Forum
u148447
u148447
Hej, vsi!

To je učilnica za temo ♥♡《BRADAVIČARKA》♡♥. Tukaj se učimo zgodovine čarovništva. Predlagam vam, da se jih čim več prijavi sem, ker bo zelo zanimivo. Sploh pa moramo vedeti svojo zgodovino, kajne?

Kot že veste, je tukaj prepovedano oglaševanje, spamanje in verižci. Je to jasno?

Pouk bo enkrat na teden, ob koncu meseca pa boste (ponavadi) morali narediti še kakšen referat ali kaj drugega (ne vsak mesec!). Brez skrbi, tukaj ne bo nič težkega. Zmenili se bomo še za točen dan in uro, kdaj bo potekal pouk. Takrat pričakujem, da ste vsi prisotni (razen če se mi opravičite- toda tudi takrat morate vse nadoknaditi)

Bi rekla, da sem povedala že vse. Zdaj pa veselo na delo
05. januar 2014
u157801
u157801
Pozdravljeni! Kdaj bo prva naloga?
05. januar 2014
u148447
u148447
verjetno bomo s poukom začeli v petek
prosim, na sporočilo mi napišite, kdaj imate čas (dan, ura)
05. januar 2014
u151895
u151895
Živjo kaj bomo delali za začetek?
05. januar 2014
u148447
u148447
V uvodni uri boste izvedeli, kaj sploh je čarovništvo, kdaj in kako je nastalo ...
zanimivo bo
zdaj sem dobila že predlog da začnemo petek. vam to odgovarja?
05. januar 2014
Ja! Komi čakam
05. januar 2014
Ja!
05. januar 2014
05. januar 2014
wma
ob keri uri pa?
05. januar 2014
u148447
u148447
super. potem se bomo še enkrat zmenili za točno uro
zdaj pa vas prosim, če napišete, kdo vse bo obiskoval zgodovino čarovništva (samo napišite, da ste prisotni ali pa kaj podobnega).

Prijavljeni:
- ωʜɪᴛᴇ ᴅᴀʀᴋɴᴇss
- Hermiona§
- december lover
- Lexy <3
- wma
05. januar 2014
Da, tudi men odgovarja da je u petek prva ura :$
05. januar 2014
u148447
u148447
Super

Prijavljeni:
- ωʜɪᴛᴇ ᴅᴀʀᴋɴᴇss
- Hermiona§
- december lover
- Lexy <3
- wma
- ℱırεшσrκ.
05. januar 2014
Petek je še najboljša izbira Meni ustreza. Pa komaj čakam da začnemo
05. januar 2014
u148447
u148447
Super. Jaz tudi <3
Bi vas pa prosila za malo potrpežljivosti, ker sem nova v tem. Se bom potrudila, da bom vse naredila čim boljše

Prijavljeni:
- ωʜɪᴛᴇ ᴅᴀʀᴋɴᴇss
- Hermiona§
- december lover
- Lexy <3
- wma
- ℱırεшσrκ.
- LoveNiall <3
05. januar 2014
u148447
u148447
če se ne motim se je LoveNiall <3 preimenovala v Hermiona <3**

Prijavljeni:
- ωʜɪᴛᴇ ᴅᴀʀᴋɴᴇss
- Hermiona§
- december lover
- Lexy <3
- wma
- ℱırεшσrκ.
- Hermiona <3**
05. januar 2014
u148900
u148900
js sm se tudi sm vpisala
05. januar 2014
u148447
u148447
super
počakajte, bom pogledala, kdo vse se je že na ogirinal strani Virutalne Bradavičarke prijavil sem (te sem našla, če sem koga spustila, naj mi pove) :

- flawlessun
- miximist.
- Hermiona <3**
- Lexy <3
- december lover
- .ℱαcεвσσκ.*
- baarbey
- wma
- ℱırεшσrκ.
- ωʜɪᴛᴇ ᴅᴀʀᴋɴᴇss
- Hermiona§
- нαяяу'ѕ cυтιє
- special girl

Prosim tiste, ki se še niso prijavili sem (da niso pisali še na to temo) naj to storijo
do zdaj so to naredili:
- ωʜɪᴛᴇ ᴅᴀʀᴋɴᴇss
- Hermiona§
- december lover
- Lexy <3
- wma
- ℱırεшσrκ.
- Hermiona <3**
- special girl
05. januar 2014
u100749
u100749
ja js sm se tud upisala c:
+ petek js nemorem.
06. januar 2014
u148447
u148447
flawlessun - Kateri dan pa ti potem bolje odgovarja?
ker se vsi drugi strinjajo za petek
06. januar 2014
u148447
u148447
OBVEZNO (poglejte si) :

nekaj sem se odločila: pri mojih lekcijah ne rabite biti prisotni. samo ko boste, si jo preberite in naredite nalogo. to bo boljše, kajne?
06. januar 2014
u100749
u100749
nevem res..pač sobota mogoče.
a mormo bit nujno prisotni takrat?
06. januar 2014
u148447
u148447
pa sem malo prej napisala da ne
samo lekcijo si morate prebrati in napisati nalogo, ki mi jo pošljete po zs-ju
prva lekcija bo v petek!
06. januar 2014
u100749
u100749
uredu pol. c:
06. januar 2014
jaz sem se tudi prijavla ((:
07. januar 2014
u148447
u148447
Naredila sem prikaz vseh, ki so prijavljeni sem, a nekateri še niso pisali na to temo. Te 3 prosim, da to naredijo čim hitreje!

Vsi, ki so se prijavili (nekateri še niso pisali na to temo) :
- flawlessun ✓
- miximist. ✗
- Hermiona <3** ✓
- Lexy <3 ✓
- december lover ✓
- .ℱαcεвσσκ.* ✗
- baarbey✓
- wma ✓
- ℱırεшσrκ. ✓
- ωʜɪᴛᴇ ᴅᴀʀᴋɴᴇss ✓
- Hermiona§ ✓
- нαяяу'ѕ cυтιє ✗
- special girl ✓

Legenda:
✓- prijavljen/a si na zgodovino čarovništva in si že pisal/a sem
✗- prijavljen/a si na zgodovino čarovništva, a še nisi pisal/ a sem

to bo za zdaj vse. zdaj pa čakamo še tiste 3, ki še niso pisali na to temo, da bi potrdili vpis
08. januar 2014
prijavim se
10. januar 2014
u148447
u148447
super
1. lekcija bo verjetno malo kasneje

- flawlessun ✓
- miximist. ✗
- Hermiona <3** ✓
- Lexy <3 ✓
- december lover ✓
- .ℱαcεвσσκ.* ✗
- baarbey✓
- wma ✓
- ℱırεшσrκ. ✓
- ωʜɪᴛᴇ ᴅᴀʀᴋɴᴇss ✓
- Hermiona§ ✓
- нαяяу'ѕ cυтιє ✗
- special girl ✓
jenny12351 ✓

Legenda:
✓- prijavljen/a si na zgodovino čarovništva in si že pisal/a sem
✗- prijavljen/a si na zgodovino čarovništva, a še nisi pisal/ a sem
10. januar 2014
u148447
u148447
Kot sem rekla: danes je petek in 1. lekcija je že tu! Upam, da ni preveč napisanega
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥
1. lekcija

Zgodovina je določila sedanjost. Zato je pomembno, če hočemo razumeti sedanjost, da poznamo preteklost. Še posebej pa je pomembno, da poznamo tisto resnično preteklost. Dan Brown je lepo napisal v svoji knjigi Da Vincijeva šifra, da zgodovino pišejo zmagovalci. Pišejo jo na podlagi lastnih interesov. Zato zgodovina, ki jo poznamo, ni nujno edina resnična, če sploh je. Vi, čarovniki, veste, da obstaja še vsaj ena zgodovina: naša zgodovina. In o tej se bomo učili.
Kdaj so začeli uporabljati čarovnijo?
Čarovnijo so začeli uporabljati leta 83, ko je prvi čarovnik Palo Palez izrekel urok za letenje. Palez se je štel za enega izmed prvih čarovnikov (ker je bil prvi). Kasneje se je preimenoval v Magio Palez iz besede Magio, pa izhaja tudi beseda Magija. Po Paleou pa so začeli prihajati vedno bolj ''moderni'' čarovniki, ki so začeli uporabljati tudi nove uroke (več o urokih v nadaljevanju).
Kasneje leta 200 pa naj bi se že začeli deliti v dve skupini: Črna magija in Bela magija. Najprej vam bom povedala nekaj o črni magiji: Črna magija je nastala na pobudo Aktimusa Črnogila. Iz tega tudi izhaja črna magija, ki seveda pomeni tudi temna magija. Aktimus je hotel čarovnike razdvajati zaradi sovraštva do nekaterih čarovnikov, ki so pomagali ljudem. Zato je ustanovil svojo skupino čromagijcev, ki so čarali pred vsem zase in za svoje dobro, včasih pa so tudi napadali belomagijce, ki pa so bili pametnejši in so predlagali igro. Na začetku se je igra imenovala Zgrabi krila (starejša izvedba Quidditcha). Z igro so omejili žrtve, ne pa tudi popolnoma, kajti med nekaterimi čarovniki je velikokrat prihajalo do konfliktov, ki se niso dobro končali. In počasi se je črna magija zelo razlikovala od bele.
Pa še nekaj o beli magiji: Ustanovitelj bele magije ni bil nihče , oni se pravzaprav niso hoteli od cepiti od drugih, vendar so tudi oni sprejeli , da je bolje da se ločijo. Seveda so jih imeli ljudje veliko rajši. Ker se belo magici niso želeli prepirati so raje posegli po igri (zgrabi krila). Povedala sem sicer, da vodje niso imeli so pa kasneje za voditelja izbrali Ewena Kunkeya.
Za danes bo dovolj, ker je to šele prva lekcija. Naslednjič izveste še več. Samo še to, preden dobite nalogo: prvi dve lekciji bosta krajši, ker bomo šele začeli. Če se kdo ne strinja s tem, naj mi piše na zs.
Za domačo nalogo si odprite to povezavo in videli boste, da vam bo potegnilo dol Power Point. Oglejte si ga in mi napišite, kaj ste se naučili. Ne sme biti dobesedno!
Če želite dobiti vseh 5 točk dodajte še svoje mnenje o vsem, ki pa naj ne bo prekratko! Naj me prepriča vas osebni odziv. Pomembna je slovnica. Če imate veliko napak, ne morete dobiti 5 točk, zato se potrudite.
Časa imate do naslednjič. Kot že veste, mi naloge pošljete po sporočilu (z velikimi črkami napišite BRADAVIČARKA).
Svetujem pa vam, da vsi naredite to nalogo, drugače vam (domovom) odštejem 5 točk. Z nalogami si ne smete pomagati med seboj, ker bom videla, če imate isto! To bi bilo za danes to.
https://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCoQFjAA&url=https%3A%2F%2Fwww.zotks.si%2Fwww%2Fportal%2Fdokumenti%2F26%2F2%2F2008%2FKatjaCadez-Carovnistvo_v_srednjem_veku_1154.ppt&ei=yIfJUq2kNqad7gbW2YCoAg&usg=AFQjCNE8K9jtChQfCraQsMGRwB_bDbo0Yg
Uživajte in lepo preživite vikend

Vaša učiteljica,
Evangelina Auguste
10. januar 2014
u148900
u148900
a bi me lohk opravičla za to domačo nalogo, k mam ful stvari za šolo za nardit in mam ful treningov in teh stvari in res ne morem.
10. januar 2014
u148447
u148447
Lahko te opravičim, ampak nalogo boš morala narediti slej ali prej- naloge so obvezne
tako da je to bolj podaljšava roka
Po sporočilu se lahko zmeniva, da kdaj.
V redu?

Tako da to velja za vse- samo podaljšujem rok, ne opravičujem vas od nalog. Se vam zdi pravično da nekateri naredijo nalogo, drugi pa ne?
10. januar 2014
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg