Forum
Živjo. Spet sem tukaj z novo zgodbico. Že nekaj časa oblikujem prvi del in upam, da vam bo všeč in bo zgodba brana, čeprav ni ff.

BEHIND COLOURS. PART 1#

ALLY:

Vse se je začelo, tistega deževnega novembrskega dne, ko že skoraj sneži in, ko je Vanessa morala ostati doma zaradi vnetja sinusov. Sovražila sem november. V nosnicah se mi je začel nabirati neprijeten vonj po od dežja razmočenih listih in vlažni prsti in resnično sem sovražila, če sem do doma imela povsem premočene nogavice. Prav tako sem tisti dan začela sovražiti akutno vnetje sinusov, ki je doletelo mojo edino prijateljico. Če sem pa dobro pomislila, pa resnično nisem imela volje poslušati svojo edino prijateljico kihati, se napenjati, ko bi si brisala nos in pri nenehnem izkašljevanju zelene sluzi, ki se nabere na žrelu in jo je resnično težko izkašljati. A njeno vnetje seveda ni odtehtalo samevanja pri kemiji in ravno tisti dan, ko smo imeli poskuse v dvojicah. V glavi so se mi že začele pojavljati povsem mogoče ideje. Na primer, lahko bi v roke prijela tekočo eksplozivno kemikalijo, katera lahko eksplodira tudi ob pomanjkanju zračnega kisika, pri čemer se sproščajo različni plini, ki se lahko vžgejo ali pa v najslabšem primeru zaradi povečanega pritiska eksplodirajo. Ali pa…« Dober dan, je to,« zaslišala sem nepoznan glas, ki je prekinil moje razmišljanje o vseh nevarnih stvareh, ki bi se mi utegnile storiti in po hrbtu me je spreletel srh, ko sem zaslišala učiteljičin navdušen glas,« Ja, ja, saj si Kyle Torres?« Zaslišala sem Debbie, prijazno dekle, če pravzaprav njeno navdušeno prosjačenje, da me spremlja, samo zato, da bi se lahko vozila v dvigalu, štejemo za prijaznost, kako je mikavno zagrulila:« Kako je vroooč.« In res, je zagrulila, kot kakšen vesel ptič na prvi pomladni dan, kot bi bil prišlek res vreden ogleda. Ja, priznam, malo me je jezilo, ker dejansko nisem morala sama presoditi, če je res vreden takšnega navdušenega gruljenja a, se nisem preveč sekirala. Slepota odbija fante. »Dobrodošel. Povej, kako je kaj v Indiani?« se je zasmejala učiteljica. Pravzaprav sem kar čutila kako se smeje, ko izgovarja besede in novega sošolca vabi naj ji zaupa vse, kar se mu je dogajalo. »Kot vedno.« je zamomljal. Bila sem presenečena, ker sem mislila, da bo rekel kaj takšnega, res kulskega, nekaj takšnega ob katerem se še železo stopi, a je njegove besede so zvenele, kot da mu je malo mar kako izpade pred novimi sošolci. »No, potem, pa se usedi,« za nekaj časa je obmolknila kar pomeni, da je najbrž iskala prosto mesto v razredu,« k Ally.« Zastokala sem:« Ampak, učiteljica, tukaj sedi Vanessa.« »Kje pa je? Se skriva pod mizo?« ob svoji izjavi se je zahihitala. Čez nekaj sekund sem začutila kako je nekdo sedel k meni in preplavil me je vonj mila. »Kyle.« je rekel in najbrž mi je tiščal roko. Ostala sem tiho, najbrž sem izgledala, kot da se muham ali pa, kot da sem resnično razvajeno dekle. V resnici pa sem bila užaljena in jezna, ker nisem videla ničesar. »Kul očala.« je čez nekaj časa zašepetal. » Zagotovo je lažje tako gledati na svet. Imaš kakšno hudo teorijo relativnosti, da ti jih dovolijo nositi?« ob tem se je zasmejal. Ni mi bilo smešno, mislim, kako ti je lahko smešno, ob spoznanju, da je človek slep? Ko je opazil, da se ne smejim in, da se ne pogovarjam z njim je utihnil. Učiteljica je dejala, da danes ne bomo delali poskusov. Bila sem vesela. Res nisem nameravala izpasti kot budala, ko bi v roke prijela kakšno povsem x stvar. Celotno uro sem se samo razmišljala. A ne o nevarnih eksplozivni kemikaliji ali o nalogi za matematiko, ki je nisem utegnila rešiti. Iz neznanega razloga je moje misli polnil Kyle. Le kaj si je mislil o meni?
KYLE
Med malico sem se z Joe-jem naslanjal na njegov prastari avtomobil znamke Ford in medtem, ko je on kadil sem jaz ne navdušeno opazoval okolico. Joe je bil še kar u redu, malo preveč vulgaren, a bil je edini, ki se mi je odločil dati priložnost. V Wellingtonu mi je bila do sedaj edina všečna stvar morje in komaj sem čakal konec pouka, da bi se malce sprehodil do plaže. Namrščeno sem opazil dekle iz kemije kako je se je usedla za mizo v menzi, ravno v bližini okna, da sem jo lahko nemoteno opazoval. »Gledaš Dijano?« me je vprašal Joe in potegnil dim. » A tako ji je ime?« sem rekel. »Komu?« je odvrnil, kot bi šele sedaj spoznal, da sem novinec. »Oni, ki nosi očala.« sem se namrdnil. Od daleč je bila še kar prijetna, a manjkalo ji je vljudnosti. »A-aa?« je presenečeno odvrnil. »Misliš Ally?« »Ja, mislim, da je Ally.« sem rekel in opazil kako čudno je jedla. Gledala je skozi okno in zaradi tega sploh ni morala razkosati mesa. Bila je res nenavadna. »Stari, pravilo št. Ena, slepe punce niso vroče.« je rekel Joe in pohodil pokajeno cigareto. Zdaj sem jaz zazijal. »Ally je slepa?« »Pa ja. Že od enega tretjega leta. Pravzaprav ji je ime Alja.« je odgovoril. »Alja?« sem poskušal ponoviti ime. »Ja, čudno ime, saj vem. Slovenka je, saj veš, tista mala državica v obliki kure v Evropi,« pogledal me je, kot bi čakal potrdilo zato sem prikimal,« no, ne vem sicer kaj se je zares zgodilo, a pravijo, da je njen ta stari ponorel in jo z bejzbolsko palico udaril v glavo, zato so se z mamo in sestro Clare preselile v Wellington. Nihče je ne mara preveč, ker je tako čemerna in zaprta vase. Ne zabava se preveč.« »Ničesar ne vidi?« sem zaskrbljeno vprašal, bil sem jezen na samega sebe, ker sem se šalil iz njene bolezni. Tolažila me je samo misel, da nisem vedel. » Ja. Sama tema, stari, sploh si ne morem predstavljati.« je rekel in jo še nekaj časa opazoval. »Tudi jaz ne.« sem tiho odgovoril. Joe je iz svoje lahne torbe potegnil mobilca in ga navdušeno vrtel med prsti. »Poklical bom Rose.« je dejal in čez nekaj časa si je mobilca prislonil na uho. Verižica je bingljala okoli njegovega suhljatega vratu medtem, ko je brcal manjše kamenčke. Končno se je javila, a njunega pogovora nisem slišal, saj se je Joe odmaknil kar precej korakov stran od mene. Opazil sem, da se je Ally najedla in, da je počasi korakala proti mestu, kjer odlagajo pladnje. Želel sem se ji opravičiti za svojo napako, a nisem bil prepričan, če je to vse kar si želim. Si jo želim zopet videti? Me samo peče vest? Zmedeno sem odkimal in iz tal pobral svojo zmahano torbo in z hitrimi koraki stopal proti vhodu šole. Bil sem v dobri kondicijski formi in komaj sem čakal, da se vpišem v kak klub letalcev. »Hej, stari!« Joe je zavpil v mojo smer. Bil sem že skoraj pri vhodu zato se nisem obračal, ker sem vedel, da bom težko našel Ally. Skoraj stekel sem proti jedilnici in razbijalo mi je v srcu. Kaj se dogaja z menoj? Se bojim opravičiti svoja neumna dejanja? Ali me je samo strah, kaj si ona sedaj misli o meni?
15. april 2014
next
15. april 2014
next..
15. april 2014
u124965
u124965
next
15. april 2014
neext
15. april 2014
neeeext
cool zgodba
15. april 2014
u107408
u107408
Next!! Ful dobr prvi del (:
15. april 2014
u122384
u122384
Omfg! Dobro, da toliko oglašuješ!
15. april 2014
u153052
u153052
next
15. april 2014
u165758
u165758
NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEXT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
15. april 2014
u165907
u165907
neext
15. april 2014
omggggggggg top je!
ti moreš ti pisat naprej nujno in to je tok awh in joh in iiiii in jej in oh in ja. *_*
neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeext!
15. april 2014
u160233
u160233
Neeext, nova bralka!
15. april 2014
neeext
15. april 2014
u122384
u122384
Pred seboj imate izjemno zgodbico, ki se bo zapisala v zgodovino, in NEKATERI iz sebe res ne morete poleg 'next' ali neeeext' spraviti niti smeška?!
15. april 2014
sorči ampak res se mi mudi in poleg tega je to šele začetek...ki pa mi je drugače zelo všeč..le tako naprej
next
15. april 2014
u122384
u122384
Just kidding!
15. april 2014
u167582
u167582
res je super! pa čeprav ni ff. res ne razumem, zakaj bi zgodba morala biti ff da bi bila dobra. ti že povem, da tvoja je že na začetku boljša od večine ff-jev c:
kar tako naprej!
16. april 2014
u167582
u167582
pa next btw
16. april 2014
ALLY
Po malici je k meni pristopila Holly. Veliko se govori o njej, zato se druži z takšnimi zgubami, kot sem jaz. »Hej.« njen pozdrav je čemeren in pust in že drugič v tem dnevu se spomnim na novembrsko vreme. »Hej.« odgovorim in roko pridržim v tisto smer iz katere je pravkar prijadral briga me za vse, zato me pustite na miru glas. Pridrži mojo roko in jo kmalu spusti, ker ne mara preveč dotikov. Razumem jo. Tudi jaz ne maram preveč govoriti o svoji preteklosti, pa čeprav se je ne spominjam prav dobro. »Kako?« vpraša čez nekaj trenutkov, glas se ji trese in slišim živčno podrsavanje copatov ob tla. »Kot vedno. Pa pri tebi?« odgovorim. »Slabše. Ne boš verjela o čem govori nova govorica.« ko konča se rahlo zasmeji. Ni mi smešno. Sovražim govorice a vem, da so obstajale in še bodo, dokler bodo na tej zemlji ljudje. » Da sem rodila punčko. In, da je ta punčka moja sestra.« njen glas se približuje tistemu delu, ko bi človek najraje zajokal a se z vso silo zadržuje. »Veš, da to ni res, Holly, samo ignoriraj. Če se boš zlomila pred njimi, jim boš dokazala, kako te prizadenejo in dobro veš, kako uživajo v tem.« jo skušam pomiriti. » Prav imaš, Ally,« slišim, kako se usmrkne in nato nadaljuje,« ne smem jim pokazati šibkosti.« »Ally?« rahlo znan moški glas se usidra v mojih ušesih. »Ja?« sumničavo odvrnem. »Am, tukaj Kyle.« zdi se, da je v nerodnem položaju in tudi sama se znajdem v podobnem , ko spoznam kdo je. » Si našel kakšno novo, hudo teorijo?« pikro odvrnem. V trenutku mi postane žal. »Zdaj grem Ally.« reče še Holly. »Počakaj, saj grem z tabo.« odvrnem in skušam poiskati njeno roko. Očitno primem Kyla , saj je njegov dotik dosti bolj možat od Holly-inega zato roko karseda hitro izmaknem iz njegove. »Oprosti, mislila sem,« se opravičim in zagotovo zardim v najbolj mogoč odtenek rdeče,« da sem Holly?« zasmeji se, ko dokonča moj stavek. »Ja.« rečem kislo, ker mi sili na smeh. Holly me končno prime za roko in potegne za sabo. Ne vem, zakaj, ampak zaželim si, da bi me poklical in povedal, kaj je dejansko hotel. Ne slišim ga več , a njegov pogled me žge na hrbtu.
KYLE:
Opazujem jo kako odhaja. Na obrazu mi počiva rahel nasmešek, čeprav nisem uspel narediti tistega kar sem pravzaprav hotel. »Si ti Kyle Torres?« nekdo me prime za ramo. Obrnem se in opazim malo Kitajko, kako preplašeno strmi vame. »Ja.« odvrnem in jo sumničavo opazujem. »Sem Chong. Predsednica 3 letnikov in v imenu celotnega odbora ti želim izreči dobrodošlico. »njen glas je tih a odločen. »Me veseli in hvala.« kratko odvrnem in se že želim obrniti, da bi se vrnil k Joe-u. Zopet me z nenadno močjo dekleta visokega 1 meter in 50 cm obrne, da se skoraj spotaknem. Ko opazi zardi in se opravičujoče zazre v sedaj sklenjene roke. »Mja?« zamomljam in ji nakažem, da se mi mudi. » Ravnateljica me je prosila, da ti razkažem šolo.« velika črna očala, ki ji skoraj pojo majhen obraz, ji spolzijo z nosa, zato si jih natakne nazaj. »Aja?« odvrnem. »Ja, zato prosim, če mi slediš.« reče in nakaže naj hodim za njo. »Res nimam časa,« odvrnem in jo premerim z očmi. Skomigne z rameni in me prime za roko. »Oprosti, ukaze je na naši šoli treba ubogati.« reče. Vdam se in ji sledim. Med potjo mi nekaj razlaga a je ne poslušam. Razmišljam o Ally. In o tistem pol nasmešku, ki se ji je razlegel čez obraz. »Tukaj je telovadnica.« reče Chong in me pogleda ter odpre vrata. Porine me skoznja. Bobni začnejo igrati v velikem slogu in vsi navdušeno ploskajo. »Presenečenje.« odvrne Chong in se nasmehne sama sebi.
Evo nov del.
Hvala za vse komentarje.
Pa še vprašanje:
Zakaj so Kylu pripravili presenečenje?
16. april 2014
u165907
u165907
neext
16. april 2014
Za dobrodošlico? al pa mogoče zato ker je to en lep sexy tipček in vsi hočejo daje popularen in je verjetno to kakšen obred na šoli za vse sexy predstavnike moškega spola in ja ahahhahah al pa da mu dokažejo da so oni kul in počnejo prepovedane stvari in potem mislijo da se jim bo Kyle pridružil, ker je po njihovem mnenju kul, ker je pač sexy ahahhah okej dovolj nakladanja ti sam nexti čimprej ker je popolnooooooo!
neeeeeeeeeeeeeeeext!
16. april 2014
HAHAHAHAHHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHHA NIVES!
VEDNO V SVOJEM STILU, A?
16. april 2014
Seveda Le kaj bi brez mojega stila?
p.s.: kdaj sledi naslednji nextek?
16. april 2014
hahahhaha, zakaj misliš, da so vsi moji glavni junaki sexy za umret?(:

p.s nwm. Najbrž med vikendom.
16. april 2014
Ej, ne uničuj moje idealne predstave o Kylu! In tvoji glavni junaki so sexy za umret, ker si jih jst tako predstavljam IN Kyle JE sexy in je moj NOVI sladkorček
Ah ja.. upam da bo kmalu vikend..
16. april 2014
Hahahahahah. Sej je res prekleto sexy na nek drug način v moji glavi hahah. Sladkorček??? HAHAHAHAHAH.
Ahja, da boš lahka jajce barvala hahahah
16. april 2014
HAHAHAH NO VIDIŠ! Ja, on je moj sladkorček, cukerček, piki in eden najlepših predstavnikov moškega spola
HAHAHHAHAHAH Mogoče bom pa res kakšna jajca barvala ampak predvsem se veselim tvojega nexta (se te nebi dalo prepričat da še danes nextaš? Niveseyes )
16. april 2014
next
16. april 2014
noro dobra zgodbica neeext
16. april 2014
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg