Forum
u199826
u199826
Hej!

Lotila sem se tekmovanja v katerem se bo pisalo tako prozna besedila kot tudi pesmi (čeprav le-te nekoliko manjkrat.) Tekmovanje bo sestavljeno iz različnih izivov, vsak mesec ali čez vsake tri tedne (odvisno od prijav in časa) bo sledil nov iziv.

Tekmovanje temelji na izvirnosti, pregledujem pa tudi slovnično pravilnost, kreativnost in samostojnost. Lahko se ga udeleži vsak RESEN človek, ki te teme ne bo smetil in bo pošiljal le prispevke, ki so primerni in ne motijo branja ter pregledovanja.

V tekmovanje bom sprejela največ 30 oseb, če se boste prijavili in ne boste resni se raje sploh ne podajajte v to, saj tako kradete prostor osebi, ki bi si tekmovati res želela. Materialnih nagrad seveda ni, vse kar lahko pridobite so izkušnje v pisanju, druženje in novo znanje, kar meni osebno veliko pomeni.

Tekmovanje se bo uradno pričelo, ko se bo zanj zanimalo in se nanj tudi prijavilo najmanj 5 ljudi ... seveda bom počakala točno 1 teden, če se bo prijavil še kdo. Torej, že naslednji ponedeljek pričnemo s prvim izzivom, seveda pa lahko tudi prej, če bo prevelik naval, kar pa seveda ne pričakujem

Prijavite se lahko s pomočjo spodnjega obrazca:
Ime na igrah 123:
Članica tekmovanja od (podaj datum tistega dne, ko se na tekmovanje prijaviš):

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bodite resni in strpni, če bo prišlo do težav mi pišite in absolutno ne smetite teme!
25. april 2016
u202183
u202183
Ime na igrah 123: Marinette
25.4.2016
25. april 2016
Ime na igrah 123: ShadowGirl
Članica tekmovanja od (podaj datum tistega dne, ko se na tekmovanje prijaviš): 25.4.2016
25. april 2016
Ime na igrah 123: Melisa.Styles*
26.4.2016
26. april 2016
u209605
u209605
Ime na igrah 123: buggy banana.
26.4.2016
26. april 2016
u206290
u206290
Ime na igrah 123: wolf diamond
Članica tekmovanja od (podaj datum tistega dne, ko se na tekmovanje prijaviš): 26.4.2016
26. april 2016
u199826
u199826
Sporočam vam, da glede na to, da imamo še 5 tekmovalk bo prvi izziv čez en ali dva dni.

Se že veselim tekmovanja in vem, da boste vse odlično sodelovale

Poleg tega bi rada povedale še to, da ne skrbite da bom pristranska, saj bom vaše prispevke kopirala v posebno dadoteko in ne bom gledala imen, ali pa bom za to prosila nekoga, da res ne bi prišlo do česa nepoštenega in bom prispevke določala na podlagi vsebine ne tega kdo ste.

Seveda so prijave še vedno odprte.
26. april 2016
u211068
u211068
Ime na igrah 123: STOP HATING
Članica tekmovanja od (podaj datum tistega dne, ko se na tekmovanje prijaviš): 26.4.2016
26. april 2016
KOMI CAKAM DA ZACNEMO<333
26. april 2016
u209605
u209605
Jaz tudi<33
26. april 2016
u202183
u202183
Komaj čakam!! Ful se veselim
26. april 2016
Enako jaz
26. april 2016
u199826
u199826
Tako, kaz bom kar začela.
1. IZZIV

Napišite sestavek, bi bo štel od 300-700 besed. V njem odgovorite na spodnja vprašanja:

~Kaj je sreča?
~Kaj pomeni sreča?
~Kaj pomeni biti srečen?
~Kaj mene dela srečno/srečnega?
Da ne bo pomote, sestavek lahko napišete v obliki eseja, lahko napišete zgodbo v kateri bodo "skriti" odgovori na vprašanja. Kar boste izbrale je povsem vaša stvar, le da zapišete zahtevano prozno besedilo.
Uživajte pri ustvarjanju, rok je 15. 5. 2016, do takrat pa prispevkov ne bom pregledova.

PRIJAVE SO MED IZZIVOM ZAPRTE!!!

Prijavite se lahko med 15. in 18. majem, ko bo tri dnevna "pavza."
28. april 2016
u206290
u206290
kaj lahko rajši napišem poezijo
28. april 2016
u199826
u199826
V navodilih jasno piše proza. Kdaj se bo pisala tudi poezija, ampak v tem izzivu je pac doloceno to in pravil ne mislim spreminjati.
28. april 2016
u202183
u202183
O super! Zavihajmo rokave in pojdimo na delo
28. april 2016
u199826
u199826
Opozarjam vas, da imate za oddajo izdelka cas le se 4 dni!!! Pohitite!
11. maj 2016
Zakon
11. maj 2016
u199826
u199826
Za oddajo izdelkov je časa le še danes in jutri! Zaenkrat sem izdelek prejela le od ene.. ta naj ga prosim še kopira sem.
14. maj 2016
Sreča je edina stvar na svetu, ki se še ne da kupiti, lahko jo le delimo. Ne smemo je izzivati, saj se nam lahko obrne v nesrečo. Odvisna je od človekovih del, saj se navsezadnje vse vrača.
Več vrst sreče poznamo.
Sreča pomeni, da se počutiš visoko, lepo in čarobno, da imaš veselje do življenja in upanje, ki te vodi naprej. Občutek imaš, da zmoreš vse in, da imaš vso moč tega sveta.
Sreča je veselje ob tem, da imaš nekoga ob sebi, ki ga ljubiš in z njim ustvariš družino.
Lahko se ti sreča nasmehne na loteriji in postaneš milijonar.
Obstaja sreča v nesreči, ki te lahko reši pred smrtjo.
Torej kaj točno je sreča? Ne da se je opisati z eno besedo. Je čustvo, nadnaravna sila, splet okoliščin, upanje in navsezadnje potreba vsakega človeka.
Vsi ljudje si želimo,da bi nas sreča v življenju spremljala. Zakaj? Ker imamo potrebo po uspehih in denarju.
Redki so, ki si želijo, da bi bili srečni v smislu, da bi bili veseli, saj te vrste sreče ne poznajo.
Ljudje včasih pozabimo kako je, če si srečen, če se smejiš. Tega ne bi nikoli smeli pozabiti.

Morali bi začeti misliti o tem, da srečo delimo. S tem bi osrečili druge in vedeli bi, da smo naredili nekaj dobrega, nekaj zaradi česar smo človeku spremenili življenje.
Kaj je sreča zame?
Je čustvo, ki ga potrebujem, da živim z upanjem in močjo. Je sila, ki mi pomaga v nevarnih ali neprijetnih situacijah in navsezadnje je življenje.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Upam, da je v redu
14. maj 2016
u202183
u202183
Majhno dekletce se je stiskalo k steni in se trdno oklepalo svojih majhnih kolen. Z objokanim obrazom se je ozirala po belih stenah, ki so bile brezhibne. Tipično za sirotišnice. V desnem kotu je bila postelja, na kateri naj bi spala, a dekle se je močno upiralo in je spala na trdih hladnih tleh njene sobice. V zgornjem levem kotu pa je bil zvočnik, ki se je vklopil, kadar smo morali vstati in se pripraviti na zajtrk.
Melody je bila od nekdaj dekle, ki je bilo trdoglavo in ni upoštevalo svojih staršev.
Nekdo je potrkal na njena svetlo rjava hrastova vrata. Še bolj se je stisnila v kot in zrla v vrata. Ta so se rahlo odprla in v sobo je pokukala temnolasa glava, ki je pripadala tovarišici, ki je sirote poučevala v neprimerno opremljeni 'učilnici'.
Stopila je v sobo in za seboj zaprla vrata. Stopilo je k dekletu in si jo dobro ogledalo. Opazila je, da je dekle rahlo shujšalo in skoraj nič prespano. Kar groza jo je bilo, ko jo je videla takšno. Poznala jo je že od prej. Bila je veselo dekle, ki se je vsak dan, če je bil sončen seveda, sprehajala po parku skupaj s svojim očetom in se smejala in lovila metulje.
»Melody,« jo je nežno poklicala. Ni se odzvala. Tako kot navadno.
»Melody poslušaj me. Kruto je, da ne postiš sama sebi, da si srečna. Se sploh spomniš, kak je biti srečen. Kako se smejiš, kadar si srečen?« jo je obtožujoče pogledala.
»Z-zame n-n-ni sreče,« je dahnilo dekle.
»Vem kaj sedaj doživljaš in vem, da si morala na lastne oči videti umreti svoja starša. A želim, da si srečna. Sreča in cilji, ki si jih zadaš sama, so vodilo sveta. Propadejo tisti, ki so brezsrčni in nesrečni,« je šepnila. Vedela je, kako se mlada Melody počuti, saj so njeni starši tudi v njenih zelo mladih letih umrli. No mama. Oče ju je pustil sami, takoj ko se je rodila.
»Saj sploh ne vem kaj je sreča,« je zavzdihnila Melody. »Pozabila sem,« je dodala pojasnilo. Vsako besedo je izgovarjala lepo in počasi, kot da se bi bala, da jo bo kto obtožil česa.
»Sreča je čustvo, ki ti nariše nasmešek na obraz. Je nekaj najlepšega. Ko imaš nekoga ob sebi je največji zaklad. Vedno jo je dobro deliti. Tako mi je vedno pravila moja mami, preden jo je Bog poklical k sebi. Sreča pomeni, da se ti zdi vse prav. Ne glede na vse.« je pripovedovala. Tovarišici, ki so jo klicali gospodična Light, so se ji zarosile oči na spomine iz otroštva, kako se je smejala in veselo vzklikala.
»Kaj bi tebe naredilo srečno, mala?« jo je po nekaj minutah vprašala.

»D-da bi me očka zopet vodil na sprehode po parku. Da bi se zopet smejala z mami. Da bi lahko pripovedovala, kaj se je vse zgodilo v šoli. Da bi bila lahko…preprosto srečna,« je šepnilo dekle, nato pa jo je polotil jok. Solze so ji v potokih lile po lici. Gospodična Light jo je stisnila k sebi in ji šepetala tolažilne besede.
»Ne glede na vse. Vedno bova ob tebi.« je Melody enkrat rekla mami.
»Želim, da se očka in mami vrneta k meni,« je zahlipala.

---
Upam, da je ok
15. maj 2016
u199826
u199826
Prvi izziv je torej mimo. Razočarana sem nad številom narejenih nalog. Resda vcas je v tekmovanju zelo malo, a če tako komaj čakate da začnemo, če se tako veselite, zakaj se ne bi potrudile? Vsak trud šteje.
Teme vam ne bodo vedno pisane na kožo. Tako je življenje. Toda vseeno se lahko potrudite, morda vam uspe.

REZULTATI 1. TEKMOVANJA:

1. MESTO (50točk) -------->>>> Marinette.
2. MESTO (25točk) -------->>>> ShadowGirl
3. MESTO (10točk) -------->>>> Ni oddanih izdelkov
od 4. MESTA DALJE (2 točki) -------->>> Ni oddanih izdelkov
UTEMELJITEV IZBIRE:
Oba izzdelka sta mi bila izjemno všeč. Obsegala sta osnovne zahteve, sicer je bil prispevek ShadowGirl nekoliko krajši od navodil, toda sem ga vseeno sprejela, saj toliko krajši pa spe ni bil. Vsebina je bila pri obeh globoka, skrbno premišljena. Slovničnih napak skoraj ni. ShadowGirl je srečo izrazila direktno skozi sebe, Marinette. pa skozi zgodbo, posredno.
Vsebinsko sta obe opredeljevali isto temo. Obe sta napisali, da lahko srečo tudi pozabimo. To je naredilo name velik vtis. Toda še vedno je zmagovalka Marinette., predvsem zaradi svoje izvirnosti.

Ne popustite, nič še ni končano, čaka nas še mnogo izzivov!

--------------------------------------------------------------

Pavza bo kot je bilo rečeno potekala do 18. maja. Do takrat bi vas lepo prosila, če temo oglašujete, saj so PRIJAVE PONOVNO ODPRTE.
16. maj 2016
u202183
u202183
Uau hwala za zmago ^^
Ful sem vesela
16. maj 2016
Hvala
17. maj 2016
Hej, se lahko prijavim?
18. maj 2016
Ime na igrah 123:mysterious*
Članica tekmovanja od (podaj datum tistega dne, ko se na tekmovanje prijaviš): 18.5
18. maj 2016
u199826
u199826
Seveda, prijave so odprte le se danes, zvecer pa ze pride nov izziv
18. maj 2016
Kdaj bo izziv? Jutr nimam cajta
18. maj 2016
u199826
u199826
2. IZZIV

Tokrat boste napisale pesem. Ta he lahko dolga kolikor zelite, a seveda ne kratka le nekaj verzov. V njej opisujte neko mracnost, temacnost. Lahko gre za katero koli temo.

Ponovvno bo nagrajena izvirnost. Na rime in ostala pesniska sredstva tokrat ne bom gledala, vazno je, da v pesem izlijete svojo duso.
Izziv no potekal do 31. maja!!!
19. maj 2016
Opravici me do 30.5 prosim
19. maj 2016
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg