Forum
Pozdravljeni!
Kdor me pozna,ve da sem obsedena s Kraljemorčevimi kronikami pisatelja Rothfussa.
Končno sem zbrala pogum,da napišem svojo zgodbo, ki bo delno temeljila na tej mojstrovini in tudi na mnogih drugih odličnih knjigah,ki sem jih imela čast kdajkoli prebrati. Seveda pa je večji del plod moje lastne domišljije.
Tisti,ki ste prebrali Ime vetra,verjetno približno veste,kaj pričakovati.
Tisti,ki je niste pa- preberite si jo,je vredna branja !
A obojim svetujem,naj se ne zanašata preveč na knjigo- presenečenja,sploh če so pozitivna,niso nikoli odveč !
Tema bo fantazijskega žanra, poskusila pa jo bom pisati čim pogosteje. Če je kdaj ne bom utegnila,vam bom to naknadno sporočila.
Zgodbi bom ob koncu poglavij dodajala razne citate iz različnih fantazijskih knjig velikank,ki so povezani s poglavjem. Ne bom pa dodajala veliko slik,saj niso slike glavna točka zgodbe,temveč je zgodba tista,v katero vas bom poskušala vživeti.
Da začnem,potrebujem dva nexta .
02. avgust 2016
EkstazaSmrti
EkstazaSmrti
Wiii fatazija Next
02. avgust 2016
U,hvalabogu,vsaj eden bere,
03. avgust 2016
EkstazaSmrti
EkstazaSmrti
Ti svetujem da sam nadaljuj, sploh ne glej na stevilo nextov. Vazno je da uzivas v pisanju ^-^ in jst komaj cakam zacetek.
03. avgust 2016
Next
03. avgust 2016
Hvala vama. Začetek pride danes zvečer.
03. avgust 2016

________________________________________________________________________________ Prolog- O sanjah

Bila je noč,topla noč,takšna,kakršne znajo biti noči v zgodnjih poletnih mesecih,ko po zraku letajo kresnice in se vonja vonj neštetih dreves in ravno pokošene trave.
Zrak ni bil soparen,bil je topel in poln vonja po poletnih sanjah,ki so jih sanjali prebivalci Genneseme, zakotne in majhne vasice na jugu Mendena.
Vasica se je nahajala v dolini Ketteh-nap,obdana s številnimi gozdovi in poljanami.
Štela je okoli sto prebivalcev,pretežno kmetov in rokodelcev.
Če bi našteli še vse hišne ljubljenčke in živino,bi jih štela okoli tristo,a ker se ni nihče ukvarjal s tem,je ostalo število skorajda nespremenjeno.
Že dolgo ni bilo nikogar sem,razlog za to pa naj bi bile slabe prometne povezave,kriza,ki je nastopila po smrti vladarja in vedno pogostejši cestni ropi,ki so nastali kot posledica kriznih časov.
A temeljni razlogi za redke prihode tujcev so bili ljudje.
Ljudje v tukajšnji vasici so bili zaprti vase do obisti. Niso prenašali sprememb in tujcev in če se je v njihovo vas vselil tujec,so se ga še dolgo izogibali.
Delali so ista dela,imeli iste fobije kot njihovi očetje in dedje.
Živeli so v isti rutini,ki se je še sami niso zavedali. Sanjali so iste sanje in jih potem podrli kot otroci,kadar se igrajo cibbiht.
A ponoči so razbite sanje dobile svoj pomen. Zgradile so se nazaj,kot da niso bile nikdar razbite in zatrte.
Ponoči so si dovolili sanjati in sanjariti,saj so vedeli,da jih nihče ne posluša,niti ne ve za njihove sanjarije. In kajpada- kaj ni noč namenjena za uresničevanje naših neizžetih fantazij?
A takoj ob prihodu jutra so se sanje razbledele in postale le še bled privid tega,kar so bile.
Nehale so biti resničnost in spet so postale to,kar so bile- navadna zmota prividov in iluzij ter trapastega razglabljanja in sanjarjenja o tem,kaj bi,če bi....
In dan se je začel znova in vse se je ponovilo znova.
Spet je bila noč in ljudje so se znova potopili v temne tolmune srčnih želja.
Vasica je potihnila in ugasnile so vse luči.
A ne čisto vse.
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
Zadnja luč se je ugašala v majhni prodajalnici čokolade na obrobju vasice.
Tam je mlada ženska drgnila kaorminski les s tako silovitostjo in natančnostjo,da bi človek kar debelo pogledal.
Ženska je bila mlada in čedna,gibala pa se je s prefinjeno eleganco,ki je pod seboj skrivala divjost in nemiren duh.
Ženskine oči so bile žadaste in odmaknjene,njeni lase pa tako osupljivo plavi,da so že skorajda dosegli belo barvo.
Imela je sloko,vitko in visoko postavo,prefinjen nos in jagodno rdeče ustnice.
Odsotno je drgnila kaormin in si zraven popevala narodno mendensko pesem v perfektni mendenščini.
Vsekakor je delovala izredno zamišljeno in odsotno. Videlo se je,da o nečem razmišlja.
Gubala je čelo in ožila oči,kar jo je zagotovo postaralo za vsaj petnajst let.
Nenadoma je ženska odvrgla cunjo in se sesedla za klop.
Njeno glavo so napolnili spomini in za trenutek se je zamislila. Nato je stresla z glavo,kot da bi se na ta način otresla nepotrebnih misli in se vnovič posvetila drgnjenju kaorminskega pulta,ki se je zdaj že močno svetil.
Ženska je bila v vasici tujka. V vasico se je preselila pred skoraj tremi leti.
Če se vam to zdi dokaj dolga doba,verjemite,da je bilo to za Gennesemce skoraj toliko kot za vas en mesec .Včasih je trajalo tudi desetletja,da so Gennesemci na tujce nehali gledati kot na nepotrebne prišleke in jih sprejeli zase.
A osredotočimo se na žensko.
Ženska je že od daleč zgledala kot oseba,ki je polna skrivnosti in veliko ve. Svoje znanje je sicer nerada kazala,a ji tega niti ni bilo treba.
To se je že od daleč videlo.
Odsotno je začela drgniti stroje in stojala s čokolado,ko jo je poklical otroški glas.
Ženska je nemudoma spustila bleščeča stojala in se z mehkimi,priljudnimi koraki napotila v notranjost hiše.
Prikupna čokoladnica je bila sedaj uradno zaprta.
V očeh vaščanov je ženska delovala enako prikupna in prijetna kot njena vedno po mleku in čokoladnih pralinah dišeča čokoladnica.
Nihče ni vedel,da je to le krinka.
Ženska je v resnici nosila masko. In ta maska se bo kmalu razbila na tisoče koščkov.
Saj vsi vemo,kako gre z maskami- če jih predolgo časa ne snameš s sebe,začenjaš počasi verjeti,da je krinka res to,kar si.
Ženska je torej storila usodno napako.
Masko je nosila že tako dolgo,da ji je tudi sama začela verjeti.
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
"We understand how dangerous a mask can be. We all become what we pretend to be. "
(Patrick Rothfuss- The name of the Wind)
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨Mnenja,predlogi? Domneve,kdo je ženska in kaj počne v zabačeni vasici?
Vsega bom vesela
Vsem želim lepo noč in se vidimo ob nadaljevanju!
03. avgust 2016
Nexttt
03. avgust 2016
EkstazaSmrti
EkstazaSmrti
*-* tok mi je usec! Dobesedno profesionalno pises, vsec mi je tvoj drugacen nacin in opisovanje podrobnosti, le ne vem zakaj ampak zgodba se me ne dotakne (redke se me ). Nekako se mi zdi monotona, ce ves kaj misim. Tezko je opisati. Ampak vseeno je odlicno, ne meni se za moje obcutke. Samo se en majhen nasvet. Za vsakim locilom je presledek, tudi za vejico.

Next.
04. avgust 2016
Da,razumem te, hvala za mnenje. Pravzaprav sem želela,da je začetek monoten in to je tudi u bistvu edina stvar, ki sem jo "pofejkala" iz Imena vetra- čez prve tri,štiri strani se težko prebiješ in te težko pritegne,potem pa se tempo spremeni.
Oh,mimogrede,vam potterjevcem (saj ne,da tudi jaz ne spadam zraven) bo verjetno Ime všeč,je kakor Harry Potter sreča Hobbita in Igro prestolov,pač,kot izvirno napisan Potter za odrasle.
Najlepša hvala za vse komentarje,potrudila se bom,da vas bom upoštevala in pisala,da bo čimbolj zanimivo.
04. avgust 2016
Next OMG! Še dobr da si mi povedala da to pišeš, ker drugač bi spet zamudila tko kot ponavadi Meni se tudi tko zdi, da kkšne klasike se tko začnejo, opisujejo mal, potem se pa dogaja, tko da, pustimo se presenetiti. Jst mam že mal teorij, kdo je ta ženska, sam ne bi blo fer do drugih ker sem prva prebrala zgodbico (sej veš, nastop), ti bom na zs poslala. A ti mal oglašujem? Mislim, da več bralcev rabiš. Pa še enkrat Next in sori za moj spis kle
04. avgust 2016
Aja,Next pride jutri. Upam,da uživate,toliko kot jaz uživam v pisanju
04. avgust 2016
Oprostite,ker že tako dolgo nisem pisala in da se nisem držala obljub.
Dva dni me skoraj nič ni bilo doma,en dan pa sem bila čisto brez idej.
Upam,da to razumete in obljubljam,da Next pride jutri zjutraj oz. dopoldne.
06. avgust 2016
EkstazaSmrti
EkstazaSmrti
Vzemi si čas
07. avgust 2016
EkstazaSmrti
EkstazaSmrti
Za tako perfekcijo rabis ogromno časa
07. avgust 2016
Evo mene z nextom. Mi je iskreno žal,če ste dolgo čakali,a zgodilo se mi je dvoje stvari,ki se radi zgodita pisateljem- pomanjkanje časa in idej.
Next posvečam Dreamhunter, dragi prijateljici, urednici in lektorici, ki me vedno opozori na napake ki jih delam ter me vodi po močvirju pisateljskih zablod in me uspešno potegne iz njega,kadar imam probleme s pomankanjem idej, pravopisom in nakladanjem glede zgodbe. Ta je zate.
¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸
1. V čokoladnici Aleshei
Spet se je zdanilo. V majhni, zakotni vasici Genneseme se je oglasil prvi petelin, ki je naznanil jutro.
Njegov krik je bil glasen in je odmeval po celotni vasi,se odbijal od ene hiše do druge, vzpenjal po hlevih in stajah ter se nazadnje porazgubil po gozdu, kjer je nenadoma odsekano zamrl.
Bil je glasen in odmeven, tako glasen, da bi praviloma moral zbuditi vsaj pol vasi.
A to se ni zgodilo. Gennesemci so spali naprej.
Morda se je kdo izmed njih zbudil, se oblekel in nahranil živino, a večina se je le premaknila in v polsnu zazehala, nato pa so zaspali naprej.
Gennesemci so se še vedno oklepali sanj kot se majhni otroci oklepajo maminega krila, kadar so v zadregi in čeprav je bilo že skoraj dopoldne, ni bilo v vasici videti nikogar.
Kmetje so vstali le toliko, da so nakrmili živino, nato pa so hitro planili nazaj v tople, s perjem napolnjene postelje.
Obrtniki so imeli zaprte svoje delavnice in niti v krčmah se ni slišalo običajnega prijetnega vrveža in tihega pomenkovanja med sovaščani.
Vas je bila zavita v tančico čiste tišine in ne duha, ne sluha ni bilo o ljudeh.
Tišina je vztrajala in nikogar ni bilo na spregled.
A ne čisto nikogar.
**************************************************************************************************************************
Žarki koprenaste svetlobe zgodnjega dopoldneva so osvetljevali majhno čokoladnico na obrobju vasice.
Svetloba se je odbijala od vseh predmetov, tako, kot je za svetlobo značilno, saj nikoli ne počne nič drugega.
A eden od predmetov, od katerih se je odbijala je še posebno bodel v oči.
To je bila majhna ključavnica, zlata in tako bleščeča, da je jemalo dih.
Počivala je v roki plavolase mlade ženske, ki jo je ravno odklepala.
Ženska je bila mlada in tako čedna, da je sama še tisočkrat bolj izstopala kot ključavnica.
Imela žadasto zelene oči, tako plave lase, da so bili že skorajda beli in vitko, visoko telo.
Bila je prava lepotica, a se ni zdelo, da se tega prav zaveda.
Kljub rani mladosti je hodila in se obnašala kot starka, se ključila v hrbtu in krevsala v korakih.
Zgledala je kot modra oseba in imela pogled ženske, ki je živa že vsaj tisoč let.
Sebi je pravila Dianel, čeprav so ji ljudje nadeli še nešteto drugih imen. Sama jih je lahko naštela okoli petnajst,čeprav je vedala, da jih je še mnogo več.
Morda se vam zdi, da je tako ukvarjanje z imeni nepotrebno,a vedite, da so njej imena pomenila veliko.
Imena je skrbno izbirala in imela je temeljni razlog za tako previdnost.
Tako zamišljena je ženska, ki si je pravila Dianel odklepala ključavnico, ko je mimo nje prišel mladenič.
Mladenič je bil čeden, mladec v zgodnjih dvajsetih.
Imel je vitko, visoko in gibčno telo, dolge, črne lase in telo,polno mišic.
Imel je vse,kar naj bi imel čeden mladec, za katerim vzdihujejo mlade dečve.
A posebnost so bile njegove oči.
Bilo so jantarne,tigrasto rjave oči z rumenim pigmentom.
Dober opazovalec bi opazil tudi posebnost nad njegovo glavo in zanimive tvorbe, ki so mu krasile telo.
A ni bilo nobenega dobrega opazovalca, le mlada ženska in mladenič, ki se je smehljal ženski v obraz.
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
Tule moram končati,ker je že pozna ura, nadaljevanje prvega poglavja pride v torek,saj grem za en dan nekam prespat in ne bom imela interneta.
Zahvaljujem se vsem bralcem, ker me podpirate in mi dajete predloge, da sem lahko še boljša. En velik HVALA vsem!
Naslednji Next posvečam *the_*death*, ker me tako prijazno oglašuje na njenem profilu.
Lepo noč in se vidimo!
P.S.: Se opravičujem,če delam pravopisne napake, kriva je ura.
07. avgust 2016
EkstazaSmrti
EkstazaSmrti
Next! :3 zelo imaš smisel za podrobnosti
08. avgust 2016
Vesela bom tudi mnenj in predlogov glede zgodbe. Pa tudi domneve se mi zdijo vedno zanimive.
Lahko napišete komentarje sem ali jih pustite na mojem profilu,da jih bom lahko potem prebrala, ko se vrnem.
Hvala za vse, za graje, predloge in pohvale!
08. avgust 2016
Hvala.
08. avgust 2016
Awww! Hvala za posvečen Next! Sej ti ga bom kmalu vrnila (surprise). In... Next!
08. avgust 2016
Next! odlično pišeš.
08. avgust 2016
nexttttt
08. avgust 2016
u211706
u211706
Uau *-*
Da rečem samo to da sem brez besed. Pišeš kot profesionalna pisateljica in tudi ideja je taka da te vrže na rit. Sama nisem videla nobene pravopisne napake
Tudi zelo dobro in zanimivo opisuješ podrobnosti tako da super
Meni se zdi megantastično tako da en velik Next
08. avgust 2016
Iz tega pa se bo nekaj. Upam, da bos kaksno idejo iz Igre prestolov uporabila. Next
08. avgust 2016
u215194
u215194
Wow, čisto sem navdušena *W*
En velik Next c;
09. avgust 2016
Hvala vsem. Next pride jutri,posvečen pa bo *the_*death*, ker me tako sponzorira.
Če mislite, da jaz dobro pišem, vam zagotavljam, da *the_ *death* še vsaj desetkrat bolje.
Vsaka vrstica in vsaka tema, ki jo odpre je vredna branja.
09. avgust 2016
Bi kdo posvečen Next?
09. avgust 2016
u210820
u210820
Next,jz pa hvala,jutr me ne bo vec v beogradu
09. avgust 2016
u193768
u193768
Neeext
Vau, super zgodbica
09. avgust 2016