Forum
u91970
u91970

*click
"Julija Cerova." Ti dve besedi sta mi odmevali v glavi. Bili sta moje ime in priimek. Vstala sem iz stola, vzela zvezek za kemijo in stopila k tabli. "Prvo vprašanje," je naznanila učiteljica. Tresla sem se kot da bi bila priklučena na elektriko. Nisem dihala. Nič nisem znala. Včeraj nisem niti pogledala v zvezek. Pogledala sem učiteljico naravnost čez njena očala z rdečimi kvadratnimi okvirji. Bila so mi kot alarm. Alarm smrti. Pogledala sem proti njenim ustom, ki so bila namazana z prav tako rdečo barvo. Čakala sem, da se bodo odprla in jaz bom padla v pogubo. Dočakala sem ta trenutek. "Stopi do mizice." Ta glas me je ubijal. Stopila sem do mizice z pripomočki za poskuse. Učiteljica me je s pogledom premerila od glave do peta in nadaljevala: "Torej poglej, kaj je na tem urnem steklu. Katera snov je to?" Na urnem steklu je ležal prah rumenkaste barve.

Kaj the hell je to? sem si govorila v mislih. Shit, shit, shit. Vedela sem, da sem pogubljena. Nič ne moram narediti. Slišala sem tik-takanje ure. Kaj zdaj? Kaj naj rečem?
Izrekla sem nekaj najbolj neumnega, kar še zdaj obžalujem. "To je rumen prah." Vsi v razredu so se začeli režati kot pečeni mački. "No, no. Razred umirite se!" jih je umirila profesorica. "Torej, kater prah je to? Kako se mu reče?" Nisem vedela. Priznam, da nisem vedela. Niti na misel mi ni prišlo, da bi bilo to..."Žveplo," je povedala profesorica in si zabeležila, da tega vprašanja nisem znala.

pišem?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

12. oktober 2012
u108011
u108011
nNeext :'D
12. oktober 2012
Neeeeeeext!
02. november 2012
u91970
u91970
"Julija Cerova," je ponovno izgovorila po še nekaj mučnih vprašanjih. "Ena." Zaprla je moj zvezek in odprla redovalnico. Vpisala je grdo 1. Poškilila sem med moje letošnje ocene. 3,1,2,4,1,1. "Ja Julija, tole letos pa ni dobro," je zavzdihnila. "Učenci, prosim letos se učite." Roko sem stegnila nad moj zvezek. "Počakaj," mi je rekla in razlagala naprej. "Letos je vse težje, težja snov, poskusi bodo tudi težki za razumet. Torej učite se in sodelujte pri pouku."

"Cerova, prosim, po pouku pridi k meni," mi je rekla in mi končno pustila da vzamem zvezek. Ne. Ne bom prišla, sem si govorila v glavi. Naj se zabije ta profesorica nekam. Vem kaj mi bo govorila. Vem. Očitala mi bo glede mojega obnašanja v šoli. Nisem mirna punca kot druge. Nisem taka. Drugačna sem. Nora sem. Vse učiteljice mislijo, da je z mano kaj narobe. Ampak odločena sem, da ne bom trpela. Ne bom trpela v življenu. Zabavala se bom. Ne bom upoštevala usranih pravil. To je moje življenje. V njem veljajo pravila, ki jih postavim jaz. Zunanji svet mi ne bo uničil življenja. Ne bo.

02. november 2012
u108011
u108011
o: najbolje si napisala nooooo :3
NEEEETXTXTTXTXTXTXTXTTXTX X'D
02. november 2012
u91970
u91970
hahah daj oglašuj< 3
02. november 2012
Neeeeeext!
02. november 2012