Forum
Lep pozdrav!
No z Majo sva se odločili, da skupaj napiševa zgodbico, ki bo govorilo o dekletu, ki se ji zgodi nekaj kar bo spremenilo njeno življenje.
Zelo bova veseli komentarjev-pozitivnih ali negativnih ampak prosim ne žalit in ne delajte prepira.
No pa prosim poglejte še najine ostale zgodbice
Majine:
http://www.igre123.com/forum/tema/ona-her/13782/
http://www.igre123.com/forum/tema/dance-with-me/21641/
Moje:
1. del
http://www.igre123.com/forum/tema/ljubezen-ali-sovrastvo/22738/
2.del
http://www.igre123.com/forum/tema/povej-zakaj-tell-me-why/23138/
http://www.igre123.com/forum/tema/jasnovidka-zaznamovana-s-smrtjo/22745/
http://www.igre123.com/forum/tema/dih-pozelenja/23354/
http://www.igre123.com/forum/tema/dotik-groze/23694/
Leto 1566. Obdobje kočij, konjev in dolgih oblek, ki so bile vedno lepo okrašene in so s tem kazale na naš stan. Stan plemičev (grofje, veleposestniki), meščanov ali le navadnih kmetov. Jaz sem bila v najvišjem.
Ime mi je Allegra Minea Winstone. Sem najmlajša hči mojih staršev, moj oče Henrie Layton Wilstone pa je eden najpomembnejših Angleških gospodov zato tudi jaz veljam za eno izmed pomembnejših gospodičen. Naša družina ima v lasti skoraj polovico Anglije. Vendar premoženje bo dobil moj starejši brat, mene pa bodo poročili z enim izmed bogatih Angleških gospodov, ki ga bom verjetno spoznala šele par dni pred poroko.

(OČE)
Imam rjave skodrane lase moja postava pa definitivno vzbuja pozornost. Moj oče pravi, da sem najlepša in sama verjamem, da sem bila vedno njegov ljubljenka. Ponavadi me ravno zaradi tega fantje pustijo pri miru. Veste za sovražnika si zares ni dobro dobiti mojega očeta.

(JAZ)
Potem je tukaj moja sestra katere polno ime je Evelina Katarina Wilstone. Je mestna lepotica. Pod oknom bi ji pel vsak fant če bi le lahko prišel v njeno bližino. Vendar igra se nedostopno zato si jo fantje še bolj poželijo.

(SESTRA)
Moj brat pa je lep rjavolasec z dovolj veliko mero inteligence. Sanjski fant vsake ženske. Pa da ne bo pomote…ne samo zaradi videza ampak prevsem zaradi denarja, ki ga bo dobil, ko oče umre. Zato ga hoče omrežiti skoraj vsako spodobno dekle tega mesta.

(BRAT)
Moja mama Anabella Maria Wilstone. Dekle iz velike družine, ki ima v lasti velik del Škotcke in manjši del Anglije. Z mojim očetom se je verjetno poročila predvsem zaradi denarja. Sama resno dvomim, da je med njima prava ljubezen. Nikoli se ne kregata ali kaj tekega…vendar tudi ljubezni si nikoli ne razkazujeta.

(MAMA)

Ali nadaljujeva?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

29. oktober 2011
u61785
u61785
nextiiita
29. oktober 2011
Neext.
29. oktober 2011
neeext :3
29. oktober 2011
Nekstiiiiiiitaaaaaa
29. oktober 2011
u62465
u62465
Zelo mi je všeč začetek ker že zdaj vidim da bo zgobica originalna in, da jo bo zanimivo brat...všeč mi je da je postavljena v drug čas...pa še slikce so mi všeč
29. oktober 2011
ajde no NEXTAJ ŽE , k bom če ne JOKALAAAAA :3
29. oktober 2011
bratovo ime--->Blaise Filip Winstone
Sm pozabla napisat Aja pa povsod je priimek Winstone...majhna napakica
29. oktober 2011
oo me pa res zanima..
ušeč mi je, ker niso moderni časi, ampak se dogaja v preteklosti ...
29. oktober 2011
u39380
u39380
neext!! ušč mi je začetek, čeprou še vedn nerazumem zka se gre v tej zgodbici... mi je pa res ušeč...
30. oktober 2011
Haha...sej to so se samo predstavili...ne gre se še o ničemer
30. oktober 2011
woooow! Ušeč mi je ful! Sploh zato ker je postavljeno v prejšni čas. Upam da se bosta tudi tega držale (da se ne bodo pojavili kakšni računalnik al pa kj tazga).

Neext!
30. oktober 2011
Ja...cela zgodbica bo postavljena v preteklost...nobenega računalnika in televizije ne bo
30. oktober 2011
Vem vem..sam sem že zasledila zgodbe, katerih pisci so vrjetno čas in vse zamešal in je blo potem kar sodobna tehnologija noter
30. oktober 2011
Se bova potrudili, da se to nama ne bo zgodilo
30. oktober 2011
Naenkrat mi je v oči posvetila močna svetloba. Sovražila sem to, da kar brez opozorila odgrnejo zavese in mi sonce posveti direktno v oči katere me kar malo zapečejo.
»Gospodarica vstati bo treba« je rekla rjavolasa služkinja mojih let, ki sem jo jaz klicala kar Nia. Saj bi ugovarjala ampak vedela sem, da si tega pač ne morem privoščiti. Odgrnila sem odejo in se odpravila v kopalnico. Voda v kadi je bila že pripravljena in iz nje so se valile majhne meglice. Z Nianino pomočjo sem se slekla in spravila v vodo.
»Dovolj bo za danes« sem rekla po polurnem namakanju in drgnenju moje mokre kože. Počasi sem stopila iz kadi služkinja pa me je obrisala in me zavila v toplo brisačo, ki jo je že prej v ta namen pogrela. Za par minut je izginila iz sobe. Med tem sem jaz samo čakala, da se vrne z obleko, ki jo bom nosila danes. Sama pri sebi sem upala, da bo prinesla kakšno brez steznika ampak v trenutku, ko je v sobo pricapljala z lepo fino obleko so se upi razblinili vendar nisem ugovarjala, ko mi jo je začela oblačiti.
»Izdihnite« je rekla jaz pa sem počasi iz svojega telesa izdihnila ves zrak, ki sem ga imela v svojih pljučih. Ona je pa tako močno zategnila, da se mi je pred očmi skoraj zameglilo. Vendar bila sem navajena plitkega dihanja, ki sem ga takrat komaj izvajala. Ko se mi je obleka popolnoma prilegala me je posedla pred ogledalo in začela razčesavati moje rjave lase.
»Av!« sem zavpila, ko se je pramen mojih las zataknil za zobe glavnika. Moja služkinja je bila zares prava neroda!
»Oprostite gospodarica« se je takoj opravičila in hitro razčesala vozel. Z glavnikom je še parkrat potegnila dokler niso zobje z lahkoto zdrsnili mimo vsakega mojega skodranega pramena. Naenkrat je nekdo potrkal in v sobo je vstopil oče. Nia je takoj odložila glavnik in se rahlo priklonila, ter izrekla prisrčen "Pozdravljeni gospod", nato pa izginila.
»oče« sem rekla in ga tako kot on mene poljubila na lica.
»Prečudovita si« me je takoj pohvalil.
»Hvala« sem rekla in se zavrtela okoli svoje osi, da je obleka zaplapolala in premešala topel zrak, ki ga je ogrel kamin na drugi strani sobe»Kaj počneš tukaj?«
»V mesto se odpravljam, pa sem prišel vprašati če kaj potrebuješ.«
»Hm…« malce sem pomislila »Mislim, da ne. Čeprav se ne bi branila kakšnega spominka« očarljivo sem se nasmehnila.
»Bomo videli če se kaj najde«
»In zakaj se odpravljaš v mesto?« me je zanimalo.
»Veleposestniške zadeve in te stvari«
»Spet problemi?«
»Ja…saj veš, da si vedno nekaj novega zmišljujejo.«
»Ja saj imaš prav« sem rekla in se zagledala v moj odsev v ogledalu. Tudi sama sem začutila, da se nam obetajo velike spremembe.
Odpravil se bom« je izdihnil, me še enkrat poljubil na lice ter izginil iz moje sobe.
30. oktober 2011
Neeeeeeeeeeeext!!!!
30. oktober 2011
u61785
u61785
nextiiii
30. oktober 2011
neeeeeeext
30. oktober 2011
u50067
u50067
next
30. oktober 2011
hudoooo...a lohko čim prej nextata?? plosim, plosim, plosiiiim
a sem že povedala, da sama osebno najbolj obožujem zgodbe, ki se dogajajo u preteklosti?
to pa zarad tega, ker me spominjajo na pravljice, k mi jih je babi pripovedvala...
30. oktober 2011
u54806
u54806
nextii. < 3
31. oktober 2011
Neext
31. oktober 2011
Le sekundo kasneje, kot da bi prisluškovala pred vrati, se je v sobi prikazala Nia. Takoj se je ponovno posvetila svojemu delu, kot da je ne bi nič zmotilo. Lase mi je spletla v nizko figo, iz katere so se spuščali posamezni kodri. Še enkrat si me je ogledala, potem pa zadovoljno prikimala.
"Pripravljeni ste gospodična," je milo rekla in mi pridržala vrata.
Stopila sem na dolg hodnik, ki je povezoval vse spalnice. V istem trenutku je skozi vrata pokukal Blaise.
"Allegra," me je pozdravil in prisrčno objel.
Nasmehnila sem se njegovim skuštranim lasem, ter jih poskušala vsaj nekoliko urediti. "Mislim, da mati ne bi bila navdušena nad tvojo skrbjo za videz."
Zasmejal se je in mi ponudil roko. "Naj te pospremim do jedilnice."
Z nasmeškom sem sprejela njegovo roko in skupaj sva se spustila po stopnicah. "Upam, da prav tako ravnaš tudi s tvojo izbranko," sem mu zašepetala.
"Še bolje," je skrivnostno rekel in mi pomežiknil.
"Končno sta prišla. Zakaj vaju moramo vedno čakati?" je zavzdihnila mati, ko sva stopila v jedilnico.
Z Evelino sta že stali pri svojih stolih in naju čakali.
"Oprostite mati," se je opravičil Blaise, ter jo poljubil na lice. Prav tako je nato pozdravil Evelino.
Posedli smo se za mizo in, v tišini, pozajtrkovali.

Ko so služkinje odnesle še zadnji krožniček s hrano in so na mizo postavile izbrane skodelice z čajem, je mati načela pogovor.
"Danes bom obiskala Melioro. Slišala sem, da je zbolela."

"Županovo ženo?" je zgroženo vprašal Blaise.
"Blaise, saj veš, da moramo biti z županom v dobrih odnosih. Čeprav mi to ni v veselje, bom morala potrpeti." Utrujeno je zavzdihnila.
"Jaz pojdem s teboj, mati," se je oglasila Evelina.
Presenečeno sem jo pogledala. "Kaj pa najina ježa?" sem vprašala.

"Mislim, da jo lahko prestaviva na kakšen drugi dan," je zamišljeno odgovorila.
Žalostno sem povesila glavo.
"Jaz te bom spremljal," je rekel Blaise. "Mogoče bi lahko odjahala do Clarise."

"Prav," sem odgovorila, ter ga hudomušno pogledala.
Clarisa je bila edina hčerka bogatega veleposestnika Harolda in tudi moja dobra prijateljica. Bila je dve leti starejša od mene, kar je pomenilo, da so ji starši že izbirali primernega snubca. Mislim, da so imeli za najprimernejšega kandidata prav Blaisa, pa tudi ona se ga ni branila. Ampak kolikor poznam svojega brata, se on še ni bil pripravljen vezati. Užival je v svojih rosnih sedemindvajsetih.
31. oktober 2011
neeeeeeeeext!
31. oktober 2011
next
31. oktober 2011
u62465
u62465
Evo tole je pa nekaj kar mi je všeč! uporabljata tak govor in take navade kot včasih! Mislim tole, da je postavljeno v stari čas je zares dobro ker sem si zgodbico zapomnila!
Haha...najprej sem se smejala, ko je pisalo rosnih sedemindvajsetih ampak sem se šele takrat spomnila, da so se možje poročali zares pozno in da so bili velikokrat tudi po deset let strejši od žene.
Dobr je ker že po dvogovorih vidiš, da se to ne more dogajati v današnjih časih. Ni slenga in tega drug z drugim pa govorijo veliko bolj spoštljivo.
Pa še imena obožujem!!! Mislim Allegra Minea!!! Pa priimki!! Madona ne vem kako sta si jih spomnili ampak zares so mi všeč ker niso navadni pa taki.
Pa to, da jo sluškinja oblači, umiva in češe!!!!
Zares mi je všeč. čeprav moram priznati, da ponavadi ne maram, da sta dve pisteljici ampak moram reči, da je tale kombinacija zares super!
31. oktober 2011
Hvala lollipopEli
Pohvale nama (no, usaj meni) res dosti pomenijo
31. oktober 2011
Ja men tud!!!!!!!
31. oktober 2011
next plisss...
31. oktober 2011
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg