Forum
No napisala bom 1. zgodbico. Seveda bo izmišljena.. Pa pisala bom v vlogi fanta.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Sem Leonardo. Na kratko Leo. Star sem 9 let. Živim v Rim-u. Tam sem se tudi rodil torej je to moje rodno mesto. Leta 1935 se je zgodila 1. svetovna vojna. Mimo mene so drveli tanki in bojna letala so švigala mimo mene. Jaz mama in oče ter 5 sester in 3-je bratje smo ''leteli'' v klet. Trenutno je bila klet edino zatočišče. V kleti smo se skrivali skoraj leto dni. Še dobro,da smo imeli zadosti zaloge hrane ter pijače. Vsako noč smo molili in prosili boga,da bi vojna ponehala. Minilo je že eno leto odkar smo se skrivali v kleti. Bojnih in vojaških letal ni bilo več za slišati. Tudi streljanja nisem slišal. Tanki se niso več vozili zato je oče dejal,da gre preverit. Mama ga je rotila,naj ne gre,a se je pomirila,ko je tudi ona opazila spremembo. Ko je oče prišel nazaj je na njegovem obrazu bil nasmešek,kot ga nisem videl že eno leto. ''Ni vojne!'' je skoraj zavriskal in odpravili smo se ven. Čeprav več ni nič bilo opaziti kot samo ruševine in umrle ljudi smo bili veseli.
Nextam???

Boš bral/a??

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

04. avgust 2012
next!!!
04. avgust 2012
u68138
u68138
NExT!
04. avgust 2012
NeexT
04. avgust 2012
Nadaljujem...
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Naša družina je stekla ven. In od veselja smo zavriskali. Prav užival sem,ko sem vriskal na prostosti-res je dober občutek (). Čeprav od naše hiše ni ostalo NIČ smo se zavedali,da bo naše življenje potekalo na novo.
ČEZ 1 LETO:
Zdaj je minilo že 1 leto od tedaj,ko je bila vojna. Naša hiša je že trdno stala,naše njive ter vrtovi so pa obrodili zadosti sadja in zelenjave. Vse je bilo tako...ČAROBNO.
Neke noči pa sem iz kleti zaslišal čuden zvok. Le kaj je?! sem si ponavljal v mislih in nato sem se odločil,da grem pogledat. Hvalabogu so ostali spali. Čeprav me je bilo malce strah sem zbral pogum, pograbil svetilko,ter se odpravil v klet. Sledil sem zvoku in na poti naletel na nekaj miši. Nisem se pustil strahu,odšel sem dalje. Nato pa sem pred seboj zagledal stopinje,ki so bile kar čudno velike...
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Nextam??
05. avgust 2012
neeeeeeeeeext!
05. avgust 2012
u68138
u68138
Neeeeeeeeeeeext!!!!
05. avgust 2012
u102679
u102679
next
05. avgust 2012
dj nexti,,,,,,
05. avgust 2012
nextttt!!!
05. avgust 2012
Nadaljujem...
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Sledil sem jim in prišel do VELIKE jame,ki je bila kar globoka. Nisem si upal v to jamo,ker so se iz jame slišali čudni ''zvoki''. A ker sem bil radoveden sem vstopil. Radovednost je bila močnejša od strahu...Pot v jamo je bila zeloo dolga. Sledil sem skoraj istim stopinjam,ki so bila tako velika,da sem se v vsako 2. pogreznil. Naletel sem na čudno stvar,ki so bile samo še prizor v muzejih. Namreč bil je čisto pravcati DINOZAVER! Ni bilo samo okostje,bil je dinozaver iz mesa in krvi. Prestrašil sem se in že hodel zbežati,ko me je zmotil glas ''Heeej! Kam hitiš? Ne boj se me! Saj sem samo še 'otrok'. Nič ti ne bom storil,lahko postaneva prijatelja..?'' ''Sem pravkar sišal...GOVOREČEGA DINOZAVRA?!'' sem rekel in padel v nezavest. ''Zbudi se! Saj sem samo govoreči dinozaver,ki je zaenkrat še mladič. Je s tem kaj narobe?'' sem slišal glas,ki je pripadal dinozavru. Bolje povedano GOVOREČEMU DINOZAVRU. ''Počakaj me! Pridem naslednji večer.!'' sem rekel dinozavru in odšel nazaj v hišo,saj se je začelo daniti. Ves začuden nad tem,da sem srečal govorečega dinozavra sem pritekel v sobo in legel.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Nextam.??
05. avgust 2012
u68138
u68138
nexxxxxxxxxxxxxxxxt!!!!!
05. avgust 2012
u102679
u102679
nexttttt kaj je zdaj z zgodbico pje...
15. avgust 2012
u68138