Sem Julija Mucci, naj vam predstavim moje življenje stara sem 15 let. Imam dva vrata po imenu Patrik in Anže. Imam svetlo rjave lase ter zeleno-modre oči. Srednje postave in visoka 160 cm. Hodim s fantom, 9 mesecev, iz bližnje vasi. Ime mu je Rok Povšič, star je 16 let in ima dva brata: Matevža in Jako. On ima prekrasne rjave oči, ki se svetlikajo kakor iskrica, črne kratke razkuštrane lase. Visok je približno 170 cm. Ter športne, mišičaste postave. Začela sva hoditi nekje v marcu, torej sedaj je 9 mesecev. Spoznala sva se lani okrog pusta. Za prvo punco si je izbral Klaro. Klara je posebno dekle. Ima 14 let in je po videzu srednje postave malo večja od mene, lase ima na levi strani pobrite do polovice in čez celo dolžino do vrata. Oči ima sivkasto zelene barve. Ko sta začela ona dva hodit me je šokiralo, saj je ves čas Rok nakazoval, da sem mu jaz všeč. Izkazalo pa se je obratno. Hodila sta približno dva meseca, ko mi je spet pisal. Med tem časom mu je bilo prepovedano spregovoriti kakršno koli besedo z mano. Saj mu je Klara to prepovedala, ker je sumila, da mi je Rok všeč in da jo lahko pusti zaradi mene. Tako ga je po dveh mesecih pustila ona, ker ji je pisal nek drug fant. Pisala sva si nekaj časa, ko je kar naenkrat napisal, da me ima rad. V istem hipu mi je enako napisal soplesalec-Alen-za valeto, ki pa se je govorilo, da sem mu všeč. Bila sem panična in nisem vedela kaj naj naredim. Ker pa mi je bil Rok še vedno všeč se njegovim besedam nisem branila. Naredila sem se malo neumno ter po tihem upala, da samo kot prijateljico, kajti nekaj se je pletlo med mano in Alenom. Tako sva se pogovorila in ugotovila, da me ima rada kot prijateljico. Naslednjega dne po šoli me je Alen prepričal, da grem ven z njim. Oba sva šla na avtobus a na različnega. Imela sva samo 20 minut časa za pogovor. Usedla sva se na klopce za šolo. Začel je govorit in glas se mu je zelo tresel. Ko je končno uspel povedati nekaj besed, so me šokirale. Te besede so bile:“a bi hodila z mano?“ Obstala se in po mislih se mi je sukal Rok. Vedela sem, da mi je nekaj prekril. V tistem trenutku pa sem se zavedala, kaj mi je Rok zamolčal nekaj dni nazaj. Po mislih so mi šli vsi srčki, vse lepe besede, ki mi jih je napisal, vsa sporočila za lahko noč in za dobro jutro, kako sem lepa, vse luštne stvari. Takrat me je vrnil v realnost Alenov glas. Nisem ga hotela prizadeti, vendar tudi hoditi nisem več hotela z njim. Morala sem ga razočarati. Narahlo in skoraj neslišno sem mu odgovorila z ne vem ter stekla proti avtobusni postaji. Na srečo ni minilo 2 minuti, ko se je prišel avtobus. Usedla naj bi se k Roku vendar se nisem. Usedla sem se na prvi prost sedež s solzami v očeh, ter upala, da jih noben ne opazi.
Končno sem prišla domov. Ulegla sem se na posteljo, objela medvedka, ter se zjokala, saj mi je bilo žal za Anžeta. Ni bil slab fant. Ampak nekaj mi je govorilo naj mu ne privolim. Od tistega dne je med nama bilo vse zelo čudno in ne jasno. Opravičila sem se mu in opravičil mi je a videla sem, da mu je čudno.
Nekaj dni po tem sva se z Rokom dogovorila, da se dobiva. Z mano in z mojim psom Ronom je odšel na sprehod. Nekaj časa sva tako hodila vsak zase in se pogovarjala ter smejala. Nekaj kar je ponovil, da sem lepa. Čudno sem ga pogledala, saj je rekel pred nekaj dnevi, da me hoče samo za prijateljico. Nisem se kaj dosti obremenjevala s tem. Tako je prišel še drugič. Tretjič pa je prišel na nedeljo. V soboto pa mi je napisal, da me ima nekaj vežnega za vprašat. Hitro sem to napisala moji najboljši prijateljici Saški. Ker sem bila v dvomih me je začela tolažiti češ, da me ne bo vprašal, saj me hoče samo za prijateljico. Tako sem se malo pomirila in odšla spat. Naslednji dan sva se spet odpravila na sprehod. Ker oba živiva na vasi je bila pot po kateri sva hodila kar cesta. Ko sva se bližala moji hiši sem se še pred začetkom moje vasi spomnila, da me ima neki za vprašat. Spomnila sem ga in sledilo je:“Julija, bi hodila z mano?“ Hitro in z nasmeškom sem odgovorila „ja“. Tako me je stisnil k sebi in poljubil na usta. Poljub sem mu vrnila.
11. december 2017
Ja?
12. december 2017
Prijel me je za roko, ter prekrižala sva si prste. Tako sva hodila vse do moje hiše. Pred hišo me je še močno stisnil k sebi in me poljubil. Vsa zardela sem se stisnila k njemu, ter mu vrniila poljub. Ponudila sem mu, da vstopi v hišo in si skupaj ogledava filem. Zavrnil je povabilo in se odpravil proti domu. Stekla sem za njim in mu pritisnila poljub na lice. Zasmejal se je in me objel, ter dejal:'' Ne skrbi se vidiva jutri na avtobusu.“ Spustil me je iz objema in odšel. Počasi sem se odpravila v hišo. Slekal sem jopo, ter se odpravila delati referat za geografijo. Sošolka Ana s kater sem delala referat je bila zelo jezna, saj sem ji obljubila, da bom hitro nazaj.
Naslednje jutro sem se zbudila vsa v dvomih ali sem to sanjala ali ne. Iz dvomov me je spravil Ron, ko me je začel lizti po obrazu, saj sem ga namreč morala peljati ven. Lenobno sem se pobrala iz postelje, se preobekla iz pižame v trenerko in majico s kapuco. Na vrh sem oblekla še jopo in poklicala Rona, da greva ven. Privezala sem ga na povodec. Ko sem odprla vrata, me je Ron sunkovito potegnil skoznje in že sva skoraj tekla na sprehod. Po nekaj metirih sem ga uspela umiriti. Tako sva hodila še 10 mi, ko sva se začela vračati. Peljala sem ga v pesjak, saj ni nobenega čez dan doma, da bi ga vraval v hiši. Odšla sem v sobo in se preoblekla. Obleka sem črne kavbojke, črno srajico z majhnim potiskom na levi strani in na vrh svetlo roza pletene pulover. Obula sem črno bele nikice.
13. december 2017
Mucci me spominja na Gucci
13. december 2017
ena črka gor al dol
14. december 2017
Next zelo dobro pišeš
14. december 2017
Zunaj pred hišo sem počakala na avtobus, s katerim sem se odpeljala do druge avtobusne postaje, saj prvi avtobus ni šel v pravo smer. Na drugem avtobusu me je pričakal Rok. Usedla sem se h njemu ter ga objela. Objel me je nazaj in oba sva rahlo zardela. Poljubil me je. Eno roko je položil na moje stegno, z drugo pa je prijel mojo roko. Njegove roke so bile zelo tople in nežne. V trebuhu sem čutila metuljčke. Posmejala sem se. Potegnil me je bližje. Prislonil glavo ob mojo, nagnil se je in me poljubil. Vrnila sem mu poljub. Tako sva se še nekaj časa pogovarjala in že je bila moja postaja. Tako so stvari potekale še nekaj tednov. Po dveh tednih je do mene pristopil svetlolasi fant iz nižjega razred. Poznala sem ga, saj se je družil z Anžetom. Skupaj smo tudi obiskovali pevske vaje. Ampak niti približno se ne spomnim njegovega imena. Pristopil je do mene in me vprašal, če imam fanta. Bila sem z Ano in še dvema prijateljicama. Ker one dve niso nič vedele, sem ga potegnila stran ter mu vse razložila. Zagrozila sem mu, da če komur koli pove, bo huda. Posmejala sem se, saj sem se samo šalila. Prosila sem pa ga, da res ne pove nobenemu. Obljubil je, da ne bo. Zahvalila sem se mu in odšla sva vsak po svoje. Jaz sem se vrnila k Ani, on pa je odkorakal po hodniku stran. Tako sta me začeli Ana in Sara ( druga sošolka), spraševati kaj vse je bilo to. Nič jima nisem povedal, saj sem se bala, da je Ani Rok všeč. Kajti, preden sva jaz in Rok začela hoditi, sva se z Ano zmenili, da greva skupaj na zabavo. Ker pa je bil pust in v moji vasi je navada, da se mladi fantje in dekleta oblečejo v kakšne znan lik iz filma, knjige, ali pa kar koli drugega in grejo od hiše do hiše kakšno zapet, so me Rok in njegov starejši brat pregovorila, da grem tudi jaz. Ko smo končali sem se dogovorila z mamo, da me pelje v sosednjo vas na zabavo. Rok je imel tudi namen iti, ampak ni imel prevoza zato je prosil mene, če ga lahko mi peljemo. Seveda smo ga peljali. Povedala sem mu, da sem se dogovorila z Ano, Vprašala sem ga, če bo z nami ali je dogovorjen s kom drugim. Odvrnil je, da bo še videl. Tako sta se Rok in Ana spoznala. Tam pa me je Rok peljal plesat. Bilo je zabavno in malo smešno, saj nobeden ni znal prav plesati. Tako je do nas prišel še fant iz paralelke in nekaj deklet iz nižjega razreda. Postavili smo se v krog in plesali. Ker pa Rok in fant iz paralelke sta bila malo pod vplivom alkohola, sta si dajala petke preko Anine glave in jo tako vsako toliko zadela ob klobuk. Domov smo šli približno 2h zjutraj, ko sem našla Matevža sedeti na klopci. Ni izgledal prav dobro. Pozanimala sem ga, kako je z njim, ali kaj potrebuje in kako gre domov. Odvrnil je, da gre domov z Rokom, torej z nami. Poslovila sem se od Ane in drugih, ter vsi štirje, mama, Rok, Matevž in jaz, se odpravili porti avtu. Po poti sta oba zaspala. Ko smo bili pred njihovo hišo sem ju zbudila in odšla sta. Tako so minile počitnice. Prvi dan po počitnicah v šoli je Ana neprestano govorila od Roka. Kako sta jo fant iz paralelke in Rok butala z rokami po klobuku. Mislila je, da sta jo osvajala. Ko pa sem ji omenila, da me je Rok poljubil na lice je postala vsa čuda in nekako jezna name. Začela sme jo spraševati, če ji je Rok všeč, saj če bi to potrdila mu ne bi nikoli rekla ja. Ampak, ker ni, ji nisem mogla pomagat. Tako ji prva dva tedna nisem povedala, da je Rok moj fant. Ko pa je začela govoriti, da ni šans, da bo hodil z mano, češ, da ima drugo, sem ji povedala. Ni bila videti ravno vesela, k večjemu razočarana in žalostna. Tako ni govorila z mano teden dni.
14. december 2017
Hihi Next
14. december 2017
Ko je zopet spet začela govoriti z mano, mi je začela govoriti, kako me Rok vara, kako ni dobro hoditi z njim. Vsak dan je bila ta tema na mizi. Tako je vzela moj telefon, preden sm ji ga iztrgala iz rok je pogledal uporabniško ime Roka na snapchatu. Dodala ga je in sprejel jo je. Nekaj krat mu je skušala snepati a si je premislila. Po nekaj dnevih pa mi napiše, da si z njim snepa in zbira ognčke. Postala sem ljubosumna. Kajti vedela sem, da ji je Rok všeč. Tudi on je vedel to.
Z Ano sva se odločili, da greva skupaj ven. Dobili sva se v parku. Pogovarjali sva se, ko je nenadoma potegnila ven telfon in si pisala z Rokom. Tudi meni je odpisal, odpisala sem nazaj. On pa je samo ogledal sporočilo in ni odpisal. Medtem ko Ani je. Začela se je smejati in govoriti, da ima njo raje. Bila sem žalostna. V očeh so se mi začele nabirati solze, v grlu sem čutila veliko kepo. Rahlo sem se ji posmejala in želela oditi domov. Rekla sem ji, da me potrebije babica in da morem oditi k njej.
S solzami v očeh sem se odpravila h babici. Po poti so se mi ulile solze in morala sem se ustaviti in jih obrisati, saj nisem videla ničesar pred sabo. Takrat sem začutla na obrazu poleg mojih rok še nežne nekoliko velike dlani. Odprla sem oči in zagledala Petra.
To je bil družinski prijatelj. Ima 20 let. Njegove oči so nežno zelene barve in vedno umirjene, njegove lase rahlo zakodrane črne. Visok je približno 1,90 m.
Prestrašeno sem ga pogledala in dih mi je zastal. Povprašal me je zakaj jokam. Povedala sem mu vse. On mi je večkrat pomagal v takšnih situacijah. Saj so se vendo zgodile, ko smo bili pri njih na obisku. Nisem želela, da kdo zve. On me je največlrat zagovirl, da sem samo malče zaspana in to je vse. V bistvu pa sem jokala. Z obemi rokami je pre prijel za lica in me pogeldal globoko v oči. Vprašal me je, če ljubim Roka. Odgovrila sem mu, da ja. Objel me je ter posedel na njegova kolena. Saj je bila klopca mrzla. Takrat mi je pisal Rok. Peter mi je uzel telefon iz rok in odprl Rokov snep. Ta pa je bil poslan le za ognjčke. Peter se je hitro lotil pisanja. Napisal je:“kaj si ti misliš, imaš možnost hoditi s tako lepo, vendo nasmejano in fajn punco. In zdaj jo spraviš v jok, zaradi neke k***e, ki je niti nisi videl. In vedel si, da sta bili skupaj zunaj. In ti si ji to naredil. Da mi je ne spravič več v jok čene boš imel več težav z mano.“ Tako je minilo nekaj sekudn, še vendo sem sedela na njegovih kolinih in z eno roko me je objemal okrog pasu. Ko je Rok odgovoril se je začel nekaj izgovarjati, da mu snapcaht ni delal prav. Tako sta se še nekaj časa kregala, ko mi je končno vrnil telefon in rekel, da se to ne bo več ponovilo. Močno me je pritnil h sebi. Nisem se mu branila. Zahvalila sem se mu in mu dala poljub na lice. Kot je bilo v naši navadi.
Odpelajal me je domov. Zahvalila se mu še enkrat in odšla iz avta.
Tako je minilo nekaj mesecev, ko je brat pridrvel v sobo in me opozoril, naj pazim na Roka, kajti ju je videl sedeti skupaj na avtobusu. Vsa razočarana sem zarila glavo v vzglavnik in se zjokala. Ko sem dobila dovolj moči, sem pisala Roku. Spet je iskal neke izgovore, da sta samo prijatelja. Ko pa sem mu razložila, da če sta bivši in bivša prijatelja mora vsaj eden od nekaj čutiti do drugega. Tako je prišlo do njegovega priznanja, da mu je všeč Klara.
15. december 2017
Next Next Next
15. december 2017
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg