Forum
u62497
u62497
Zbudila sem se ob šestih. Kateri dan je danes? Četrtek! Danes imam avdicijo! Upam, da me sprejmejo v klub. Rada imam ples! Še rajši imam hip hop! In danes ob štirih popoldan, bo verejtno veliki dan, ko bom sprejeta v en izmed najboljših plesnih klubov za hip hop! Dobesedno sem skočila iz postelje. Hotela sem poiskati obleko, v kateri bom danes popoldan čim lepša na avdiciji. Kmalu sem našla skoraj popolno trenerko. Hlače so bile malce ohlapne in črne, majica z zadrgo in kapuco, pa je bila vijolična in črna. Na hodniku sem vzela še moje belo-vijolične skejtarce. Vse skupaj sem si spravila v moji sobi na skrbno mesto, kjer bom takoj našla. Pogledala sem se v ogledalo, ki je viselo na steni moje sobe. Nasmehnila sem se sama sebi. Videla sem, da sem pozabila počesati svoje dolge svetle lase. Bila sem še v svoji pižami, ki je imela na majici siv napis, take barve kot moje oči. Nikoli se ne preveč ogledujem v ogledalu, da si ne bi slučajno postala samovšečna. Zato sem hitro poiskala še obleko, ki jo bom nosila v šoli. Našla sem oguljene kavbojke in Nike majico. Obula sem si še allstarke. Potem sem šla v kuhinjo. Mama je očitno še spala, zato sem si zajtrk pripravila kar sama. Popila sem le pomarančni sok. Pobrala sem še torbo in se odpravila v šolo...
15. oktober 2011
u62497
u62497
Jaz, Lilly:

15. oktober 2011
u62497
u62497
Ker je šola predaleč, da bi šla peš, sem tekla proti avtobusni postaji. Saj sem vedela, da je prezgodaj, pa sem upala, da ulovim še prvi avtobus. Pravočasno sem prišla. Avtobus je že čakal na postaji. Vstopili sva samo jaz in neka starejša gospa. Poleg šoferja sva bili edini na avtobusu. Ura je bila šest in petnajst minut, hotela sem priti rej v šolo, da bi na hodniku lahko povadila ples za avdicijo. Saj bi lahko vadila tudi doma, vendar ima mama toliko vazic in kipcev, ki bi se lahko razbili. Med vožnjo sem vklopila mp4 predvajalnik. Poslušala sem tisto pesem, na katero bom plesala na avdiciji. V mislih sem si štela korake. Kmalu sem morala iztopiti. Ugotovila sem, da so prednja vrata spet zaklenjena, zato sem morala okrog šole, skozi stranska vrata. Nevem zakaj se tako bojijo, da bi kdo kaj ukradel, saj so vendar čistilke že na šoli. Morala sem prehoditi kar dva dolga hodnika, da sem prišla do omarice. Vanjo sem odložila le jakno. Potem sem si spet na mp4 predvajalniku prevrtela pesmi do tiste, ki jo bom imela na avdiciji. Potem sem začela vaditi. Zares sem plesala, saj me ni nihče mogel videti. Ura je še zgodnja. Ko sem končala s plesom in se je tudi pesem zaključila, sem zaslišala ploskanje. Obrnila sem se in zagledala Asha. O ne, zakaj Ash? Leto starejši je od mene, torej hodi v deveti razred. On je bolj posmehljiv. Zakaj mi je potem ploskal. Je tudi on vedel, da imam avdicijo? Upam, da je, ker nočem, da si misli, da sem obsedena s plesom. Začela sem se opravičevati. "Samo vadila sem za avdicijo..." Zasmejal se je. Obstaja sploh trenutek, ko se Ash ne smeji? "Vem, vem... In dobro ti je šlo!" "Pf, pa ja!" Hotela sem že iti, pa me je ustavila njegova roka. Začutila sem jo na rami. "Kam že greš? Ne bi raje šla oba v knjižnico?" "Oba?" "Ja, mislim, rad sem v družbi." "Naj ti bo..." Res nisem imela pametnejšega dela, kot, da preberem kakšno knjigo. Oba sva šla v knjižnico. Tam sem si sposodila knjigo z naslovom Plesne ukane. V njej je pisalo veliko dobrih nasvetov, kako narediti, da ne opazijo napak v plesni točki. Usedla sem se za mizo. Že sem začela brati, ko je prisedel Ash. "Ne moreš najti druge knjige?" "Ta je edina." Samo zavzdihnila sem. "Naj ti bo." Kmalu sva prelistala vso knjigo. Ura ni bila niti še sedem, zato sem si hotela vzeti novo knjigo. "Dovolj imam branja." Ash se je usedel za računalnik in vklopil internet. To je bila dobra zamisel. Tudi meni ni bilo več do branja, zato sem tudi jaz sedla za računalnik. Seveda, skoraj na drugi konec knjižnice. Nisem hotela biti preblizu Asha, da mi ne bi buljil v zaslon. Prijavila sem se v mojo pošto. Dobila sem eno sporočilo. Bilo je sveže od danes, natančneje, od te ure...
16. oktober 2011
u62497
u62497
Ash:

16. oktober 2011
nexti!!!!
17. oktober 2011
next!
17. oktober 2011
next!
17. oktober 2011
u62497
u62497
Že sem hotela klikniti na sporočilo, pa mi je zazvonil telefon. Videla sem Asha kako je pogledal v mojo smer in se medtem oglasila. Pogovor je potekal zelo hitro.
"Lilly, Ana tu!" "Ana? Morda poznam kakšno Ano?" "Ne, Diana! Le okrajšala sem si ime, da ne bi preveč govorila." "Aha, kaj je?" Diana ali Ana je moja sošolka. "Em, ali prideš v šolo?" Začela sem se smejati. S kotičkom očesa sem opazila Asha kako začudeno gleda. "Če pridem v šolo? Sem že tu! Danes sem bolj zgodnja, veš." "Aha, ok." "Zakaj?" "Ah kar tako. Nekaj razburljivega ti moram povedati! Adijo!"
Razburljivega? No prav. Pa naj bo razburljivo. Naenkrat sem zavpila. Sedaj me ni brigalo kaj si misli Ash, ampak vedela sem, da moram zapreti računalnik. Kmalu bo gneča na hodnikih, saj pripelje avtobus, tako, da je bolje, da se odpravim do razreda.
Ash je začudeno pogledal, ko sem šla mimo. On in njegovi začudeni pogledi!
"Kaj je?" "Nič, grem." "Kam?" "Ura je že pozna, vidiš?" "A! Tudi jaz bom moral pospraviti v torbo!" "Ja, dobro jutro!" HA, naj si misli kar hoče, lahko je devetošolec, leto starejši od mene, vendar jaz ga očitno prekašam v točnosti! Samo domišljam si, ne zmenite se zame.
Počasi sem šla po hodniku, pa sem se skoraj zaletela v nekega Ashovega prijatelja. Bil je namenjen k njem, očitno. Kaj me pa briga! Prišla sem do omaric in čakala na Diano, da mi bo povedala razburljivo novico...
17. oktober 2011
u62497
u62497
Diana:

17. oktober 2011
u62497
u62497
Ta čas sem razmišljala. Razmišljala sem o tem kar se mi je zgodilo zjutraj. Zakaj si je Ash tako želel biti v moji družbi? Je res vzrok za to samo, da je rad v družbi, ali pa... Ah, saj mu ne morem biti všeč! Toliko sem razmišljala o tem in na koncu sem ugotovila, da mi je Ash všeč. Ali pa, da sem celo zaljubljena vanj! Mislim, kaj ni lep? Saj je, ne pretnirano, a je! Iz sanjarjenja me je zdramil trušč. Skozi vrata je pridrvela gruča učencev. Vsi so hiteli in se prerivali do svojih omaric. Videla sem Diano, ki se je prepirala z neko punco, naj ji da prostor. Končno je prišla do mene. "Počakaj me v ženskem stranišču. Samo jakno odložim!" Res sem se napotila proti ženskemu stranišču. Niti na pol poti nisem še bila, ko je Diana že pritekla za mano. "Ok, po poti ti povem. Imam dve razburljivi novici! 1. Na avdiciji ne bomo le tekmovalci za dobre hip hop klube, temveč tudi za break dance in valček." "Kaj? To je ogromno ljudi!" "Ja! 2. poznaš Jackea? On je Ashov zelo dober prrijatelj. No, včiraj me je vprašal, če bi bila par!" "Iiiii! Res? In rekla si Ja!" "Ja itak!" "Cool!" Potem sva šle v razred. Med poukom sem se odločila, da vprašam Diano glede moje ljubezni do Asha. Saj vendar mora kaj vedeti o tem, če pa ima fanta, ki je dober prijatej z Ashom! Med odmorom je potekala vroča debata o tem! "Hej, Diana, prosim odgovarjaj mi brez posmehovanja! Kako naj povem Ashu, da mi je všeč?" Diana je nekaj zagledala in se začela smejati. Nisem se obrnila, da bi videla kaj je, ampak sem čakala na odgovor. "Preprosto." "Ja že, ampak ne morem mu kar reči-Ash ljubim te!" To je bila velika napaka! Ali pa tudi ne. Ravno takrat je mimo prišel Ash, skupaj s Jackeom in slišal tiste tri besede-Ash ljubim te! Ostal je trd kot deblo. Debelo me je pogledal. "Res?" "Em..." Še vedno je stal kot vkoan. Očitno ni mogel verjeti. Potem se je premaknil in me prijel za roko. "Torej sva sedaj par?" Sedaj sem ga jaz debelo gledla. Kar tako me je vprašal, če sva par. V pozitiven odgovor sem ga poljubila-na lice, ampak bil je pa poljub!...
18. oktober 2011
next!!!!!
18. oktober 2011
u62497
u62497
Potem sem ga pogledala naravnost v oči. Skoraj bi se utopila v tisti svetlo modri barvi. Začutila sem, da je spustil mojo roko. Nato se mi je nasmehnil. Videla sem, da je hotel še nekaj reči, pa ga je Jacke potisnil naprej rekoč "Gremo golobčka! Čas teče, na pretek ga imata šele po pouku! Čau Diana!" Diana je zardela. Očitno še vedno ni navajena, da jo bo Jacke pozdravil vsaj stokrat, saj je njegova punca! Jacke je Asha se vedno porival naprej, on pa mi je pomahal. Juhuhu, z Ashem sva sedaj par! Videla sem ga, kako je z ustnicami cmoknil-poslal mi je poljubček! Sploh nisem mogla verjeti, kako se mi sploh lahko dogaja kaj tako lepega? Sedaj je začela še Diana mene porivati po stopnicah. Sedaj sem vedela zakaj se je Diana prej smejala. Zato ker je videla Jackea in Asha, kako se približujeta in preprosto je vedela, da bom izgovorila točno to pred Ashom-da mi je všeč, namreč. "Diana, kako si krasna! Vse veš!" Diana me je začudeno pogledala, nato pa je rahlo nagnila glavo in se zasmejala. Res, Diana je res zvesta prijateljica, res pošten človek, ki niti svojemu največjemu sovražniku ne bi želel žalega! Stavim, da je to res! Bila sem tako zamišljena, da sem pozabila iti v razred, ko je prišel učitelj in ga odklenil, zato me je moral priti stresti, da me je vrnil v realnost. Med poukom sem poskušala poslušati, pa nisem in nisem mogla. Kar naprej se mi je pred očmi prikazovala slika, na kateri sva bila jaz in Ash, ki sva se poljubila. Komaj čakam, da se to zgodi! Kmalu je zazvonilo in šli smo na glavni odmor. S pogledom sem iskala Asha. Le kje bi lahko bil? Običajno igra na igrišču z ostalimi fanti nogomet, toda tedaj ga ni bilo tam. Le kje je? Je morda šel v trgovino po malico, ali kaj takega? Sem se pa tako veselila glavnega odmora!...
19. oktober 2011
next
19. oktober 2011
u62497
u62497
Jacke:

19. oktober 2011
u62497
u62497
Diana je očitno opazila moj žalostni izraz na obrazu. "Hej, saj bo prišel! Obstaja še en kraj kjer lahko pogledaš..." Ni utegnila dokončati stavka, saj sem že stekla k Ashu, ki je pravkar prišel skozi vrata v šolski ograji. Takoj, ko sem bila dovolj blizu me je prijel za roko me potegnil k sebi in me močno stisnil. Pritisnil mi je topel poljub na lice. Tudi jaz sem storila isto. Potem pa je njegov stisk počasi popustil in popustiti sem morala tudi jaz. Nisem vedela, ali se je že naveličal ali kaj. Eno roko je ve čas držal skrito za hrbtom, tisti trenutek pa jo je potegnil izza hrbta in videla sem...

V rokah je držal preučudovit šopek rdečih vrtnic. Pomolil mi ga je v roke. "Na. Sam sem jih nabral, zate so." Planila sem mu v objem. Skoraj bi se zjokala, ko pa je storil nekaj tako čudovitega. "Hvala Ash, hvala!" Je že res, da vrtnice moraš posaditi, če hočeš da zrastejo... Na travniku pri naši šoli, pa se je enkrat neki punci strgala vrečka semen za vrtnice, ki jo je pravkar kupila in vsa semena so se raztresla po zemlji. Od takrat vsako leto zrastejo rdeče vrtnice. Običajno jih ne beremo, ker imajo trnje, Ash pa jih je ZAME nabral cel šopek! Slišala sem, da rdeče vrtnice pomenijo večno ljubezen. Komaj sem dihala! Kako lepo!...
19. oktober 2011
next
19. oktober 2011
next!!!!
19. oktober 2011
u62497
u62497
"Imam visoke mere potrpežljivosti, ko se pa razjezim je hudo! Ne želi si tega Mathew! Ne želi si tega! Mathew, me poslušaš?! Sedaj je pa preveč! Pridi pred tablo vprašan boš!" Blablabla. Koga pa zanima kemija? Mislim resno! Koga? Vzela sem zvezek in nekaj začela packati po njem. Oblikovala sem srček in vanj napisala Ashovo ime. Videla sem Diano kako ji je šlo na smeh. "Kar smej se." sem ji zašepetala. Kaj pa je s tem narobe? Z Ashem zdaj hodiva!

Nisem mogla nehati razmišljati o Ashu. Ljubezen mi je zmešala glavo. Bila sem nadvse očarana. Zaslišala sem zvonenje. Kaj pa zdaj to? To ni moj mobitel! Videla sem kako vsi hitijo in pospravljajo svoje zvzke v torbe. "Ti ne greš?" Diana me je zaskrbljeno gledala. "A? Kam?" "Kam, kam, domov! Konec pouka je!" "A? Konec? Že? To!" Hitro sem pospravila svoje stvari v torbo in odhitela do oglasne deske. Tam sem našla urnik devetošolcev. Stekla sem do učilnice 16 in tam čakala, da pridejo ven, učenci. Kmalu so pridrli podivjani prerivači, potem je prišla skupina hihitajočih se deklet, nato zaljubljen parček... Kje pa je Ash? Ali je sploh Ash v tem razredu? Je morda v b-ju? Spet sem šla do oglasne deske, tokrat z malce razočaranja. Poiskala sem seznam devetih razredov in vse, ki se začnejo s črko a. Bilo jih je kar veliko. Končno sem nekje našla Asha. Bil je v a razredu, zakaj potem ni prišel iz učilnice? Kje pa je? Zakaj vedno izgine, ko ga čakam? Užaljena sem šla do omaric. Mogoče bo pa Diana kaj vedela...
19. oktober 2011
next!!!!
19. oktober 2011
u62497
u62497
"Kaj pa je zdaj no?" Dobila sem občutek, da ima Diana že dovolj mene in Asha. "Ni ga." "Kaj misliš s tem, da ga ni? Itak, da je, samo ti ne znaš iskati!" Diana se mi je smejala skoraj krohotala. Obrnila sem se. Na drugem koncu hodnika sem opazila Asha, ki je klepetal z nekim fantom. Nekaj sem si zabrundala. Jezna in hkrati vesela sem bila. Ja, končno Ash! Da si ne bi mislil, da ga zasledujem, sem ga počakala nekaj metrov stran in šele, ko je končal klepetati sem odkorakala do njega. "Ash!" Ash se je zdrznil. Zgledalo je, da se me je prestrašil. "Zakaj se mi skrivaš?" "Em, oprosti ampak moral sem nesti neke papirje v tajništvo. Res mi je žal, ampak še nekaj moram urediti v rančunovodstvu, potem se posvetim tebi. Počakaj me v knjižnici prav, potem ti razložim vse..." In je šel. Dobra zamisel, počakala ga bom v knjižnici in ta čas bom prebrala tisto sporočilo, ki ga zjutraj nisem utegnila. Ash, prosim te pohiti...
19. oktober 2011
next!!!!!!!!!!!
20. oktober 2011
u62497
u62497
Ash je prisel še prehitro, tako da nisem niti utegnila vklopiti računalnika. Zamudila sva avtobus, zato sva šla skupaj domov. "Oprosti, moral sem se odjaviti od dopoldanske malice. Take nagnusne stvari nam dajejo, da si hodim kupovat v trgovino hrano in škoda, da bi plačevali še to šolsko malico..." "Ja, jaz sem se že prej odjavila." "Ja. Ej, vso srečo na avdiciji!" "Kako pa veš...?" "Ah, tudi jaz sem šel v osmem razredu na avdicijo." Res? Ali plešeš?" "Ja." "Kaj pa?" "Break dance." "Res? Vau! So te sprejeli?" "Ja itak!" "Hehe." Da ne bo pomote; do sedaj sem hodila v klub, v katerega lahko hodijo tudi malčki. Potem je težko delati, ker oni ne znajo vseh plesnih gibov ipd. Sedaj pa grem v klub za mladostnike, od osmega razreda naprej. Končno! Potem sva prišla do križišča, kjer sva morala vsak na svoj kraj. "Oprosti, res bi te rad pospremil domov, vendar imam neke opravke. Mudi se mi. Lahko pa te pridem gledat na avdicijo, če želiš." "Ja! Super bi bilo, rada bi te videla tam!" "Ok." V slovo me je objel in mi pritisnil topel poljub na lice. Nato sva odšla vsak na svoj kraj. Verjamem, da bova kmalu prešla na poljubljanje na usta, vendar vse lepo po vrsti...
20. oktober 2011
u62497
u62497
Hip hop:

Brak dance:
20. oktober 2011
next
20. oktober 2011
u62497
u62497
Preostanek poti je močno pihalo. Čeprav sem imela jakno me je zmrazilo. Potem sem se spomnila Asha in spet mi je bilo lepo toplo. Ljubim ga! Ker pa se mi je zdelo, da preveč razmišljam o njem, sem si raje vključila mp4. Kmalu sem prispela domov. Sama sem morala odkleniti, saj vedno pridem prva domov. Starši so še v službi, moja starejša sestra Leah, pa navadno pride ob šestih. Ima 17 let in očka ji pusti hoditi prosto naokrog. Včasih gre ven s prijateljicami, včasih s fantom, kdaj pa se vrne prej domov. Imam jo zelo rada, saj mi daje veliko dobrih nasvetov. Jaz pa sem stara šele 13 in starši mi pustijo biti zunaj največ do enajstih zvečer. To je krivica! Kdaj pa se tudi Leah zmeni z mamo, da mi pusti ostati dlje. Se sprašujete kaj imam za delati po enajstih zvečer zunaj? Ah, nič takega, samo kdaj grem v disko, kdaj grem z Diano in ostalimi na večerjo, kdaj greva z Diano v kino. Diana je moja best friend!
Spet sem zaklenila in ključ pustila v vratih. Če bi kdo prišel, bi moral pozvoniti, ker je v ključavnici lahko le en ključ. Saj nisem počela nič takega, le TV sem gledala...
21. oktober 2011
next!!!
21. oktober 2011
u62497
u62497
Leah:

21. oktober 2011
next
21. oktober 2011
u62497
u62497
Sploh imam kaj pametnejšega za početi? Mislim, kot gledati TV? Očitno ne. Pogledala sem na uro. O ne! Stekla sem po sopnicah v svojo sobo in hitro poiskala trenerko, ki sem si jo zjutraj izbrala. Kam sem jo že dala? Aja, predal pod pisalno mizo! Hitro sem se oblekla, poiskala sem še sponko za lase in si jih spela v čop, ter si iz hladilnika vzela plastenko vode z okusom. Spravila sem si jo v črno torbo, skupaj s telefonom in robčki. Poiskala sem svoje kolo in se odpeljala proti šoli. V dvorani naj bi potekali nastopi na avdiciji.
"Pa smo tam." sem si tiho rekla. Pripraviti se moram in ogreti, saj sem sedma po vrsti. V telovadnici me je že čakal trener. Hitro sem se ogrela. Prekmalu je v telovadnico pokukala glava naovedovalca in morala sem stopiti na oder v dvorani. Čakala sem, da se začne glasba. Začela se je...
21. oktober 2011
next
21. oktober 2011
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg