Forum
''Lorelei, pogovoriti se morava!''

Bil je navaden dan v vilinski vasici Deryth. Agis je stopil do mene. ''Prav.'' sem rekla in mu sledila do njegove kolibe. ''Lorelei.. veš da na svetu obstaja šest Ascalov?'' Počakal je da sem pokimala. ''Torej tudi veš, da jih more za vstajenje biti sedem?'' Spet sem pokimala. Agis me je gledal brezobrazno, zato nisem vedela kaj sledi. Na enkrat se mu je obraz razjasnil. ''Jhaer je rodila vilinca! Orym ga je pregledal.. rekel je, da je na njem nekaj preveč svetlega za navadnega vilinca. Prepričan je, da je..'' ''Ascal?! Sedmi Ascal?'' Bila sem prijetno presenečena kot je bila teta Ava, ko je zmagala na kuharskem tečaju. Agis je pokimal in se nasmehnil. ''Danes zvečer Jhaer prireja veselico za ta dogodek. Orym bo imel govor. In.. še nekaj me je prosil. Lorelei, Orym želi, da bi ti vzgajala malega Ascala. Ime mu je Ryfon. Navada pri Ascalih je, da ji ne vzgajajo roditelji, temveč vilinke, ki so bile rojene na polno luno. To naj bi jim prineslo srečo in moč. Jhaer tebi najbolj zaupa, zato je prosila Oryma naj da tebi to nalogo.'' Zajela sem sapo. To je bila največja odgovornost kar sem jih kdaj prejela. In dobro sem se počutila, da mi Jhaer tako zaupa. Toda.. bala sem se. ''Si prepričan? Da sem prava? Da bi imela prihodnost pravega Ascala v rokah?'' V kolibo sta vdrla dvojčka Tethir in Tiriana. ''A sta pripraulna za zabavo, a? Baje je Jhaer dobva pravga Ascala!'' je bil zadihan Tethir. ''Ja! P to ni use! Sej ga buš ti vzgajala? Al da ga buš Lorka!'' je pohitela tudi Tiriana. Živčno sem se nasmehnila. ''Torej tudi vidva vesta, kaj? Ja.. no res je.'' Agis je dvignil obrvi in pomignil dvojčkoma, ki sta kar vdrla. ''Ja nu, sej že grema. Vidva bi bla rada sama, an Agis, an?'' Zahihitala sta se in rekla, da se vidimo na veselici. Ko sta zaprla vrata, sem rekla Agisu: ''Še vedno nisem prepričana, da zmorem.'' Agis me je prijel za rame in mi pogledal v oči. ''Seveda zmoreš. Orym te je odobril.'' Globoko sem vdihnila. ''Hvala ti. Zdaj bom šla domov.. moram se pripraviti na veselico.. saj veš.'' Bilo mi je sila nerodno, ko me je tako držal. ''Se vidiva!'' je rekel ko me je pospremil do vrat.
11. avgust 2014
u177614
u177614
neext!
11. avgust 2014
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg