Forum
No upam, da bo tale zgodbica brana. Naslov zgodbe je Alison, ki govori o posebnem dekletu.
No nexti bodo kar pogosti 1 na teden do 2x (odvisno od moje volje in časa, hehe)
11. december 2015
Vstopila sem v razred. Zame čisto nov. Strmela sem v tla. Razred je imel čuden vonj, čudne stene, mize in vse kar je imelo. V glavi sem razmišljala, le zakaj se je moralo to zgoditi ravno meni! Bila sem žrtev nasilja v družini. Mama je bila pijanka, oče pa tako rečeno... Pedofil. Pogoltnila sem debel cmok, ki se mi je naredil v grlu in zadrževala debele solze.
"Živjo," sem slišala nekakšen čuden glas. Za hip nisem bila prepričana ali je bila punca ali fant. Iz zanimanja sem glavo malo privzdignila, še sama začudena ob pogledu na punco, ki je stala poleg mene.
"Živjo," sem odzdravila malo negotova.
"Si nova tukaj, kajne?" je še kar nadaljevala, čeprav sem jasno kazala, da mi ni do pogovora.
"Ja." sem komaj slišno izdavila.
"Me veseli, da sva se... No ja... Nekako spoznali? Ime mi je Marianne in prihajam iz Francije. Z družino smo se preselili, zaradi finančne stiske, oče je sklenil, da moramo na lepše. Zato smo zdaj tu, v Španiji. Zdiš se mi v redu punca, hitro se boš vklopila. No pridi, ti zdaj razkažem šolo? Do začetka pouka je še 15 minut."
Hotela sem zavrniti povabilo, vendar sem privolila.
Ravno sva prišli do jedilnice, ko sem za neko mizo zagledala nekega fanta. Okoli sebe je imel svojo "klapo" in ni se zmenil za naju.
"Ah... Teh fantov se raje izogibaj," mi je rekla.
"Hvala za opozorilo, zakaj pa?" me je zanimalo.
"Vidiš tistega fanta na sredini?" Pokazala je na fanta, lepe postave. Imel je blond lase in pegice.
"Kaj je z njim?" sem se skoraj zadrla.
"Je glavni v tej družbi in so precej... Nevarni," se je Marianne skoraj zahihitala.
Fant naju je opazil in pokazal name, nato pa z vsemi skupaj vstal in se počasi privlekel do naju. Smejali so se. Nisem vedela za kaj ampak mi ni bilo prijetno. Niti najmanj.
"Uff," je rekla prijateljica, raje se poberiva"
Stekla je stran, jaz pa sem tam obstalo kot pritrjena na tla in jih opazovala.
"Hej Liam!" Se je zadrl eden od fantov
Očitno je bil ta Liam ta "glavni" v skupini.
Ozrl se je nazaj in mu nekaj pokazal z rokami, tega nisem razumela.
"Hej lepotička, se greš malo sprehodit z nami?" Mi je rekel.
Ostala sem brez besed.
--------------------------
Next bo jutri
12. december 2015
Neexxttt!!!!
24. december 2015
Hvala Ƒιяє~Uρ zaradi komentarja Vem ni brano. Nobeden ne bere razen moje bff.... Vseeno bom pisala to zgodbo, ne glede na vaše nexte. Žal mi je za cel mesec zamude, sem bila zelo bolna pa še na počitnicah sem bila... Pa učit pa polnooo testov... Tko da, tule je Next
--------------------------------------------
Zmedeno sem pogledala in kar nisem mogla verjeti svojim ušesom. Povabili so me, da grem z njimi?
"Hmmm ne, sorči delo mam," sem tiho rekla in stopila korak nazaj, skoraj neopazno.
Liam se je na ves glas zarežal in kolega dregnil pod rebro. Pridružili so se mu tudi ostali.
"Alisoooooon!?" se je drla Marianne in me potegnila od fantov.
"Rekla sem ti, da se ne smeš pogovarjati z njimi! Poleg tega, pri pouku nas je že skrbelo zate, kje si. Tedaj sem se spomnila, kje bi lahko bila," je sopihala.
"Oprosti, da sem vas vse prestrašila, povabili so me, da grem z njimi," sem rekla.
"Okej, okej učiteljem nič omenjati... Posvarila sem te in naslednjič bo prepozno, samo vzeli te bodo in živeti boš morala po njihovih pravilih."
"Aha," sem pripomnila.
"Hitro k pouku!"
Ko sva pritekli do učilnice sva odprli vrata in pogledali sva v razred.
Marianne je vstopila neslišno in se brezskrbno usedla v svojo klop.
Zagledala sem izjemno jezno in besno učiteljico, ki je kar sopihala od jeze.
Stala sem na vratih in imela lep pogled na vse sošolce in sošolke, ki se mi posmehujejo.
Učiteljica je jezno spregovorila. Le poslušala sem jo.
------------------------------
Pff js ne znam pisat
31. december 2015
Dej no dej, super je! Sej jz pri 1. zgodbi tudi nisem mela ful bralcev, potem so se pa pač nakapljal.
NEEEEEEXXT!!!!
01. januar 2016
Hvala ti hehe mi boš pomagala
01. januar 2016
u202183
u202183
Ful dober
Se mi zdi, da bolje od mene pišeš
Btw neeeeeeext
Lahko še danes??
01. januar 2016
"Kam si odšla??!" je nemočno govorila učiteljica Gray, toda v njenem glasu sem že čutila malo olajšanja.
"Razgledovala sem si šolo" sem rekla zelo nerazločno.
"Govori glasneje!"
Ponovila sem.
Nakremžila je obraz in pogledovala po moji klopi.
"Ni več prostih mest. Morala boš sedeti pred mojo mizo."
Naveličano sem zavzdihnila, odšla do mojega novega mesta, se usedla in iz torbe jezno začela vlačit zvezke.
Ga.Gray je začela na tablo pisati snov in poglobljeno povedala vsako podrobnost.
Zazvonil je zvonec.
"Konec," sem si mislila.
Vendar je bil le še začetek groznega dneva. S hitro hojo sem pospešila korak tudi od Marianne.
"Hej!" je zavpila.
"Počakaj me vendar! Se me slučajno hočeš izogibati?" je jezno dodala.
"Mudi se mi domov," sem rekla nejevoljno in pustila, da me vleče za ročaj torbe, ki sem jo nesla na hrbtu. To ni bila nobena laž. Oče je od mene zahteval, da pridem do minute natančno. Mami je bilo seveda vseeno, imela je svoj tempo in bio ritem. Velikokrat je prečepela v svoji sobi in pila ali pa pri prijateljici in ji vedno znova razlagala kako trpi v življenju itd. Da ne bo pomote. Njena prijateljica Bella ni nič manj pijana ženska kot ona!
"Ah daj no pogovoriva se," je zavzdihnila Marianne, spustila ročaj moje torbe in se ustavila, upajoče, da se bom ustavila tudi jaz. Vendar se nisem.
Iz hitre hoje se je razvil vedno hitrejši tek, ki se mu nisem mogla upreti.
"Prav!!" je rekla Marianne in tekla za mano.
Ko sem končno stopila iz šole pa mi je vzelo dih. Ustavila sem se. Za tem se je ustavila še Marianne in stala poleg mene. Gledala me je kot, da se mi je zmešalo in komaj zadrževala smeh. Katastrofa. Meni je šlo na jok. Na pločniku je bil parkiran črn, umazan avto in takoj sem vedela od koga je. Da. Vrata so se odprla in zagledala sem mojega očeta, ki je zakričal na prav vsakega, ki je šel mimo njega. Najraje bi se pogreznila v tla a vendar le, sem hitro pritekla do njega in ga močno objela. Naj pojasnim. Zabičal me je, da se moram pred mojimi prijatelji obnašati, da ga imam neizmerno rada. Ubogala sem.
"No adijo Alison," je končno izdavila Marianne in buljila v mojega očeta.
Pa saj se ne čudim. Res je bil groznega videza. Imel je brado skoraj do tal in gledal je zares grdo. Imel je priprte oči in cigaret mu je visel iz ust. Ozrla sem se proti njemu in nato še enkrat proti Marianne. Ah. Naj ne pozabim omeniti, da hodi v zelenih uničenih natikačih in razcapanemu jopiče ter rjavih hlačah. Že sem se hotela še enkrat ozret proti prijateljici je ni bilo več tam, kjer je bila. Zagledala sem jo ko je tekla proti avtobusu in ji pomahala v slovo.
Oče me je grobo porinil v avto in pohitel na drugo stran, se usedel in ga vžgal.
"Kako je bilo v šoli?" je nesramno vprašal.
"V redu, sicer pa ne vem zakaj te to sploh zanima," sem nesramno rekla nazaj.
Ozrla sem se proti njemu in bila zelo presenečena nad njegovim odzivom. Močno me je udaril po licu. Zajokala sem. Udaril me je ponovno. Rekel pa je: "Drugič boš dvakrat premislila kaj boš rekla preden boš spregovorila!!!"
Nisem prenesla če se je name drl.
Ko sva končno prišla domov je hitro parkiral.
Hkrati sva stopila v hišo in pokazal je na kavč. Vedela sem kaj sledi.
"Ne," sem se uprla. "Ne bom več dovolila, da tako pometaš z mano!!!" sem se drla nanj.
Hotela sem steči gor a me je prijal za roko in dvignil. Močno me je vrgel na kavč in me začel slačiti. Nato se je začel slačiti še on.
"Neeeeee!!!" sem se zadrla. Potem sem padla s kavča in se udarila v glavo. Od takrat naprej ne vem več kaj se je zgodilo. Izgubila sem zavest.
------------------------------
Evole
01. januar 2016
u202183
u202183
Neeeeeeeeeeeext
Kot sem prej rekla ful d9ber
Perfect
01. januar 2016
Tale Next zgoraj je posvečen moji prijateljici OxfordBabe
01. januar 2016
Hvala :*
01. januar 2016
NEEEXXXXTTTT!!!!!!
01. januar 2016
u205721
u205721
Next
02. januar 2016
02. januar 2016
Next
03. januar 2016
Omg carsko pišeš
Boga Alison
Next!!!
03. januar 2016
04. januar 2016
u205800
u205800
Next, Next, Next, Next, Next, Next,Next,Next,Next,Next,Next,Next
04. januar 2016
u202183
u202183
Omg carsko
Next
Next
Next
04. januar 2016
Hvala bom Next dala jutri, ker bom po mojem doma... sem se danes nahladila pa imam 38 vročine... Pa še na zdravniški pregled za srce grem.... Hvala vsem za nexte!!
04. januar 2016
Heej no tukaj je Next
------------------------------------------
Zbudila sem se v čisto beli sobi, ki je imela vonj po razkužilu. Prav sem imela. Bila sem v bolnici.
"Zbuja se!" sem zaslišala mamin glas.
"Pa res, pa res... Zdravniiiik!!" je zakričala Bella.
Moški v beli opravi je pritekel v sobo in si nadel na obraz majhen nasmešek.
Pogledal je proti meni in se mi približeval.
"Nočem te še obremenjevati, vendar mlada damica... Naj se nikoli več ne zgodi, da nikomur ne poveš za težave v družini," je zaključil.
Prikimala sem in poškilila proti mami. Samo smehljala se je.
Bella mi je z nežno roko segla v lase in jih rahlo razmršila. To je počela vedno, kadar je bila živčna.
"Kaj je z očetom?" sem končno izdavila.
"Ugotovili smo za vajine probleme in ga poslali na sodišče. Sedaj si bo moral najti odvetnika. Vendar nič ne skrbi. Dobil bo kazen za v zapor."
Nežno me je potrepljal po rami, jaz pa sem se mu samo smehljala.
Čez nekaj dni sem bila že doma. Mama je bila do mene ne verjetno prijazna in ni več pila alkohola, kar me je najbolj presenetilo.
"Boš čaj?" me je vprašala.
Pokimala sem. Mama je bila zeloooo skrbna. Že malo preveč.
Pred nos mi je pomolila čaj in primešala žličko medu.
"Mama," sem začela a glas mi je obstal.
"Ja, srček?"
"Zakaj si nehala piti? To ti ni podobno."
"Ugotovila sem, da sem zamujala tvoja najlepša leta odraščanja in počutim se krivo, da te nisem zaščitila pred očetom, čeprav nisem vedela. Morala bi vedeti!"
Ostala sem brez besed in naredila dolg požirek čaja.
Nekdo je potrkal na vrata in mama je že hodila proti vratom, na kar sem čez okno zagledala Marianne.
"Mama ne odpiraj vrat!!" a bilo je prepozno.
"Alison ali ni to lepo? Marianne je rekla, da bi te rada obiskala in se s tabo pogovorila."
Šla sem gor in prijateljica je tekla za mano. Usedla sem se na posteljo.
"Kaj bi rada?" sem jo mrko vprašala.
"Mi lahko prosim razložiš vse o tvoji družini!!?" je zakričala.
"Hočem biti tvoja najboljša prijateljica in te lepo vključiti v razred, a ti me odrivaš stran in ti visi dol kaj si drugi mislijo!!!"
Že drugič danes sem ostala brez besed.
Jaz pa nočem bit tvoja najboljša prijateljica in mi ni jasno zakaj tega ne razumeš!" sem se drla nazaj.
Marianne je zakričala in odšla iz sobe. Vedela sem, da je odšla, saj so zaloputnila vhoda vrata.
Še vedno sem sedela na postelji in si ogledovala posterje, ki so bili ne natančno prilepljeni na steno. Ulegla sem se. Zaspala sem.
Zbudilo me je glasno dretje v spodnjem nadstropju. Prepoznala sem glas od mame, a nisem vedela s kom se pogovarja.
"Ne morete mi kar vzeti otroka!!" je kričala.
Pogledala sem skozi vrata in zagledala mamo, ki je jokala in imela zelo resen in žalosten obraz.
Nasproti nje sem zagledala moškega.
Počasi sem prišla po stopnicah navzdol in drsala s svojimi copati na nogah.
Moški me je pogledal in rekel:
"Pogovorimo se skupaj."
Jaz se nisem hotela pogovarjati a sem bila prisiljena v to.
Posedel me je za mizo in začel pogovor.
Govoril je hitro, težko sem ga razumela. Mama je še kar jokala. Nisem vedela za kaj gre.
Ne morete mi kar vzeti otroka! Ta stavek mi je že dolgo odmeval v glavi.
--------------------------
05. januar 2016
NEEEEXXXTTT!!!!!
05. januar 2016
u205800
u205800
Next čim prej
05. januar 2016
Next
Nova bralka
05. januar 2016
neexxtt!!