Forum
u68726
u68726
Dragi dnevnik!
Tukaj Bella. V prejšnjem zapisu sem ti pisala, da se bomo preselili. Res smo se. Ampak me to ni razveselilo. Iz Londona smo se preselili v East End. Tukaj je res beda. Nič nimam za delati. Tukaj sem brez prijateljev in, če uporabim običajno frazo: moje prejšnje življenje je odneslo. Odkar sem tukaj se mi dogajajo čudne stvari. Moji lasje spreminjajo barvo. Ne preveč izrazito, ampak za odtenek ali dva. In zadnjič me je moja sestra Anna razjezila. Pred vsemi je prebrala moj dnevnik. Ampak, čez dve uri je padla, in pristala v bolnišnici. Ne vem kaj bi še pisala. Grem.

Bella
Bella Swan je zavzdihnila in odložila pisalo. Zadnje čase so se ji dogajale res čudne stvari. Ugotovila je, da lahko spreminja barvo las, tistim, ki so nesramni do nje se dogajajo čudne reči in tako dalje in tako naprej. Spodaj sliši kako se odprejo vrata. Čez nekaj trenutktov pa: "Bella, si doma?" Mama se je vrnila. Zraven pa je Anna. Torej nima hujših poškodb. Bella spet zavzdihne in se odpravi v spodnje nadstropje.

Boš bral/a

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

10. september 2012
u97102
u97102
next!!
10. september 2012
u68726
u68726
Spodaj se skoraj zaleti v Anno. Ta jo pozdravi: "Hej neroda!"
To pa res ni nič novega. Pravzaprav je pravi standart. "Torej si brez hujših poškodb Ann?" jo vpraša.
"Cela sem. Res sem grdo padla. Vedno sem mislila, da se to lahko dogaja le tebi. Pokveka"
Bella zavije z očmi in odide nazaj v sobo. Včasih pomisli, da Anna pozna imena vseh, ki jih sovraži, njenega pa redno pozablja. Vedno jo kliče pokveka. Očitno si je to lažje zapomniti. Kakorkoli, Bella gre v sobo in začne brati knjigo. Knjigo knjiga je blazno tečna. Ampoak bere, ker druge nima. Naenkrat pa v sobo vdre Anna.
"Hej, pokveka! Ali imaš prazne liste?"
"Hja, kaj pa vem. Poglej. Mislim, da so na mizi."
Anna se odpravi k mizi, naenkrat pa se ji iz ust razvije njen bebasti "uuuuuuuuuu". Pa kaj je? Se vpraša Bella. Potem pa se spomni. Dnevnik! Pozabila ga je skriti!
"Hej, to ni tvoje! Daj nazaj!"
"Ja, valda. Pa poglejmo kaj piše!"
"Pusti! TAKOJ!" vzklikne Bella.
"Seveda bom! Samo, da preberem!.........A se ti dogajajo čudne reči Belli?? Težko se ti, ker si sama čudna!" zajedljivo reče Anna.
"DAJ NAZAJ! TAKOJ! ZDAJ!" Bella že vrešči.
"Ja, seveda. A ti lasje speminjajo barvo?"
"NEHAJ!" Naenkrat Bellini lasje niso več blond, ampak postanejo živo rdeči. Tudi zavese začnejo spreminjati barvo, Anno pa odnese na drug konec sobe. Ko slednja pride k sebi zatuli: "MAMIIIIIII!"
10. september 2012
u97102
u97102
next!!! Dobro pišeš...
10. september 2012
ja, se strinjam s hetilo, hudo!!!

10. september 2012
u68726
u68726
Za boga, če bi kdo Anno samo videl in je ne bi poznal tako kot Bella, bi lahko prisegel, da človek, ki tako zgleda kot ona ne more tako obupno tuliti. Zaslišalo se je topotanje, nato pa so se odprla vrata sobe. Vstopila je mama. V tistem, ko vstopi, Bellini lasje postanejo običajne barve, zavese pa tudi. Anna pa še vedno leži in vse štiri moli od sebe. Mama vzklikne:"Joj, Anna! Kaj pa ti je?"
"A ti ni dovolj jasno?" zavrešči Anna, ko se končno pobere:"Tale...tale pokveka, me je spravila na drugi konec sobe ne, da bi se me dotaknila! P lasje so bili rdeči, zavese so spreminjale barvo...."
"A si prepričana Anna? To se dogaja le v pravljicah!" reče mama.
"Seveda sem prepričana!Preberi njen dnevnik! Takoj ti bo vse jasno! Sicer ne vem, kako lahko pokveka kot tale naredi kaj takšnega, ampak je! Preberi!" zavrešči Anna.
"Ne, pa ne! Nihče mi ne bo bral dnevnika! To je moje! Roke vstran!" Zdaj vrešči tudi Bella. Pravzaprav ne vrešči, ampak glasno govori. V enem skoku je pri mizi. Z delčkom mžganov se sprašuje, kako ji je to uspelo, kajti soba niti ni tako majhna-pravzaprav je kar velika! Z roko hitro zgrabi dnevnik in ga stisne k sebi.
"Nihče mi ne bo bral dnevnika!" reče: "Nihče!"
"Bella, Anna pomirita se no! Saj ni mogoče, da bi Bella naredila to kar praviš, da je! In ne kliči je več pokveka! Jasno?" zdaj je jezna tudi mama.
"Pravzaprav mami, mislim, da je mogoče. Poglej!" Bella stegne roko-oziroma prst-in pokaže na kozarec za vodo. Ta začne ta se najprej dvigne, nato pa v lepem loku poleti prek sobe.
Mama (ime ji je Narissa) je osupla. Pa tudi Anna. Ampak slednja gleda v okno, naslednji hip pa se po tihi sobi zasliši trkanje. Bella se obrne k oknu in zajame sapo. Pred oknom leti sova. Bella ji odpre okno, sova pa ji na mizo vrže kuverto.
Na njej piše:
Bella Swan
East End 12
Drugo nadstropje, ena izmed večih sob
11. september 2012
u68726
u68726
v zgodbici nebo harrya. uporabla bom samo šolo, imena učiteljev in to. drugače pa bo zgodba za sebe
11. september 2012
u97102
u97102
NEXT!!
11. september 2012
u68726
u68726
Bella odbre in prebere.

Bella Swan
East End 12
Drugo nadstropje
Ena izmed večjih sob

BRADAVIČARKA-AKADEMIJA ZA ČAROVNICE IN ČAROVNIKE

Ravnatelj: Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore
(Čarovnik reda Merlinovega, prvi razred, Veliki čarodej, Glavar duhov, veliki bunkljemir, predsednik Mednarodne zveze čarovnikov)

Draga gospodična Swan!
Z veseljem ti sporočamo, da smo te sprejeli na Bradavičako, akademijo za čarovnice in čarovnike.
Temu sporočilu prilagamo seznam potrebščin, ki jih potrebuješ to šolsko leto.
Prvi trimester se začne 1. septembra. Tvoja sova mora prispeti do 31. julija (najkasneje) in do takrat se bo nekdo iz šole oglasil pri vas, da tvojim staršem vse razložimo.
Lep pozdrav,
Minerva McHudurra,
pomočnica ravnatelja.

Ko Bella prebere pismo je čisto osupla. Ona čarovnica? Nemogoče. Ali pa?
Potem pa se spomni še nekaj: jutri je 31. julij! Če je vse to res, jutri pride nekdo s te šole in vse razloži staršem.
11. september 2012

11. september 2012
NEXT fullll hudo je!
11. september 2012
u97102
u97102
next!
11. september 2012
u68726
u68726
Bella je mami povedala, za pismo. Ta je rekla, da gre za potegavščino. Najbrž. Tudi Anna se je norčevala iz nje. Češ, da je čarovnica in to. Bella, pa si je mislila:"Bosta že videli! Jutri, ko bo nekdo iz te šole prišel in vam vse povedal." Ampak, te misli je zadržala zase. Komaj je čakala jutri. Jutri bodo vsi izvedeli, da je čarovnica in tudi Anna se ne bo več norčevala iz nje. Bella je imela čudne sanje. Oblečena je bila v črn plašč, v desnici je imela palico in letela je na metli. To je sanjala vso noč. Zjutraj se je zbudila okrog 9.00. Ko je jedla zajtrk jo je Anna še vedno zafrkavala. Pa kaj. Čez nejveč tri ure bo že videla! Ko je okrog 16.00 potrkalo na vrata je Bella bila še bolj vznemirjena kot včeraj. Hitro je stekla odpreti vrata in pred njo je stara starejša gospa. Oblečena je bila v rdeč plašč, črne lase je imela spete figo, imela pa je tudi črna kvadratna očala.
"Pozdravljena. Si si najbrž Bella Swan. Jaz sem Minerva McHudurra. Včeraj si dobila naše pismo." reče.
"Zdravo. Ja, jaz sem Bella Swan. Včeraj sem dobila vaše pismo. Prišli ste, da vse razložite mojim staršem. A ne?" ji odgovorim.
"Ja, seveda. A me lahko pelješ k njim?" me prosi. Anna in mama sta v kuhinji. Ravnokar smo imeli kosilo. Minerva stopi v kuhinjo in mami ponudi roko: "Sem Minerva McHudurra. Včeraj ste najbrž dobili pismo iz Bradavičarke."
Mama se začudi: "Torej je res? Je Bella res čarovnica?"
"Seveda je! In to zelo dobra, bi rekla. Njena babica je bila najboljša v letniku. Zdaj pa je na vrsti Bella, da gre na Bradavičarko. Stara je enajst let. S temi leti se začne šolanje na Badavičarki. Seveda morajo starši podpisati, da lahko gre." reče McHudurra.
Mama vzklikne: "Seveda lahko gre! Torej je podedovala lastnosti moje mame?"
"Ja. Cassidy je bila svoj čas najboljša v letniku. V Londonu na Prečni ulici dobite vse potrebščine. Seznam je priložen pismu. Tukaj pa so navodila kako priti tja. 1.9 pa pelje s perona 9 in 3/4 ekspresni vlak na Bradavičarko. Tukaj pa so navodila kako priti na peron." reče in mami ponudi dva pergamentna zvitka. "Lep dan še naprej!" še reče, se obrne in gre. Bella je zelo vznemirjena. Njena babi je bila čarovnica? Tudi ona je! Odločli so se, da gredo jutri na Prečno ulico nakupiti stvari. To bo še zabavno!
12. september 2012
u97102
u97102
Next
12. september 2012
nexxxxxxt
12. september 2012
u68726
u68726
Ko se je Bella zjutraj zbudila, jo je že čakal sončen dan, ki pa je bil pravo nasprotje Anne. Ta je bila še bolj tečna kot po navadi. Razlog za to pa ni bilo težko uganiti: ni se morala sprijazniti, da je Bella posebna in boljša od nje. Ponavadi je bilo seveda obratno. Ko so pojedle zajtrk je Bella odprla navodila, kako priti na prečno ulico. Navodila niso bila zapletena, pretirano dolga pa tudi ne. Pisalo je:
Prečna ulica
Iti morate v bunkeljsko četrt Whitctapel. Na koncu je krčma Pri počenem kotlu. Obdaja jo urok za odganjanje bunkeljev. Če so v spremstvu čarovnika urok nima učinka. V krčmi mora čarovnik s kazacem pritisniti na veliko črko P (ni je mogoče spregledati. Navodila so preprosta. Se vidimo v šoli.
Minerva McHudurra

Z mamo in Anno so se odpeljale v Londonsko četrt Whictapel. Anna se je neprestalno pritoževala:"Joj, kakšna svinjarija! In tale Počen kotel tudi ni bog ve kaj. Stavim, da vsi čarovniki živijo v takem sranju."
Takrat so se res zašle pred Počenim kotlom. Res ni pritegnil tvoje pozornosti. Črka P e že ležala na tleh. Hitro so se odpravile noter. Tam so videle starko, ki je bila že tako stara, da se je komaj hodila. Ampak je klub temu imela pred sabo nekaj, kar je bilo grozljivo podobno prstom. Bella je črko P zagledala takoj. S kazalcem se je je dotaknila. Kamni so se začeli prelagati in Anna je kriknila. Pred njimi se je oblikoval ovalni vhod, vrh katerega je visel čep napis PREČNA ULICA. Trojica je hitro stopila skozi prehod, ki se je že zapiral. Tako je Bella Prvič pogledala na seznam stvari, ki jih bodo to leto potrebovali:

BRADAVIČARKA-AKADEMIJA ZA ČAROVNICE IN ČAROVNIKE

Uniforma
Učenci prvih letnkov potrebujejo:
- Tri delovne plašče (črne)
- Navaden špičasti klobuk (črn)
- Par zaščitnih rokavic (iz zmajevega usnja)
- Zimski plašč (črn s srebrnimi gubi)
Na vseh oblačilih morajo biti izvezena učenčeva imena.

Knjige
Vsi učenci morajo imeti po en izvod naslednjih knjig:
- Miranda Kragull: Čarovniški uroki za prvi letnik
- Mathilda Malhaar: Zgodovina čarovništva
- Adalbert Kwasallo: Teorija magičnega
- Emeric Shatler: Spreminjanje oblike za čarovnike
- Phillyda Spore: Tisoč čarobnih zelišč in gob
- Arsenious Mehey: Čarovniški napitki in napoji
- Salamedner Shamander: Čarobne živali in njihovi ekosistemi
- Quetin Tripett: Priročnik za obrambo pred mračnimi silami

Druga oprema:
- Ena čarovniška palica
- En čarovniški kotel (iz kositra, velikost št.2)
- Garnitura steklenih ali kristalnih epruvet
- En teleskop
- Ena medeninasta tehtnica z utežmi

Učenci smejo imeti mačko ali sovo ali žabo. Učenci prvih letnikov po novih pravilih lahko imajo svoje leteče metle.

"Ojej, kje pa dobiti denar za vse to?" zaječi mama. Ampak na odgovor ji ni treba čakati. Ravno takrat prileti črna sova s psmom, ki je od McHudurre:

Gospodična Swan!
Pozabila sem ti povedati, da moraš iti v Gringott. To je čarovniška banka. Ne moreš je zgrešiti. Njen stolp ima zlato konico, ki žari. Gringott je velika bela stavba zgrajena iz marmorja. Babica ti je pustila velik kup zlata. Zraven ti prilagam ključ od babičinega, sedaj pa tvojega sefa.

Lep pozdrav, Minerva McHudurra
12. september 2012
u68726
u68726
a še lohk drugim povete za zgodbico?
bla bi vam zelo hvaležna
12. september 2012

12. september 2012
nujno
12. september 2012
u68726
u68726
Ko je Bella prebrala pismo je opazila, da Anna kuka prek njene rame. "Zlato? Uuuuuu, torej si bogata? Lepo sestrica! Torej zdaj ne bomo več zapravljali denarja zate!" se posmehljivo oglasi.
"Anna, da mi v tem trenutku nehaš! Dovolj z žaljivkami!" se oglasi mama.
Bella pa ju preprosto ignorira. Iz kuverte vzame lep z rdečimi kamni okrašen zlat ključ. Hitro se ozre za zlatim bliskom, ki naj bi ga oddajal Gringott. Nekaj časa se še ozira, nato pa ga opazi in reče:"Mami mislim, da je tam Gringott. Gremo?"
Tako se odpravijo proti Gringottu. Ko pridejo tja zajamejo sapo. Gringot je namreč ogromna stavba iz belega marmorja, katere robovi so pozlačeni. Povspnejo se po stopnicah in odprejo ogromna vrata. Znajdejo se v velikem prostoru z belimi stebri in črnim podom. Vzdolž prostora stojijo pulti ob katerih sedijo čudni majhni-oziroma manjši-možički. Imajo velika zašiljena ušesa, velike črne oči in dolge nosove. To so goblini. Eden od njih pristopi k trojici in reče:"Prosim?"
"Emm, rada bi obiskala svoj sef," previdno reče Bella.
"Imate ključ?" zdolgočaseno vpraša goblin.
"Emmmm, ja. Tukaj je," se oglasi Bella in mu pomoli zlat ključ.
"Za mano," se spet oglasi goblin in jih popelje do ovalnega vhoda. Ko stopijo vanj se začnejo spuščati, pa tudi hladneje postaja. Končno pridejo do nekakšnega vlakca in goblin se spet oglasi:"Noter, prosim. Trdno se držite, ker če padete več ne živite." Ko se usedejo na zadnje sedeže na sprednjega skoči goblin in premakne ročico. Iz ne se pokadijo zlate iskre in vlak spelje. Vožnja je še bolj divja kot na vlakcu smrti. Čez približno deset minut se ustavijo pred vrati, na katerih piše: SWAN, pod priimkom pa je ključavnica. Goblin Belli namigne naj ključ potisne vanjo in slednja to naredi. Ključa ni bilo potrebno zavrteti ali kaj takšnega. Samo vstaviš ga in vrata sefa se odprejo. Ko stopijo vanj ostanejo brez besed. Po celotnem sefu se skrivajo dragocenosti. Kupi zlatih kovancev, stolpiči srebrnih in kar nekaj zajetnih kupčkov bronastih. Je vse to njeno? Ja, čisto vse je njeno. Vsi so tiho. Celo Anna, ki ima vedno kaj za pripomniti.
12. september 2012
next
12. september 2012
u97102
u97102
next
12. september 2012
nexxxxt
12. september 2012
next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, next, nex
13. september 2012
u68726
u68726
V sefu ni bilo samo kovancev. Tam so bili tudi najrazličnejši drugi predmeti. Na primer zlati kelihi in čaše, pa tudi dragi kamni in še mnogo drugega. Bella se spomni kje je šele, ko goblin pretrga tišino:"No, vidim, da si tukaj prvič. Zlati kovanci so guldi, srebrni srpci in bronasti firiči. En srpec je vreden 10 firičev in en guld je vreden 30 srpcev. Če želiš, ti lahko ključ pomanjšam in ti ka naredim kot verižico, da ga ne izgubiš. Ko pa ga boš snela se bo spet povečal in lahko boš odklenila sef. Tukaj pa še imaš mošnjiček." še doda in vzame Bellin ključ, da ga naredi kot obesek. Medtem pa stopi do kupa z zlatimi kovanci, jih vzame za celo pest in da v mošnjo. Tako je nabrala za približno tri pesti zlatih kovancev, eno srebrnih in eno bronastih. Ko stopijo ven, ji goblin vrne ključ, ki je pomanjšan kot obesek. Bella ga sname in ta se spet poveča. Hitro zaklene sef in sede na vlakec. Ko so končno zunaj si lahko vzame čas, da podrobno ogleda Prečno ulico. Bella še enkrat ogleda na seznam. V bližini opazi trgovino z napisom VSE ZA ŠOLSKO UNIFORMO PRI MADAM MALKIN. Ker ne ve kje se kupijo preostale stvari stopi v to trgovino. Skoraj zaleti se v malo debelušno gospo s črnimi lasmi. "O, živio. A greš na Bradavičarko in potrebuješ uniformo? Kar tjale se postavi. Jaz bom pa vzela mere za plašč. A potrebuješ tudi srajco in hlače?" "Srajco in hlače? Ampak teh ni na seznamu!" reče Bella.
"Saj vem, saj vem. Ampak so pa zaželeni. Boš imela?" Bella prikima in se postavi v krog, ki ji ga je pokazal madam Malkin. V krogu poleg njenega stoji še eno dekle. Ta ima dolge blond lase, ki ji segajo to konca hrbta. Njene oči so pa modre. Takrat opazi Bello in se ji nasmehne:"Živio, a greš tudi ti na Bradavičako?" Bella prikima.
"A že veš v kateri dom boš šla?"
"Dom?" zmedeno ponovi Bella.
"Ja, dom Jej, oprosti. A so tvoji starši bunkelji?" še vpraša.
"Ja, no. Zadnja čarovnica v moji družini je bila moja babi. Ime ji je bilo Casiddy Lair."
"Torej si mešanka. Jaz tudi. No, ko sem te prej vprašala v kateri dom boš šla šla sem mislila na štiri šolske domove v katerih prebivaš med šolskim letom. To so Gryfondom, Drznvraan, Pihpuff in Spolzgad. Zase sem prepričana, da bom šla v Gryfondom. Tudi moja mami je bila tam. Mimogrede, jaz sem Cornelia. Cornelia Hale. Pa ti?"
"Jaz sem Bella Swan. Ko je prišla McHudurra domov razložiti mami, da sem čarovnica, še omenila neki Gryfondom. Nisem pa vedela, kaj to je. Emmm, Cornelia a veš kje se kupijo zvezki in kotli, pa te reči?" ji odgovori Bella.
"Seveda vem! Lahko skupaj nakupujeva. Velja?"
"Ja. Velja. Z mano sta tudi moja mami in sestra Anna. Ta ima vedno kup neprimernih stavkov na zalogi." jo opozori Bella.
"Eh, pomiri se. Po novih zakonih lahko izven šole čaramo tudi nepolnoletni čarovniki. Prej nismo smeli, veš. Zdaj pa ji boš lahko pokazala vraga. Saj si čarovnica, ona pa čisto navadni bunkelj!" jo tolaži Cornelia.
"Tako, končala sem. Tukaj imaš vse potrebno. Vse plašče in klobuk. Dala sem ti tudi tri srajce in štri hlače. Slednje so iz svile. To bo stalo 4 guldov, 12 srpcev in 3 firiče." reče madam Malkin in Belli potisne v roko vrečko. Nato pa se z Cornelio odpravita ven, kjer ju čakata mama in Anna, ki pa spet mora nekaj pripomniti:"Uala, glej jo no pokveko! Prijateljico si je našla." A še preden Bella sploh odpre usta, ima Cornnelia na zalogi pripravljen odgovor:"Oh, zapri! Poglej sebe! Saj si navaden bunkelj. Pojma o pojmu nimaš. Niti najmanjšega!" ji vrže v obraz, nato pa se odpravijo dalje po cesti. Cornelia in Bella si kupita kotel, epruvete (kristalne) in tehtnico z utežmi. Nato pa se ustavita pred stavbo, ki je videti kot ogromna knjigarna. "To, je Lepopis in pivnik. Tukaj dobiš vse knjige, pa tudi pergamentne zvitke in črnilo, ki jih nujno potrebuješ." ji razloži Cornelia. Tako vstopijo in dekleti trgovcu data seznam knjig in ga prosita vsake po dva izvoda. Medtem pa se razgledujeta po knjigarni in se zabavata s črnili, ki menjujeo barve in govorečimi peresi. Bello zelo pritegne knjiga z naslovom KAKO ZAČARATI SOVRAŽNIKE. Že si je predstavljala, kako Anno spremeni v podgano, ko jo Cornelia razočara. Za te uroke bo morala še par let guliti klopi na Bradavičarki. Na koncu si še vsaka kupi izvod ZGODOVINA BRADAVIČARKE, 15 pergamentnih zvitkov, 6 peres in 5 črnilnikov. Na koncu se z plus eno veliko torbo odpravita proti trgovini s čarobnimi palicami. Bella je zelo vznemirjena.
13. september 2012
u97102
u97102
next
13. september 2012
next
13. september 2012
u68726
u68726
Trgovina s čarobnimi palicami je bila v primerjavi z drugimi precej drugačna. Ob stenah so bile zložene neskončne vrste podolgovatih škatel, sredi prostora pa je bila mizica in en sam stol. Precejšno razliko je opazila tudi Anna, ki si je začela mrmrati nekaj o "izmečkih, ki so brez okusa", ampak jo je Corneliin pogled kmalu utišal. Do njih je stopil star zguban gospod, ki je imel sive lase in nenavadno modre oči. Predstavil se jim je kot gospod Olebleich. "Brala sem, da je to najboljši izdelovalec čarobnih palic v Veliki Britaniji" Cornelia zašepeta Belli. Gospod Olenbelich je prepoznal Bello in ji rekel:"Zelo si podobna Casiddy. Zdi se mi, da je še včeraj sama stala tukaj in kupovala svojo prvo čarobno palico. 29 centimetrov, iz smreke, jedro pa kita zmajevega srca. Dobra za uroke. No, kar dve sta! Hitro se usedita na stola!" vzklikne in zamahne s palico, da se pojavi še en stol, nato pa spet zamahne, da palice poletijo s polic in se zložijo na mizo. Belli in Cornelii je podajal palice, s katerimi sta morali zamahniti. Če bi iz palice poletele rdeče iskre bi to pomenilo, da je palica izbrala svojega lastnika. Cornelia je svojo dobila že po desetih minutah. 28 centimetrov, breza jedro pa je iz samorogove dlake. Dobra za uroke. Bella pa prave palice ni in ni dobila. Nazadnje, po eni uri je bila že čisto obupana. Gospod Olenbleich pa je bil s vsako palico bolj in bolj zadovoljen. Ko je v roke dobila palico, ki se je nekoliko zlato bleščala, je začutila kako je palica postala vroča in je zlato zasvetila, nato pa se je iz nje usul kup zlatih isker in zaplesal po po prostoru. Zlate iskre so se v Anno zagnale s tako silo, da je padla na kaktus. Auč. Bella je bila presenečena. Prav tako Cornelia in Olenblech. "A iz palice ne švignejo rdeče iskre?" negotovo vpraša Cornelia in doda:"Pa bleščijo se tudi ne."
"Zanimivo, res zanimivo. 30 centimetrov, hrast. Jedro pa je rog zlatega samoroga. Ne morem odločiti za katero področje je najboljša. Zdi se, da kar za vse." pove gospod Olenbleich. Pove tudi, da je tkšno palico prodal njegov pra-pra-pra-praded pre 600 leti. Tudi Bella je presenečena, hkrati pa vesela. Ima palico in zdaj je tudi uradno čarovnica! Zadovoljno še enkrat zamahne z njo, da se usujejo zlate iskre. Pri Olenbleihu so prodajali tudi pasove, za katere zatakneš palico. Pas za palico je čisto podoben običajnemu le, da ima majhen obroček, za katerega zatakneš palico. Kupila si ga je udi Cornelia. Skupaj in s palicama za pasovi sta odšli iz trgovine. Cornelia je Belli povedala, da si želi sovo za raznašanje pošte. Zaželela si jo je tudi Bella, saj bi si tako lahko med preostankom počitnic pisali. Vstopili sta v trgovino za živali. Precej hrupno je bilo. Anna, ki jo je še vedno bolela zadnjica-na kaktus je padla prav s ta zadnjo-je raje ostala zunaj. Stopili sta k prijazni prodajalnki in jo vprašali, ali si smeta ogledati sove. Ta jima je to dovolila. Sov je bilo na kupe. In ne samo to. Bile so tudi zelo lepe. Po eni uri in pol izbiranja sta si izbrali vsaka svojo. Cornelia se je odločila za snežno belo, ki jo je poimenovala kar Snow, Bella pa se je odločila za zlatorumeno, ki jo je poimenovala Goldie. Vsaka s svojo kletko sta se odpravili iz trgovine. Anna je le nataknjeno zavila z očmi in še bolj zlovoljno sledila. Mama pa je bila vsa blažena. Sova in čarobna palica? Pa gore in gore zlata globoko pod Londonom? To je bilo za takšnega človeka kot Bellina mama skoraj preveč.
Cornelia in Bella sta zavili še na zadnjo postajo, ki sta si jo začrtali za ta dan: TRGOVINA LETEČIH METEL. To je bilo ogromno metel. In vse so letele točno dovolj v zraku, da si jih lahko lepo osedlal. Sredi trgovine je stala-ali bolje rečeno, lebdela-čisto nova in najboljša metla na svetu. Ognjena puščica. Bella je na hitro pogledala, koliko stane. 326 guldov. Takoj se je odločila, da jo kupi. Cornelia se je odločila, da si kupi Ognjeno strelo 234. Dovolj denarja jime je ostalo, da sta si kupili še vsaka po en komlet VSE POTREBŠČINE ZA VZDRŽEVANJE METLE. Obloženi s še enim paketom sta si usedli za bližnjo mizo in si naročili sladoled. Tudi mama ga je. Anna pa si je zamomljala nekaj o tem, "da že ne bo jedla hrane pokvekanih izmečkov". Sladoled je bil res dober.
"Komaj čakam prvi september," je rekla Bella doma pri večerji.
"Kdaj pa si se ti veselila prvega septembra, koza?" se norčuja Anna.
"Oh zapri! Privadi se, da ne boš vedno glavna," ji vrne Bella in se zadovoljno odpravi v svojo sobo. Stvari si je že lepo zložila v potovalni zaboj, ki ga je kupila. Metla je seveda poleg njega. Čarobna palica pa v svoji škatli. V sobo se je zaklenila. Previdnost res ni odveč. Še posebej, če živiš z Anno pod streho.

Bella je počitnice preživela tako, da je brala čarobne knjige. V bunkeljski šoli je bila najboljša v razredu, zato se je skoraj vse iz knjig naučila na pamet. Vsak dan je pridno prečrtovala datume na koledarju, ki ga je dobila od mame. Poskusila je tudi čarati. Poskusila je z urokom lebdenja, ampak pero se je le malo dvignilo in takoj padlo na mizo. Ampak, vsaj je vseeno! Se bo že naučila. Tudi Anna je ni več motila. S Cornelio pa sta si dopisovali vsak dan. Goldie je bila res zlata sova. Ponoči jo je ponavadi spustila na lov. Tako je minil mesec dni. Jutri je prvi september! Zbuditi se mora zgodaj, če želi pravočasno priti na peron 9 in 3/4. Zvečer i je prebrala navodila, kako priti tja. Čisto preprosto je. Anna in mami na žalost ne moreta z njo, saj lahko tja gredo le čarovniki. Ampak iti mora skozi pregrado med peronoma 9 in 10. To bo že kul! Iti med peronoma. In to jutri. Ja, Bella se je veselila prvega septembra kot še nikoli.
13. september 2012
ti pa delaš dolge nexte

next
14. september 2012
ja, res!!!!!!, OGROMNEE!!!!!!!
next
14. september 2012
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg