Forum
tuki bom napisala pac 1 zgodbo

k pac neznam tok dobr pisat zgodb bo bl slaba ampak pac c cte si jo preberte drgac pa ne
17. junij 2010
kaja:

pika:

diablo:

down town:

17. junij 2010
Živjo ime mi je Kaja stara sem 15 let in hodim v 9 razred
kot večina ljudi se tudi jaz ukvarjam s športom in sicer jaham (preskakujem ovire).

PETEK
Vstala sem ob 6.00 do 7.00 sem bila zrihtana vzela sem opremo in odšla v konjeniški klub. Zaradi tekme mi pouk odpade yess bla sm vsela k sm mela tekmo in mi ni treba u šolo zrt tega. V klubu sem najprej odložila opremo , vzela hlevsko uzdo in odšla do boksa v katerem sem imela svojega konja. Ime mu je bilo diablo. Bil je lep kastrat črne barve. Ko sem ga skrtačila sem vso opremo znosila v kombi s katerim gremo na tekmo
Ura je bila 8.00 takrat sem diablota peljala v prikolico. Z njim ni bilo težav, težave so se pojavile pri pikinem konju, down town-u ker se je bal prikolice smo ga s težavo spravili gor a smo ga. v celje (kjer je bila tekma) smo prišli ob 11.30 imeli sva 1 uro do starta pripravili sva konja in si odšli pogledat zaporedje ovir nato sva odšli v prostor za vadbo
Prišel je čaz za start. Pika je podrla oviro in zato dobila 4 kazenske točke končala je na 6. mestu jaz nism podrla ovire zato nisem imela kazenskih točk in sem pristala na 3 mestu.
Nastop je bil odličen.
17. junij 2010
VIKEND
Čez vikend sem veliko vadila za naslednjo tekmo

PONEDELJEK
V pon. smo pisali test iz matematike in ker sem veliko trenirala se nisem učila in test je bil polomoja, pri slovenščini sem dobila ustno negativno in kot da to ni dovolj sem dobila še 1 cvek pri geografiji ko nam je učiteljica vrnila teste skratka POLOMIJA
In to zato ker sem preveč trenirala in se nisem učila
Ko sem to povedala mami je čisto ponorela in rekla
»kaja dovolj je bilo jahanja pojdi v sobo in se nauči da mi te cveke popravš«
»ampak mami sj veš d morm svojga konja jahat vsak dan «
»za to bom poskrbela jaz ti pa zgin u sobo da se naučiš če ne«
Tu je utihnila! Moja mama je bila sposobna vsega zato sem le prestrašeno stekla v sobo in se učila in učila. Učila sem se 6 ur do polnoči in nato zaspala
17. junij 2010
pa kksn komentar bi biu dobrodosel
17. junij 2010
u16997
u16997
vuredu je...ajdiš nadaljujjuujuju! (:
17. junij 2010
bom jutr al pa kasnej k sm si zgodbo na comp napisala pa pol sm kopiram

sam sm na bratovem compu k so mi mojga zasedl
bom k bo mozn
17. junij 2010
TOREK

V torek nisem smela v klub. Čeprau sem se bala za mojo kariero in za sobotno tekmo nisem šla v klub ampak sem poklicala piko
»poka!?«
»ja!? O stara ka je ke si ka te ni u klubu?!?«
»nesmem zrt 3 cvekou nesmem 1 tedn u klub pa sm misla tebe prost za dons pa jutr da jahaš diabla na next se pa zmenva«
»ja valda ni problema, pa sj bos hit nazaj sj 1 tedn hit mine«
»ja sam nom mogla na sobotno tekmo«
»ah kaja 1 vaška tekma ni nč no«
»če ti tko mislš, prou , ajde grem zdj «
»dijo uživi !! mislm kokr lahk!!«

Do četrtka je bilo vse normalno dopoldan šola popoldan učenje (svetouna beda)

ČETRTEK
Zazvonil mi je telefon
»ja!?«sem še zmeraj zdolgočaseno od učenja reka
»kaja kaja tvoja mama je u klubu iz enimi ljudmi pa je šla 1 punca mislm d iz cela d so oni no je šla diablota jahat pa se neki z 1 ceno menjo mislm d ga je tvoja mami prodala« je usa zadihana izdaula pika
Stekla sm u klub in tm vidla kko 1 punca boža diabla in zravn stojita moja mama in še 1 gospa. Mama in gospa sta šli v 2. prosto r jaz pa sem šla k punci in jo vprašala kdo je in kaj kle dela rekla je
»živjo sem hana mama mi je ravnokar kupila tega odličnega konja res je dober videla sem ga na tekmi v celju prejšno soboto in kdo si ti« kako je bila samoušečna in važna
»kaja «sem jezno rekla odrinila hano iz boksa ter v joku objela diabla
»seveda ker sva bila dobra na tekmi se je tvoja cena zvišala in mama te je kar prodala«sem hlipala »************« sem na veliko preklinjala in izrekla vse kletvice ki so mi prišle do možganou »kako te je lahko prodala « a zdaj je bilo prepozno konj je bil prodan in odpeljali so ga!!
Bila sem besna
Nekajkrat na teden je sicer jahala pikinega konja a diabla je imela radain pogrešala ga je
Z mamo že 1 mesec nicva govorili ko…

Je moja mama stopila v sobo zelo dobre volje
jezno in sovražno sem jo pogledala
»kaj«sem se zadrla
»kaja pomiri se dobro novico imam…«
»aha kaj da nesmem več jahati mi boš še to prepovedala«sem jezno zavpila na mamo
»ne!! Zdaj pa me poslušaj tudi meni je bilo žal da sem to naredila a bilo je potrebno«
Le pogledala sem jo in ji pustila da je nadaljevala
»hana je skoraj vsakič ko je jahala diabla padla z njega zato…« v upanju sem jo pogledala
»ga neboš mogla iti pogledati
ker nevem kam ga bodo prodali«
Nato je odšla meni pa so pritekle solze v oči
17. junij 2010
1 TEDEN KASNEJE
Z mamo sva odšli k klub (ne vem zakaj a hotela je da grem v klub z njo)
In v boksu (v katerem sem prej imela svojega konja) je zdaj stal…

»diablo« sem zavpila in vsa srečna stekla k njemu in ga pobožala
Zvečer smop se doma pogovorili
»kaja če se bo učni uspeh znova poslabšal ga bomo prodali in ga ne bomo več kupili nazaj nič 1 in nič 2 in le kakšna trojka zmenjeno«
»ja« sem odgovorila
dost za dons
17. junij 2010
am...newem...meibi, kokr hočš
18. junij 2010
3 MESECE KASNEJE

Moj učni uspeh se je znova poslabšal in jaz tega še opazila nisem
In tako
»kaja pridi sem pogovoriti se morava«
»kaj spet«
»tvoj učni uspeh se je poslabšal«
»aja«
»ja in ne sprenevedaj se«
»ja in kaj pol važn d nrdim«
»popravi ga čene bojo posledice«
Takrat se nisem spomnila kaj mi je rekla ko sem konja dobila nazaj in se za šolo nisem sekirala

Takosem neki dan prišla v klub in videla da diabla ni v boksu malo sem se razgledala po izpustih (pašnikih) če ga ni kdo kam dal
Ali ga morda jaha pika sem si mislila ne pike ni bilo v klubu
Zaslišala sem da je nekdo speljal in da neki konj razbija po prikolici stekla sem vn in zagledala kako diablo razbija po prikolici stekla sem za avtom a bilo je prepozno avto je odpeljal ni se ustavil zato sem se samo še zadrla by by diablo
Nisem vedela kdo in kam so ga odpeljali ampak vedela sem da je za vse skupaj kriva mama
Buum so zaloputnila vrata za mano ko sem jih zabila ob prihodu domov
»kje si kaj ti je ?? kam so ga odpeljali« sem se drla čez stanovanje rdeča v obraz in vsa objokana
»kje si prit sm in povej kje je če ne …« takrat sm utihnila
Iz kuhinje sm slišala
»če ne!? Bo kaj in ne deri se name«
Tako sem bila besna
»če ne boš videla«
Mama se je tega stavka 'bala' saj ni bil brez posledic in vedela je de sem marsičesa sposobna a je vseeno ostala mirna
»jaz dom videla saj se ti nisi držala dogovora se spomniš« je rekla in odšla
Le gledala sem za njo ugotovila sem da bom kaj več zvedela le na lep način zato sem poskusila zvečer
»mami mi lahko vsaj poveš kje je «
»ne«
»zakaj«
»ker je vseeno tam je in tam bo ostal«
»kako si ga lahko kar prodala«
»pač lahko zdaj pa pojdi spat«
»ah« sem zavzdihnila in odšla užaljena saj nisem izvedela ničesar novega

Z jahanjem sem nadaljevala a tekme sem le gledala in tako 1x na eni tekmi
V lipici je sodnik rekel naslednja tekmovalka je :
Katja Evel s konjem diablom srce se mi je skoraj ustavilo ko je v menežo prijezdil diablo
Začela sem se dreti
»diablo diablo «izpadla sem glupo a bilo mi je vseeno le do diabla sem hotela stekla sem do vhoda v menežo in ponovila njegovo ime ko me je opazil se me je razveselil in ko je hotel do mene ga je jahačica močno ugarila z bičem zato je podivjal!!
Zanj so skrbeli grdo in to sem jasno videla po očeh in poziciji njegovih ušes takoj ko je prišel v menežo in videlo se je odtise biča na njem in videlo se je tudi da se boji in hoče stran od tiste katje . vrgel jo je iz sedla in ona se je začela histerično dreti .
Diablo je divje zagalopiral proti vratom do mene takrat pa sem na svoji rami začutila roko obrnila sem se in tam je bil…

Tam je bil varnostnik! Kljub kričanju me je spravil na policijsko postajo
Na policiski pa spet težave poklicali so mamo in ko je prišla se je začel pogovor
»veste kako se vaš otrok obnaša v javnosti«
»oprostite ne vem kaj ji je bilo«
Takrat sem se zadrla
»o ja pa veš,to je zaradi tebe videla si kakšen je videla si da ima rane zaradi biča
Moje konja prodaš ne da bi jaz kaj vedela in to takim lastnikom in potem ne veš kaj mi je!?«
Mamo sem spravila v zadrego a me je le grdo pogledala.
Po kratkem pogovoru sva odšli domov
Neslednji dan sem po radiu slišala da je diablo pobegnil in ga iščejo v bližini lipice!
Živela sem bližu lipice zato sva se s piko pridružili iskanju (prostovolno) nismo ga našli.
Next dan sm sla v gozd na sprehod .v gozd blizu lipice.
Hodila sem sama saj je rahlo rosil dež in ni bilo drugih sprehajalcev.
Za hip sem slišala rezgetanje zato sem prisluhnila ja slišalo se je prhanje in rezgetanje.
»diadlo!! Diablo kje si!?« tekla sem v smer iz katere se je slišalo rezgetanje in končno bil je tam.
»AAAAAA«
18. junij 2010
Sem se zadrla saj je bil v tako groznem stanju da si takega nisem želela videti
Po licih so mi stekle solze.
Bil je preplašen in obupan, polen ran, krvavih madežev, ureznin imel je zateklo nogo in najhuje je bilo to da se me je bal ni mi več zaupal
»miiiiiiirno«sem počasi in tiho rekla in z iztegnjeno roko počasi korakala proti njemu
Stekel je stran a ne daleč, ni mogel zgrudil se je na tla
»diablo«sem se histerično zadrla a sem takoj spremenila ton glasu saj se je ob vzkliku še bolj prestrašil! Ni zbežal saj ni mogel! Še stati ni mogel
Prišla sem do njega ga objela in mu objokana šepetala
»oprosti ker so te prodali! Nisi bil ti kriv za vse sem kriva jaz! Nebi se smelo tako končati oprosti diablo« sem hlipala bilo je že pozno ponoči. zaspala sem v gozdu .
Zjutraj me je zbudilo kapljanje z dreves a je vsaj dež ponehal.
Vstala sem in pogledala diabla ugotovila sem da nimam pojma kje sva
Z mobilnikom pa nisem najdla signala. Nato je diablo probal vstati šla sem mu pomagat in po 15 min mu je uspelo postavil se je na noge odšla sva v 1 smer hodila sva počasi saj diablo no mogel hitreje po 2 urah hoje sem končno dobila signal in poklicala mami
In ji razložila trenutno situacijo po še 10 min hoje sva prišla v neko vas kjer so naju prišli iskatč. Diabla so odpeljali v naš klub kjer ga je pregledal veterinar. Naslednji dan so mi povedali da ne bo preživel in ga bojo uspavali in naj se poslovim. Stopila sem v boks in ga pobožala ter zašepeta
»by by my horse«
Takrat so ga uspavali!
Tistega večera sem se pomnila vseh trenutkov, tekem, pokalov, smešnih nezgod in tudi padcev in problemov .

1 MESEC POZNEJE

Diabla sem počasi in delno prebolela
In tako sem nekega dne prišla v klub in tam mi je pika pokazala da mi je mami kupila novega konja. Z njim sem lahko znova redno trenirala in tekmovala . bil je kastrat sive barve z črnim smrčkom in nogami. Bil je mlad in vedno je užival ko sem ga jahala .
Ime mi je bilo 'lord of the earth' ampak mi smo ga klicali 'lordy'.

Nekega dne sva s piko odšli na terensko ježo. Čez hrib sva prišli do dolgega travnika z le nekaj posamičnih dreves. Pika je predlagala naj tekmujeva katera prej pregalopira travnik
In pognali sva se v divji galop... lordy tako hitro še ni tekel a si vseeno nisva pridobila veliko prednosti. To je bil res užitek ko ti veter piva v lase. Od užitka sem zamižala.
Tako sem mižala ko naenkrat zaslišim…
zaslišim krik
»PAZI!!!!!!!!! Kaja pazi«
Odprla sem oči in malo pred mojo glavo videla debelo vejo nekega drevesa.
Pod sabo sem začutila sunkovit odmik a bilo je prepozno…

Zadrla sem se
»AAAAA«
Z glavo sem treščila ob vejo in začutila trd pristanek čez glavo pa mi je šinila neznanska bolečina.
Vse je postalo črne barve in vse je utihnilo
18. junij 2010
Novice

Jahačica umrla zaradi trka ob vejo

Kaja Varic je s prijateljico Piko Linik galopirala po travniku ko se je naenkrat z glavo zaletela v debelo vejo. Punca je umrla na kraju nesreče ,zaradi hudih poškodb glave.
konec
18. junij 2010
u22448
u22448
18. junij 2010
evo se 2 slikca od lordy-ja

http://browse.deviantart.com/?q=grey%20horse&order=9&offset=264#/d1juyw6

http://browse.deviantart.com/?q=grey%20horse&order=9&offset=72#/d28sl7f

sliki nista iz googla ampak iz ene druge strani(nima verusou)

aja zgodba je moja sam sm iz frendičnga frofila napisala mislm iz worda kopirala XD k se nism mela svojga profila tkrt
25. avgust 2010
u61639
u61639
lepp konj ,dark-flowers
04. oktober 2011
u70541
u70541
02. julij 2013
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg