čakam da zvoni. Rada bi šla samo spat. Moram it, se vidiva dnevnik.
Nextam.? ^^
26. september 2010
nextii....< 3
26. september 2010
u28640
u28640
A še pišm al kočam.? K se mi zdi da noben ne bere. ^^
26. september 2010
nexxxtt fuul zakon zgodbicaa jst tut pišem v dnevnik..pa moja sestrca je Roxy-Lee..pa men se je nekaj podobnega zgodilo...
26. september 2010
u28640
u28640
2. september, 13. 25, garderobe
Moj bog, občutek imam kot bi me povozilo traktor. Dobesedno ležim na Joanne, Nate pa sedi ob mojih nogam. Premalso spanja, mi odmeva v glavi. Pred nekaj minutami sem namreč omedlela. Hvala bogu Joanne in Nate nista delala slona iz muhe in šla klicarit rešilce, ampak sta me samo položila na klopco in me odarjala po obrazu. Ko sem se zbudila je bilo vse omotično. Vsedla sem se in najprej padla na Natea, nato pa me je on čez nekaj sekund potisnil Na Joanne. Želim si domov, ampak mi Nate ne pusti, saj se boji, da bi se mi kaj zgodilo. Joj. Sedaj je mimo prišel Will. Seveda ga zanima, zakaj ležim na klopci, vsa bleda v obraz. Joanne mu le skopo pove obnovo in Will pride do mene in se skloni k meni. Njegov obraz je čisto blizu mojega, ko me vpraša.:"Je sedaj uredu.?" Zmajem z glavo. Popravi mi pramen las, ki mi je padel na obraz, nato pa odide. Uf. Nevem ali je tak do vseh punc. Oba, Nate in Joanne jezno sopihata. Joanne zato, ker je ljubosumna name, Nate pa najbrž zato ker je ljubosumen na Willa. Ah kaj pa jaz vem. Joanne mi je pravkar sporočila da bomo počasi šli. Adijo dnevnik, se vidiva, ko se naspim.
Nextam.?^^
26. september 2010
u18082
u18082
Next.
26. september 2010
next
27. september 2010
u34860
u34860
No bom nadaljevala.^^ Moj predprejšn profil je OrdinaryGirl; da nebo pomote.

3. september, 7.05, avtobus

Včeraj sem bila tako zaspana, da se mi ni dalo več pisati. Takoj ko sem prišla domov sem se zvrnila na posteljo in zaspala. Sploh se ne spominjam, kako za vraga sem prišla do postelje oziroma do hiše; bila sem samo zadovoljna da sem doma. Kasneje, ko sem se zbudila okoli 5 je bil že rahel mrak, sem se sparvila delati nalogo. Opis počitnic za šolske novice. Sošolci vedno izberejo mene, kadarkoli gre za kakšne spise. Nato sem pojedla svojo večerjo s starši, ki so me precej zaskrbljeno opazovali:"Roxy, kaj je narobe? Zgledaš nekoliko bleda?" Zagotovila sem jima, da je vse vredu, nato pa se odpravila direktno nazaj v posteljo in spat. Sedaj sem spet tu; na avtobusu namreč. Zraven mene sedi Anne, ki pa se zavzeto pogovarja z Debby. Moram priznati, da je kar precej dolgčas. No avtobus se ustavlja, napišem še kaj pozneje.

3. september, 8.15, učilnica fizike

Kako mi je lahko učiteljica to naredila? Kako je to lahko naredila Joanne? No ja dobro, saj neve, da je Joanne zaljubljena v Willa, pa vseeno. Prišli smo v razred, lepo pridni in vse. Posedemo se tako, kot lansko leto; nato pa učiteljica reče:"Ne, ne, ne. Lansko leto, ste bili preveč glasni. Naredila sem razpored, kako vas bom presedla." Avtomatično sem Anne prijela za roko. In tako se je začelo. Anne sedi z Billom, ki nima pojma, zato je Anne kar precej pogubljena, saj je do zdaj plonkala pri meni. Debby je imela še srečo, dobila je mesto zraven Katie, ki ji gre fizika dobro od rok, čeprav tudi Deb ni slaba. Mick je imel za moje pojme največjo nesrečo od vseh nas. Sedeti je mogel zraven Poly, klona Macy. Takoj sta se spravila vsak na svoj rob mize in se z gnusom gledala. Joanne je sedela zraven Jakea, kar dejansko sploh ni bilo slabo. Jake je bolj tih tip osebe, ki pa ogromno zna in z veseljem pomaga. Nato sem prišla na vrsto jaz. Držala sem pesti:"Ne, Saly, Ne, Macy. Ne, Saly. Ne Macy." Učiteljica pa je rekla:"Tamle se usedi, zraven Willa." prisežem moja spodnja čeljust je skoraj padla na tla. Zbegano sem pogledala Joanne, nato pa se odvlekla tja. Dnevnik, obljubim, da ti napišem razplet, ampak učiteljica, me je začela grdo gledati, zato bom raje vse pospravila. Adijo.

Nextam.? Prosm vsaj kkšn koment. (: < 3
16. januar 2011
N
NE
NEX
NEXT
NEX
NE
N
NE
NEX
NEXT