Forum
Zazvonil je zvonec. Taja je vstala in se odpravila proti vratom.
Ko je pojedla kosilo se je odpravila proti omaricam. Oblekla se je, obula in odšla iz šole.

ZA VSE TISTE, KI TEGA ŠE NE VEDO!!!
Taja je razigrano dekle, vedno nasmejano in ima zelo veliko prijateljic in prijateljev. Stara je deset let in ima mlajšega bratca Urha, ki je star štiri leta. Njeni mamici je ime Tina in je vzgojiteljica, njenemu očku pa je ime Uroš in je učitelj zgodovine.

Ko je Taja prišla domov sta bila mama in Urh že doma. to se ji je zdelo zelo čudno, zato je vprašala, zakaj sta že doma. Mama ji je z žalostjo v glasu povedala, da je vrtec iz neznanega razloga zgorel. Na srečo so rešili vse otroke, a za vrtcem so našli še neko punčko v rožnati obleki, ki je na list papirja napisal, da ji je ime Zala. Tajo je zanimalo tudi, zakaj je deklica napisala, zakaj ni povedala. Mama je Taji povedala tudi, da je deklica na listek napisala, da nima staršev in, da ne govori več, samo še piše. Taja je samo osuplo strmela v mamo, medtem, ko je Urh vneto prikimaval, češ bil sem zraven, ko se je to zgodilo.

naj nadaljujem???

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

05. september 2011
nexti ful dobr kako srečo mam da si moj BFF
05. september 2011
tnx
05. september 2011
sam neki ta zgodba ni resniča pa tut imena niso resnična!!!
05. september 2011
next!ful dobro pišeš
06. september 2011
tnx
06. september 2011
Naslednji dan v šoli je Taja razmišljala samo še o tem, kar se je zgodilo v vrtcu in seposkušala domisliti, kdo bi lahko podtaknil požar. Ni vedela zakaj, ampak zdelo se ji je, da je požar zanetila deklica po imenu Zala. Ko je Taja prišla domov je vse, napisala na velik risalni list. Potem je še vse enkrat prebrala. Vse je kazalo na to, da je požar v vrtcu res povzročila Zala.

next?
06. september 2011
NEXT
07. september 2011
u35860
u35860
nextt ful dobr
07. september 2011
next
08. september 2011
nrxt
10. september 2011
hihi tnx bom
10. september 2011
Zjutraj se je v šolo odpeljala kar z avtobusom, zraven pa je vzela plakat na katerega je prejšnji dan napisala vse kar je se ji je prejšnji dan zdelo zanimivo. Ko je v šoli pokazala plakat svoji najboljši prijateljici Ajdi ji ni niti najmanj verjela. Ko je risali list pokazala svojemu najboljšemu prijatelju Eriku ji niti ta ni verjel. Ko je plakat pokazala že mnogim in ji nihče ni verjel je obupana sedla na stol. Potem je učiteljici povedala da gre na kosilo a pozabila je na plakat, ki je še vedno razprt ležal na mizi.
Ko se je vrnila iz kosila je pri plakatu sedel njen največji sovražnik Leon. Ko je z jezo v očeh prišla do mize in pograbila plakat, je Leon prijazno rekel: ''Taja, slišal sem za požar v vrtcu in prebral sem tvoj plakat. Tudi meni se zdi da je Zala povzročila požar. verjameš ali ne ampak rad bi postal tvoj prijatelj!'' Taja ga je zelo začudeno pogledala, potem pa rekla: ''Zakaj pa si deklici rekel kar Zala, zakaj ji nisi naprimer rekel pučka ali punca morda dekle?!'' ''Zato,'' je z grozo v glasu rekel Leon, ''ker je to moja mala sestrična!!! Ampak nekaj se mi pri njej res zdi zelo čudno. Res je da sta ji umrla starša in zato ne govori ampak ni mi jasno zakaj je vedno oblečena v rožnato obleko, ki jo je za njen 9 rojstni dan podarila mama.

next?
10. september 2011
to je Taja:

to je njen mlajši bratec Urh:

to je Zala:

to je Ajda:

to je Erik:

10. september 2011
in to je Leon:

10. september 2011
nextam?
10. september 2011
next
11. september 2011
Ko je Leon Taji povedal še druge nenavadne stvari o svoji mali sestrični Zali, ga je Taja sprejela kot prijatelja, Ajda in Erik pa sta le zgroženo strmela v njo. Taja, ki je to opazila je le skomignila z rameni in jima naveličano pokazala jezik. Ko je bila ura 13.15 in je morala Taja domov, se je Leon ponudil, da jo pospremi do doma in če želi lahko ostane pri njej, da bosta vse še enkrat dobro premlela. Taji se je zdelo bolje, da bi ona prišla k njemu in tudi Leon se je strinjal.
Ko sta prišla k Taji domov, da bi odložila torbo, sta opazila nekaj čudnega. Na tleh pred sosedovimi vrati sta našla vžgalnik z napisom vrtec Ljubljana. Prav v tem vrtcu se je zgodil požar. Ko sta se končno odločila, da bosta vžigalnik vzela s sabo in ga pregledala je pritekel sosedov Jan in rekel: ''Ups, tole sm pa zgubil!'' in je odhitel v stanovanje.

to je Jan:

next?
11. september 2011
next next next next next
12. september 2011
nexxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxtttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
12. september 2011
Leon in Taja sta se začudeno spogledala, a nato skomignila z rameni.
Ko sta prišla k Leonu je Taja rekla: ''Zakaj je na vžigalniku pisalo vrtec Ljubljana in zakaj ga je nato vzel Jan?!'' ''Ne vem! Mogoče pa je pomagal Zali, ampak če bi, zakaj ga torej niso našli poleg nje?'' ''Mogoče pa je Zalo prepričal, v to, da je zanetila požar v vrtcu, ampak, ne vem, Jan je vedno bil tako prijazen in se je rad hecal, zakaj bi torej Zali naročil, naj zaneti požar v vrtcu Ljubljana?'' Leon je ponovno skomignil z rameni. Usedla sta se za mizo in Taja je nanjo položila plakat. Takrat pa je Leonu postalo nekaj jasno.
t - Taja l - Leon

l - Taja poglej. Zala je požar zanetila sama, ne z Janom. Potem po požaru so jo našli, za vrtcom, kjer se je skrila. Potem je napisala, da ne govori več, zato, ker je požgala že veliko vrtcev in v enem izmed njih sta bila njena starša, česar ona ni vedela. Lan, moj brat mi je povedal, da se Zala občasno pojavi na tistem mestu, kjer živijo vzgojiteljice ali vzgojitelji iz vrtcev, katere je požgala. In tako se je pojavila tukaj, kjer je izgubila vžgalnik.
t - Leon, kako pa veš, da sta v enem izmed vrtcev umrla njena starša?
l - zato, ker sta bila vzgojitelja
t - zdaj mi pa že postaja vse jasno, ampak vedno bolj pa me je strah tvoje sestrične
l - MALE SESTRIČNE!!!

NEXTAM???
12. september 2011
next next next!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
13. september 2011
t - dobro ampak še vedno ne razumem kako je lahko skupaj z vrtcem požgala svoja starša?!
l - saj sem ti povedal, da ni vedela, ali sta starša noter ali ne! Lan mi je povedal, da sta bila Zalina starša ob tisti uri navadno na kosilu, ampak, da sta morala tistega dne nekoga nadomeščati.
t - samo pomislim na tvojo malo sestrično Zalo, pa me kar zmrazi!
l - VERJAMEM!!!

Medtem ko sta se Taja in Leon pogovarjala je nekdo potrkal na vrata...

next??
18. september 2011
next!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111
podpis:vedno tvoj BFF
19. september 2011
next
boš moja BF???????????????????????'
19. september 2011
tisto nekdo je bila...Zala! prišla je pozdravit svojega alega sestriča, ker ji je tako naročila mama (mama?) ko je taja odšla odpret je samo začudeno pokledal, ko je njeno oko pred vrati uzrlo zalo. taja je samo odprtih ust staal pred vrati...le kako se je znašla tule?

next? sorry ko tk mau pišem
03. oktober 2011
next sej nič ni
03. oktober 2011
oki nextam 10 okt. ker prej ne morm sorčy
04. oktober 2011
okej sej ni nič
04. oktober 2011
nexti
14. oktober 2011
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike