Forum
u123472
u123472
next
20. julij 2013
V šoli (ki sem jo po nemunosti skoraj zamudila) smo imeli prvo uro angleščino. Chasu sem se med uro opravičila. "Žal mi je, ker me včeraj ni bilo. Samo... Eh pozabi. Dolga zgodba." Samo prikimal mi je, nato pa se odmaknil. In do konca pouka se me je izogibal.
Po pouku sem poiskala Tinkaro. "Zakaj si me včeraj toliko klicala?" "Hotela sem vedeti, kako je šlo z Chasom." Sesedla sem se na klopco. "Slabo. Nisem šla z njim, ker je Ana zbolela in sem morala z Nio na koncert. Zdaj pa se me Chase kar naprej izogiba. Najbrž me sovraži." "Ah, ni res. Zagotovo bo minilo. Mimogrede, pozanimala sem se glede konkurence na glasbenem tekmovanju. Tu v šoli imamo v drugem letniku neko Larisso. Na violino zna igrati ko... Čarodej! Ampak upam da boš ti boljša." "Avdicija? Ojoj, bolj malo vadim." Kar poletela sem iz šole.
Doma pa sem našla Nio, obkroženo z kupom sošolk, ki so opazovale njene avtograme in slike iz koncerta. Prerinila sem se mimo njih in odšla v svojo sobo in jo skrbno zaklenila. Izpod postelje sem potegila kitaro in neke stare note, ki sem jih za veliko denarja kupila na neki dražbi. Pravili so, da je to najlepša skladba za kitaro, poleg tega je napisana samo na tem listu in nikjer drugje. Toda bila je hudičevo težka. 2 uri sem jo vadila, da sem jo znala tako-tako. Nato sem hitro stekla dol, nekaj zmetala vase, pa naprej vadila. Zvečer mi je šla že boljše, vendar sem definitvno potrebovala več vaje.
Zjutraj sem zgodaj vstala in še malo vadila.
V šolo sem sabo prinesla tudi kitaro in jo med odmori vadila na stranišču. Zadnjo uro smo imeli razredno, in učiteljice ni bilo pol ure, tako da sem še tam vadila. Vsi v razrednu so utihnili in mi prisluhnili, na koncu pa celo zaploskali. "Nisem vedela, da znaš igrati kitaro, pa to celo boljše kot jaz!" Maia se mi je nasmehnila. Maia igra kitaro v bandu. "To je bilo izjemno! Zdaj pa nazaj k pouku!" Učiteljica se je ravno vrnila iz kabineta. Upala sem, da se me Chase ne bo več izogibal, a se me je. In poleg tega sem ga opazila, kako je šel z Eleno na sladoled po pouku.
Samo k Tinkari sem lahko šla. "Vem da je to zate najbrž grozno, toda poskusi se zbrati. Vsaj za avdicijo!" "Bom poskusila. Vendar ničesar ne obljubim."
20. julij 2013
u123472
u123472
next
21. julij 2013
Na avdicijo sem prišla malo prej, da sem lahko še malo vadila. Tam je bila tudi Larissa. Nasmehnila se mi je nasmehnila. »Lepa kitara,« »O hvala,« »za luzerja,« je še dodala. »in ne bi ti bilo treba dodati zadnjega dela,« sem zavpila za njo, ko je odkorakala naprej. Nekako sem upala, da bo padla in zlomila violino, a se to ni zgodilo. Zato sem se odpravila v sobo za čakanje, saj se je voditelj neprijetno glasno v mikrofon zadrl, da se avdicije počasi pričenjajo. Zaradi priimka sem sodila v zadnji del klicanih. Kogar so poklicali, je odšel v posebno sobo, kjer je zaigral eno skladbo. V čakalnici se je bolj malo slišalo, toda bliže kot si prihajal vratom v sobo za avdicije, več se je. Slišala sem nekaj obupnih, pa tudi nekaj kar lepih. Larissa Notthorun je bila malo pred mano na vrsti. Tik preden je odšla v sobo, je iz tula potegnila novi lok. »Zakaj ne uporabljaš starega? Lepši je in z violino gre bolj skupaj,« jo je vprašalo dekle, ki je stalo za njo v vrsti. »To je moja stvar, moj biznis, in naj te ne zanima.« Odrinila jo je ter stopila v sobo. Kmalu je začela igrati. »Lepa skladba.« Fant, ki je stal za mano v vrsti se je nasmehnil. »Kaj pa ti igraš? Nobenega inštrumenta nimaš, kako vidim.« Pokazal mi je bobnarske palčke. »Aja, bobnov pa res ne moreš prinesti sabo.« »Ja. Jack.« »Elissa.« Rokovala sva se. »Tebe pa še nisem videla. Hodiš na drugo šolo.« »Kaj pa je druga šola zate?« »No, jaz hodim na Mission High Creek School. In ti?« »Privatna šola. Ti je poznan priimek Himmenstarf?« Zajela sem sapo. »Ti si tisti Himmenstarf? Tvoja starša sta vodilna v svetu glasbe! Tako založništvo kot iskanje in menedžiranje novih zvezd je njun teren. Če onadva rečeta, da bo kdo uspel, bo zagotovo uspel.« »Jap, to sem jaz, Jack, njun sin.« »Super da sem te spoznala…« »Gdč. Parker!« »Bova pozneje nadaljevala.« Vzela sem kitaro, ki sem jo prej odložila na stol, ter stekla v sobo. »Pozdravljeni, gospodična Parker. Kar sedite in začnite igrati, ko boste pripravljeni.« Ogledala sem si žirijo. Dve stari devici in še starejši gospod. Tukaj si ne morem pomagat s šarmom. »No, bom kar začela.« In sem. Vendar ne tiste, ki sem jo prej kaj naprej vadila, tiste čudovite in težke ko hudič, temveč eno malo lažjo, izjemno živahno in lepo skladbico. Nekaj v zvezi z sambo. Kmalu je začela žirija kimati in vedela sem, da jim je všeč. Toda nadaljevala sem in končala z aplavzom. »Hvala, res hvala.« Z nasmehom sem se odpravila ven iz sobe, v drugo čakalnico, kjer smo čakali na rezultate. Očitno se v to sobo iz prejšnje ni nič slišalo, saj je že čez okoli 5 minut ven prišel Jack. »Kako je šlo?« »Zelo dobro. Mislim da bo sprejet.« Opazila sem, da ga je Larissa kar požirala z očmi. Stekla je do mene, se mi zadrla na uho: »Predstavi me!« n kot psiček prijazno in ponižno obstala zraven mene. »Jack, to je Larissa, Larissa Notthourn. Larissa, to je pa Jack Himmenstarf.« »Ni možnosti! Res? A veš da sem resna tvoja oboževalka?« Začudeno jo je pogledal. »Danes je skoraj prvič, da me je še kdo drug slišal igrati bobne.« Zardela je in zajela sapo. »Mislim, resna oboževalka tvojih staršev. Pa tudi tebe. Vseh. Mislim. Ja. Vas. Pač. Moram it!« Stekla je na WC, midva pa sva samo začudeno gledala za njo.
21. julij 2013
u123472
u123472
next
21. julij 2013
»Razglasitev rezultatov se pričenja prav tukaj in prav zdaj! Samo 5 od vas bo šlo na bitko glasbenih talentov in se pomerilo za neverjetno glavno nagrado, ki jo že poznate. Od vseh 36 smo vas izbrali samo 5. 5 Najboljših. 5 Neverjetnih. Teh 5, ki jih bomo zdajle imenovali, ne bo povesilo glave in odšlo domov. In teh 5 bom zdajle poklical sem na oder k meni!« Stali smo v veliki dvorani in poslušali tečnega voditelja. Zdelo se mi je, da bom vsak čas vstala in zakričala: »Preidi k bistvu,« ko je nadaljeval: »Prosim, pridružite se mi;« bila sem srednje sproščena, ker sem vedela, da moram biti izbrana, »Ina Mashovshak, izjemna čarodejka z flavto,« dekle z dolgimi, ravnimi črnimi lasmi je steklo na oder in nam pomahalo, pri tem pa se tako grdo smejalo, da… »Elissa Parker, ki nas je še bolj navdušila na kitari,« to me je prekinilo v razmišljanju in odpravila sem se na oder. Malček smehljaja pa nežen obrat roke, pa sem opravila. Na oder so poklicali še Jacka in Larisso, kaj drugega, ter nekega fanta z očali in pegicami ter štrlečimi rdečimi lasi (kot bi opisovala tipičnega piflarja) po imenu Tom.
Stali smo tam in se režali, medtem ko so drugi žalostno povesili glave in se vdali neizbežni vsodi propadlih glasbenih zvezd, kot se je izrazil voditelj. Malček mi je bilo žal za vse, ki so v resnici dobro igrali, a je bil kdo malček boljši. Toda kaj jim morem pomagat? Jack se je obrnil k meni. »Čestitke, super da si se uvrstila sem.« Zasmejala sem se. »Kot da nisem tega pričakovala.« Pobrala sem mojo kitaro. »Adijo, se vidimo v finalu.« Vzela sem še pismo, ki me je obveščalo, kdaj bo finale. Prebrala sem ga v avtu na poti domov. Ja, skrivala sem, kdo sem v resnici. Podobno kot Hannah Montana oziroma Miley Cryus. Čeprav bi najbrž živela boljše v šoli, če bi razkrila kdo je, je vseeno to skrivala. Podobno kot ona sem tudi jaz skrivala to. Čeprav je kar nekaj oseb to vedelo, so mislile, da vedo tudi ostali in so bile rajši tiho.
Pa se vrnimo k pismu. Ko sem ga odprla, sem najprej pogledala datum. 25. 9. Kaj pa drugega. Zazijala sem šele, ko sem opazila drugo. V Londonu bo? Prenos v živo? Z posebnimi gosti, kot so Karin Himmenstarf, Dejan McKwonitn in moja mama? O ne. Vsi bodo videli, kdo sem v resnici. Tista, prava Elissa Parker. Bogata Elissa. In se začne prilizovanje. O bog. Mamo moram prepričat, da ne pride na tekmovanje talentov. Toda kako?
21. julij 2013
u123401
u123401
neext
21. julij 2013
u123401
u123401
Seznam:
- Love Horse Love
- ♥мαɢιc ƒαιяу♥
-I ❤ SUMMER~ ☼
-
-
21. julij 2013
Doma sem stekla v svojo sobo in pospravila kitaro. Nato sem poklicala Kevina. »Haj, danes pridem malo pozneje. Nekaj še moram uredit.« »Ne skrbi, se moram itak ukvarjati z Nio. Tako slabe jahalke pa še ne.« Zasmejala sem se in prekinila. Takrat pa je v mojo sobo pritekla mama in zavpila: »Elissa, zakaj mi nisi povedala?« »Česa?« Ustrašila sem se. Če je kaj o Chasu, sem v velikih težavah. »O tem.« roko je potegnila iz žepa in v njej držala pismo. Očitno sem ga malo prej izgubila. Spremenila je ton svojega glasu. »Ljubica, to bi mi morala povedati. Ponosna sem nate, glede na to, da sploh nisem vedela, da znaš igrati kitaro.« »Obljubiš da mi je ne boste vzeli oziroma prepovedali igrati?« »Niti podrazno. Tale list govori zate.« Pomahala je z pismom. Kitaro sem potegnila izpod postelje in ji zaigrala nekaj nežnih, nato pa še živahnih skladbic. »Čudovito, ljubica, kje si se naučila tako igrati?« »Sama sem se naučila.«
Jahala sem dobro kot nikoli prej. Skoki so bili čudoviti. »To je izjemno, Elissa. Zagotovo boš zmagala z tem.« Ko sem kobilo spustila na pašnik, je Kevin prišel do mene in se naslonil na ograjo. »Slabo novico imam.« Pogledala sem ga. Od prej sem kar žarela, in to je najbrž čutil. »No, khm, no, am,…« panično je začel gledati okoli sebe, ter pogledal proti sedlarnici, »Tvoje sedlo ima napako, popravit ga bom dal.« Zasmejala sem se. To niti ni slaba novica. »Okej.«
Vendar sem čutila, da nekaj ni v redu. Nekaj mi je Kevin prikrival. Toda kaj?
V šoli sem najprej srečala Tinkaro. Ta me je sicer včeraj že desetkrat klicala, vendar sem prihranila presenečenje za zdajle. Zaprla je omarico in se naslonila nanjo. »Torej – slaba ali dobra novica. Ne povej mi, bom uganila!« Zastrmela se je vame. »Dobra.« »Prav imaš! Toda tu je tudi nekaj slabih stvari.« Podala sem ji pismo. Prebrala ga je in se zastrmela vame. »O ne. Tvoja mama pride? In prenos v živo bo? Elissa, mrtva si.« »Ja. Moji mami pač ne morem rečt, da naj ne pride. To je nemogoče.« »Vem. Kaj bova naredili?« »Nimam pojma.«
V razredu so pobirali prijavnice za križarjenje. Jaz sem si že itak rezervirala kabino, tako da nisem še posebej oddala prijavnice, enako kot Chase. Drugače pa so prijavnico oddali samo 3 učenci. Učiteljica je prebrala seznam. »..Johnson. So to vsi ki grejo?« Dvignila sem roko. »Ja, gdč. Parker?« »Jaz že imam rezervirano kabino na ladji, prav tako Chase Davenport. Tudi midva greva.« »V redu. Torej vas gre samo 5 iz tega razreda? No, vi ki greste se boste imeli odlično.«
Z Tinkaro sva se zopet dobili na hodniku. »Že čez 4 dni gremo! Komaj čakam!« Prekinila sem njeno veselje. »Jaz pa se še moram pripravit na tekmovanje. Najbrž ne bo lahko.«
Vso soboto in nedeljo sem samo vadila jahanje. Vadila in vadila. Jedla sem kar na ranču, samo spat sem šla domov. Nia je seveda sarkastično pripomnila, zakaj se kar ne preselim na ranč, a je skoraj nisem več slišala.
22. julij 2013
u140056
u140056
http://www.igre123.com/forum/tema/top-model:-csi-miami/58946/1

sori ker oglašujem
drugače pa next
22. julij 2013
V ponedeljek me je zjutraj šla budit Tinkara. Skušaj sva odšli v šolo. »Pregledala sem vso reč. Na vrsti si 19 izmed 23 tekmovalcev. Nisem našla resne konkurence. Pa še nekaj; Elissa, eno vprašanje.« »Ja?« »Saj veš da je tole neke vrste predtekmovanje za državno tekmovanje v preskakovanju ovir za dekleta?« Začudeno sem jo pogledala. »Resno?« Pokimala je. »Očitno res ne veš. In ja, resna sem.« Besno sem začela razmišljati. »Zakaj mi Kevin ni tega povedal?« Ko razmišljam, ne morem stati oziroma sedeti pri miru, zato sem začela hoditi v krogih in nisem gledala pred sabo. Kar naenkrat sem se v nekoga zaletela. To je bila Bree.

»Oprosti, nisem gledala…« Od presenečenja sem se kar zvrnila po tleh. Ponudila mi je roko. »Par vprašanj imam zate.« Vsedla se je na klopco. »Kar povej.« »A si kaj za… O ne, ona gre.« Pokazala je proti omaricam. Tam je stala Elena. »In zakaj te to tako moti?« Pogledala sem nazaj Bree. Oziroma, kar sem ugotovila čez nekaj sekund, prazni klopci. Začela sem gledat okoli. »Bree?« Takrat me je opazila Elena in prišla k meni. »Elissa, žal mi je, ker sem šla parkrat ven z Chasom. Ne bo se več ponovilo.« Izgledala je, kot da misli resno, toda predobro sem jo poznala. Videla sem, kako se ji oči malček svetlikajo, ustnice pa ji trzajo. Lagala mi je. Zbrala sem se in ji čim bolj naravno odgovorila: »V redu. Verjamem ti.« Očitno me ni poznala preveč dobro, če ne bi vedela, da lažem tudi jaz. »BFF?« Odkimala sem. »Samo best friend. Forever ne uspe.« Objeli sva se.
Pri kosilu sem sedela skupaj z Tinkaro in ji povedala o Elen.»Lagala je. Predobro jo poznam, da bi ji verjela.« Zavzdihnila sem. »Vem da je to velik pritisk zate, toda zberi se! Vsaj za jutri! Potem boš imela nekaj časa mir.« Prav je imela.
Po šoli sva odšli skupaj na ranč in gledala me je, kako vadim jahanje. Kevin je bil malček tih in vznemirjen, da nisem vedela, kaj je narobe.
22. julij 2013
u123472
u123472
next
22. julij 2013
Na dan tekmovanja, torej torek, sem vstala zelo pozno in se oblekla v jahaško obleko.

Bila sem zelo živčna saj je Tinkara zamujala. Petkrat sem jo poklicala, a se ni oglasila. Da ni kaj narobe? Ravno ko me je zaskrbelo, je planila v mojo sobo. »Tu sem,« bila je vsa zadihana, »pozna, zamuja, avto, ni, tekla, klicala, telefon, pozabila…« »Oooo. Vstavi konje. Počasi povej zakaj zamujaš.« Ugotovila sem, da zamuja, ker ni bilo naročenega avta in je pozabila telefon doma, tako da ni mogla poklicati drugega, ter da je kar pritekla sem. Nato sem sama vzela telefon v roko in poklicala taxi, da naju je odpeljal na kraj tekmovanja. Kevin je bil že tam z mojo kobilo. Tik preden je Tinkara odšla v prostor za VIP gledalce, mi je zaželel vso srečo.
Končno (po mučni uri čakanja) sem bila na vrsti. Tik preden so me poklicali v jahalnico, sem ošinila tablo z rezultati. Najboljša je bila neka Harley z časom 1:34:62 in samo 2 kazenskima točkama. Bomo videli, če sem lahko boljša.
Kobilo sem pognala v jahalnico. »Tukaj pa že prihaja Elissa Parker z kobilo Indah pasme hanoveranec. Hanoveranci so znani kot dobri preskakovalci ovir, bomo videli, kako bo.« Pognala sem kobilo v hitri lahko kas en krog po ogradi, nato pa, ko sem zaslišala prvi udarec, proti startni črti. Na drugi udarec je kobila že letela v galopu proti oviri. Stisnila sem jo, in sva bili že čez kot lastovica. Enako čez vse ostale do konca, ko je bila na vrsti dvojna ovira. Ugibala sem, da se je Harley tu zmotila. Indah jemalce popuščala v galopu, a je nisem marala priganjati, saj če jo preveč, lahko zdivja. Toda ko je že grozilo, da bo padla v kas, sem jo vseeno malo stisnila in upala, da to ne bo usodna napaka. In res ni bila. V lepem skoku je skočila čez prvo oviro, in še v lepšem skoku čez naslednjo – in sva končali! Brez kazenskih točk. Pogledala sem na tablo. Čas sem imela 1:34:65. Bomo videli. Z Indah sem lahkotno odjahala iz jahalnice ter tam naletela na Tinkaro, ki me je že čakala. »Bila si izjemna!« Objela me je. »Kobila je bila dobra, ne jaz.« Nato sva se odpravili na VIP tribuno, ko sem dobila sijajno idejo!
»Prav?« »Prav.« Tinkara je bila navdušena nad mojo idejo, oziroma iDejo, kot jo je sama po imenovala. »Ideja z velikim D-jem.«
Oznanili so razglasitev rezultatov. »Spoštovani gledalci in jahači, direktorji in žirija!Tele tri jahalke so se uvrstile na stopničke, prav tako pa tudi na državno tekmovanje. Bronasto medaljo je dobila Samantha Rozywan. Vse čestitke!« Dekle je dobilo medaljo, jaz pa sem stisnila pesti. Ali bom druga ali prva? Res je da sem rabila več časa, toda brez kazenskih točk! Da vidimo.
»Zdaj pa nas je čakala težka odločitev, saj sta naslednji dve jahalki obe bili izjemni. Toda po mnenju žirije si je Harley Evingson zaslužila…« Napetost je rasla in rasla. Harley je vstala in se nasmehnila, toda videla sem, da je živčna. »…Drugo mesto!« Videla sem, kako je stisnila pest, toda vseeno se je prisiljeno nasmehnila in odšla na oder.
»Prvo mesto je tako osvojila Elissa Parker!«
22. julij 2013
u50091
u50091
next
22. julij 2013
Doma mami nisem povedala, da sem zmagala. Samo pripravila sem si prtljago in pospravila medaljo ter majhen pokal na skrivno mesto.
Med pripravljanjem prtljage mi je Tinkara prinesla lasuljo. »Hm, blond?«

(glej samo lase)
»Okej. In kaj imaš zase?« Pokazala mi je še svojo lasuljo. »Uau.«

(zopet glej samo lase – vem da je baba ogabna)
»Zdaj pa rabiva še imeni in priimka.« Iz torbice je vzela list. »Takole, tu je napisano nekaj najbolj pogostih priimkov v USA. Ime pa izberi sama.« Začela sem brati. »Smith mi je všeč.« Zapisala si je. »Okej, jaz bom pa… Taylor! Ime mi bo pa….« Začeli sva razmišljati. »Jaz bi bila Lea.« »Lea Smith? Lepo. Jaz pa bom… Nikki Taylor!« Zasmejali sva se. »Naj živita Lea in Nikki!« Nadeli sva si lasulji in se postavili pred ogledalo. »Kdo si ti?« Še bolj sva se režali. Bili sva skoraj neprepoznavni. Nekaj časa sva se pogovarjali samo z izbranimi imeni, dokler nama niso šla gladko.
Do konca sem spakirala, pa tudi lasuljo sem vzela sabo. »Si pripravljena?« »Sem.« Poklicala sem pilota helikopterja. »Greva na pot!«
Prtljago sva zložili v spodnji prostor helikopterja, ki je pristal na strehi naše hiše (ravna streha = pristajališče za helikopterje če si bogat) »Prvič bom letela z helikopterjem!« Tinkara je vznemirjeno skakala. Pilotu, ki jo je začudeno gledal, sem namignila, da še ni nikoli letela v helikopterju. »Se bojiš višine?« Pilot jo je povabil na sprednji sedež. »Ne.« »Potem pa lahko sediš tu.«
Kmalu smo prileteli nad ladjo. Helikopter je pristal na posebnem mestu za helikopterje. Opazila sem, da se je cel kup ljudi zbral okoli helikopterja. Z Tinkaro/Nikki sva si nataknili lasulji in sočna očala, nato pa zlezli iz helikopterja.
Bili sva popolnoma neprepoznavni. Jaz:

Ko je gospa Sonnia, ki skrbi za pomembne goste, prišla do naju, naju je začela začudeno gledati. »Ali imata rezervirano kabino?« »Sonnia, me res ne prepoznaš?« Očala sem snela ter malo privzdignila lasuljo. »Elissa!« »Zdaj sem Lea. In res imam rezervirano kabino. Pravzaprav dve. No to je moja sestrična Tinkara, od zdaj naprej Nikki.« »Okej. Pa poglejmo.« Iz torbice je potegnila iPad in začela brskati po njem. »Aha, vaju že imam. Super. Takoj vaju pospremim v kabini.« »Bova že sami lahko. Saj veš kako dobro poznam ladjo.« Pomežiknila sem ji. Ja, ko sem bila mlajša, sem se enkrat na tej ladji izgubila. Zato pa sem jo kasneje pregledala do najmanjšega kotička. Poznala sem jo tako dobro kot našo hišo.
22. julij 2013
u123472
u123472
next
22. julij 2013
»Prtljago pa naj kdo prosim prinese za nama.« Tik preden pa sem Nikki (jo bom od zdaj naprej klicala odvisno od tega, kaj se bova pretvarjali da sva) pokazala kabino, sem se še za hip ustavila ob Sonnii; »Je na naši ladji kdo po imenu Charllote Deningson?« »Naj pogledam. Ja, je, v kabini 4+.« Samo 4+? Kaj pa 5? Vse polno?« »Ja, razen ene, ki jo hranimo za nepričakovane pomembne goste (če je vse polno). Dvoposteljna soba.« Na hitro sem izdelala načrt v glavi. »V redu. Dobro me poslušaj! V kabini z 4 zvezdicami bosta Elissa Parker in Tinkara Parker. V kabinah z 5+ zvezdicami pa bosta posamezno Lea Smith in Nikki Taylor.« Vse si je zapisala. »V redu. Lepo se imejta!«
Pokazala sem ji njeno kabino.

»Uau. Čudovita je. In tvoja?«

»Zakaj ima tvoja dvoposteljno posteljo?« Skomignila sem z rameni. »Nimam pojma. Greva zdaj še pogledat najino drugo kabino?« Sneli sva si lasulji in se odpravili v lažno kabino. Na poti vanjo (bila je na drugi strani ladje) sva srečali Eleno. Ko naju je zagledala, me je jezno pogledala. »Resno? 3 zvezdice?« Potegnila me je v njeno kabino.

»In sostanovalko imam! Pa sploh ne vem, kdo je!« Pogledala sem jo. »Ali si pričakovala kaj več?« Odšli sva naprej. Mimogrede sem še potrkala na vrata Charllotine kabine. »Haj, Charllote, poglej mojo, boljšo kabino.« Besno je stopila naprej in mi sledila. Odprla sem vrata najine kabina. Pozitivno me je presenetila, ker je bila izjemno odprta. Pogledala sem proti posteljam.

»Super, televizor!« Tinkara je skočila v zrak. »Okej, mogoče res ima več zvezdic, vendar dosti boljša ni.« In je odvihrala skozi vrata. »Tinkara, počasi se boš morala navaditi na to, kako je biti bogat.« Vsedla sem se na posteljo in ji ponudila roko. »BFF?« Začudeno me je pogledala. »Itak! BFF!« »Čeprav si moja sestrična, si tudi moja poletna sestra.« »Kaj to pomeni?« »Poleti sva sestri – vse si deliva. Ponavljam, navadi se biti bogata.« »Kaj pa čez leto?« »Sva pa samo BFF.« Objeli sva se. Vem, nenavadno je biti BFF z sestrično, toda Tinkara je posebna sestrična.
22. julij 2013
next
28. julij 2013
Nato sva se odpravili v zgornji sobi in se preoblekli v Leo in Nikki. "Kaj zdaj?" Nikki je zanimal moj načrt. "No, hm, planirala sem, da bi bili med poukom Elissa in Tinkara, preostali del dneva pa Lea in Nikki. Takoj zdajle pa greva do Sonnie. Zanima me načrt potovanja." Nikki mi je sledila poslušno, kot ovčka. Sonnia naju je prijazno sprejela in mi dala načrt potovanja. "Jutri se ustavimo na Portugalskem, sledi Španija. Kasneje gremo še do Rima, Kairo, Sueški prekop...."
Zvečer sva ze z Nikki odpravili na zgornjo palubo, v prestižni klub. Tam sem opazila tudi Charllote in nekaj njenih privrženk, kako sedijo za mizo in zapeljujejo vse malo bolj čedne moške. Niso naju spoznale, saj sva nosili lasulji in bili drugače oblečeni.
[img]https://www.polyvore.com/cgi/img-thing?.out=jpg&size=l&tid=58113707[/img]

Začeli sva z igro. Odpravili sva se naravnst do njihove mize. "Hej, tole je najina miza. Miza kul, nadarjenih ljudi." Charllote je vstala in si naju ogledala. "Aja? Jaz tule sedim in ne grem nikamor." Zarežala sem se ji v obraz. "Nebi rekla. Zdej pa, spoki svojo rit drugam ali pa..." "Ali pa kaj?" Kljubovalno je stopila predme. Bila je oblečena v vpadljivo rdečo obleko in visoke pete, in tako je najin spor pritegnil vse poglede. Jaz sem samo plosknila z rokami in se ozrla k osebju. "Ime mi je Lea Smith. Sonnia vam je verjetno že dala navodila glede mene?" Pokimali so. "Torej, če se ne boš sama odpravila ven, te bomo vrgli ven." Hladnokrvno sem se zazrla v svetle Charllotine oči. "Ja pa kaj si? Lastnica ladje?" Presenečeno me je gledala. "Skoraj tako. Torej, zmaknite svoje debele riti ali..." Grozeče sem pokazala proti vratom, toda to sploh ni bilo potrebno, sajje Charllote začela z prilizovanjem in umikanjem. "Oprostite, nisem vedela, že odhajam..." Zmajala sem z glavo, ko so se odplazile stran. Takrat pa me je Nikki udarila v ramo. Nisem se zmenila za to in sem se raje posvetila ponudbi cocktailov. "Lea!" Še enkrat me je udarila. "Pa kaj je?" Dvignila sem glavo iznad lista z torticami. "Tamle!" Z roko je nekam pokazala. Pogledala sem tja in nehala premišljevati o bananini tortici z smetano. Za mizo v kotu sta sedela Elena in Chase. Jezno sem zardela. Nikki je jezno pihnila: "In to naj bi bila tvoja tako imenovana BFF?" "Elena ni moja BFF! Prepovedala ji bom vstop v klub, tako da ne bo mogla do Chasa tu."Hitro sem vstala, toda Nikki me je potegnila dol. "Ja, toda če prepoveš njej, potem..." Prekinila sem jo; "Prav imaš!" In stekla do varnostnika. "Prosim, poglejte tistega tipa tamle." Pokazala sem na Chasa. "Od jutri zjutraj naprej nima več vstopa v ta klub." Odpravila sem se nazaj do strmeče Nikki. "Kaj si naredila?" Zadovoljno sem se nasmehnila. "Chase nima več vstopa v ta klub." Začudeno se je zastrmela vame. "Kaj?" "Ja! Tako ga nobena od teh tu" z pogledom sem zajela celoten klub, "ne ogroža! LAhko sem mirna." Povlekla sem jo za sabo in odpravili sva se v kabini.
27. avgust 2013
u123472
u123472
next
27. avgust 2013
next
27. avgust 2013
Nikki se je sicer razburjala nad mano, saj je ona samo nameravala Eleni prepovedati izhode na zgornjo palubo, a sem se raje zaklenila v svojo sobo in je nisem več poslušala. Toda zaspati nisem mogla, saj sem kar naprej premišljevala o nevarni igri, ki sem jo začela igrati.
Naslednji dan sem se izogibala Tinkare, toda ko sva se skupaj odpravili na bazen, me je zopet začela nadlegovati, a sem jo prekinila tako, da sem j z roko zaprla usta. "Pazi zdaj." Odpravili sva se do Elene, Charlllote in njene skupine. "Haj, punce. Ste z nama?" Spogledale so se med sabo. "Sej vete - če niste z nama, ste proti nama. In kdor je proti nama, gre dol." To sem pokazala tako, da sem bližnjo punco potisnila v vodo. "Torej?" Spogledale so se. Elena in Charllote sta si prikimali, nato pa je Charllote rekla: "Z vama smo." Čutila sem, da se Nikki reži. Začudeno sem jo pogledala, in pošepetala mi je na uho: "Smejim se zato, ker naju ni spoznala." Skomignila sem z rameni in se obrnila nazaj k Eleni in Charlloti. "Okejtorej." Toda Elena je bila nekam sumljiva: "Zakaj ne hodiš k pouku? Enako si stara kot midve." Zlobno sem se zarežala. "Miška, milijarderju pač ni treba hodit v šolo." Preostanek dneva smo preležale na ležalnikih, se sončile in opravljale preostale osebke, ki so se mirno sprehajali mimo nas. KAr naenkrat pa je Elena nadaljevala: "Tudi jaz poznam dve taki. Tinkara in Elissa." Dobro sem se morala premagati, da nisem zajela sape. Z Nikki je bilo isto. Charllote je takoj nadaljevala: "Ja, obe sta grozni. Nesramni, brez občutka za modo, pravi cipi, pa še kradeta nam vloge in fante." Zanimalo me je, če imajo kakšen načrt pripravljen za maščevanje. "In? Kaj boste storile?" Charlllote se je nesramno nasmehnila. "Že delamo na tem, da Elissi uničimo življenje. Naša draga Elena, ki naj bi bila njena BFF, ji je ukradla fanta. Zdaj ji bomo na pladnju ponudile drugega, ki pa jo bo zapustil tik pred veliko tekmo ali nastopom. Sledi javna osramotitev..." ZAploskala sem, čeprav sem bila besna, užaljena, toda tudi malo vesela, da sem odkrila njihov načrt.
Kasneje sva se o tem pogovarjali z Tinkaro. Bila je rahlo pretresena, toda zadovoljna, da sva odkrili njihov načrt.

Naslednjih nekaj dni je vse potekalo normalno - pri pouku sva bili Elissa in Tinkara, ostali del dneva pa LEa in Nikki. Nekega dne, sem preoblečena v Leo, odhajala v zgornji kabini, ko sem zaslišala glasno vpitje v Bree - ini sobi. Hitro sem začela prisluškovati. "... pomiri se, no." Ta glas je od Bree. "In potem še ta Elena, ki me izsiljuje, da moram hodit z njo. Tega ne prenesem več! Ko Vsaj nebi bila Elissa njena prijateljica!" To je bil Chase! ZAradi tega stavka bi najraje zakričala od veselja, a sem se zadržala in poslušala naprej. "In v zadnjem tednu se nisem niti malo razgibal. Poleg tega, je Mr. Davenport že kaj klical?" Svojega očeta imenuje Mr. Davenport? Resno? "Ne." ZAslišala sem korake proti vratom, zato sem stekla proti moji sobi in se skrila vanjo.

Bila sem zelo razburjena glede tega, kar sem slišala. Očitno moram uprizoriti prepir pred Chasovimi očmi z Eleno. To pa sploh nebo težko!
28. avgust 2013
u123472
u123472
next
28. avgust 2013
Po pouku sem oblekla:

in se odpravila naravnost do Elene, ki je klepetala z Chasom. Ko me je videl aprihajati, se mu je nasmehnila, ter se odpravila proti meni. Videla sem, da jo Chase čaka, zato sem hitro stekla k njej. "Haj, Elissa." Tako mirno me je pozdravila, da se nisem mogla zadržati: "Nehaj se pretvarjati, da si še moja prijateljica!" Ko sem se to zadrla, sem opazila, da je Chase začudeno pogledal proti nama. "Zaupala sem ti, ti pa se družiš z Charllote, kadiš z njo in me izdajaš! Ti že nis moja prijateljica." NA telefonu sem ji pokazala sliko nje in Charllote, kako kadita, pa sliko nje in Chasa na zmenku... Zaprepadeno me je gledala. "Zgini mi izpred oči! Zdaj!" Zapodila se je v medkrovje, najbrž v svojo kabino, jaz pa sem se odpravila na sprednjo palubo. Vmes sem poklicala Tinkaro, da je prišla k meni, oblečena slakdno z mano:

"In?" Vprašajoče me je gledala, jaz pa sem ji samo pokimala, da mi je prepir uspel. "Super. Kaj pa zdaj?" Tega kaj pa zdaj ji nebi bilo treba dodati, saj je ladja ravno pristajala. "Uau. Raj za surfanje!" Začudeno sem pogledala Tinkaro. "Surfaš?" "Ne, samo poglej te valove, in obalo.." Zmajala sem z glavo nad njo, in sem se raje stekla v kabino preobleč. Toda napoti vanjo sem se skoraj zaletela v Chasa in Bree, ki sta sabo vlačila dve surf deski. ZArdela sem, ker je bil Chase tako luštkan brez majce "Surfata?" Bree je prikimala. "Ja, samo jaz sem še bolj začetnica, Chase pa je že mojster. Ti tudi?" Zarežala sem se. "Ne. No, lepo se mejta."

Kmalu sem stopila, preoblečena, z ladje.

Odpravila sem se malo na plažo, predvsem zato, da bi kje zagledala Chasa. In sem ga le opazila. Ravno je zapuščal val.

in prišel blizu obale.

(premika se)
"Ooo. Tako je srčkan." Takrat pa se je zraven mene pojavila Bree. "Bi poskusila surfat?" Zardela sem. "Saj sem vam povedala, da ne znam surfat, poleg tega nimam deske za surfat, pa..." "Daj no, pridi!" Zvlekla me je do njene deske. "Hej, počakaj malo! Ne morem v tem v vodo!" Iztrgala sem se ji in stekla na ladjo in v svojo kabino. Nisem ji vendar mogla povedat, da se mogoče celo malo bojim srečanja z Chasom. Toda nisem se mogla cel dan skrivati na ladji, zato sem se odpravila nazaj na plažo, toda tokrat kot Lea.

Opazovala sem Chasa, kako surfa. Bil je res srčkan.

Toda ravno ko sem se mislila odpravit do njega, sem ugotovila, da me ne bo prepozal, saj sem trenutno Lea. ZAto sem se raje odpravila preobleč v Elisso, toda ko sem želela nazaj na kopno, je ladja že odplula.

Zjutraj me je zbudil klic. Začudena sem pogledala številko - bila je Bree. "Zdravo, Bree. Želiš?" "Ali lahko malo prideš v mojo kabino? Prosim?" In je odložila. Ker je bila nedelja, se mi niti podrazno ni mudilo vstajat, toda zdaj sem kar poletela iz postelje - in obstala pred omaro. Kaj obleči?
28. avgust 2013
u123472
u123472
next
28. avgust 2013
Izbrala sem zeleno obleko,

in se odpravila do Bree. Potrkala sem in Bree mi je odprla vrata. "O, zdravo." Stopila je iz kabine in za sabo zaprla vrata. "Najprej hočem vedet - z Eleno res nista več prijateljici?" Tako strmo me je gledala, da sem hitro zinila: "Ne." "Okej." Odprla je vrata in me potisnila v sobo, ter za mano zaprla vrata - sama je ostala zunaj. "Haj, Elissa." Čutila sem, da stoji za mano. ŠE dihati si nisem upala. "Kako kaj gre?" Še vedno sem molčala, srce pa mi je razbijalo. Mislila sem, da bom rekla kaj neumnega, zato sem trdno držala usta skupaj. Toda njegove naslednje besede so me zdramile: "Ali naj rajši rečem Lea?" Sunkovito sem se obrnila in ga pogledala v oči. Ves čas je vedel? Vedel za mojo igro? "Hočem pojasnilo. Pojasnilo za celo zadevo z Elen." Jezno sem ga potisnila na posteljol in se trdno ustopila pred njega. "Mi lahko pojasniš, kaj za vraga se greš?" ZAjel je sapo. "Že od takrat, ko si prišla na šolo, si mi bila všeč. Ravno ko sem te mislil povabiti na zmenek, je prišla Elena. Rekla je, da sta vidve najboljši prijateljici, in da me skoraj nič ne opaziš. In, da če nočem, da se me boš začela izogibati in me sovražiti, moram hodit z njo. Mislil sem, da ti je res vseeno zame. Toda ko sem te začel opazovati, sem si rekel, da pa mogoče kaj čutiš do mene, zato sem te povabil na tisto predavanje, da bi te temeljito izprašal. Toda potem je Elena znorela, in rekla da to ne bo šlo. In ko si odpovedala, sem mislil, da ima res kakšno moč nad tabo. In zato sem se te izogibal. In vedno, ko sem šel z Eleno ven, sem razmišljal o tebi." Med zgodbo sem pričela jokati. "Izdajalka! Prasica! Takrat sem odpovedala samo zato, ker je moja sestra zahtevala, da moram z njo na koncert, če ne bo prodala mojega najlubšega konja. Žal mi je." Sesedla sem se zraven njega. "Ves čas sem mislila, da imaš rad njo, in ker je bila moja BFF, jo nisem mogla kar izdati. Toda zdaj je igre konec." Roko mi je položil čez ramo in stisnila sem se k njemu. Še vedno sem malo hlipala, toda bila sem srečna. "Hotel sem te vprašati, če..." Spodbudno sem ga pogledala. "Če...bi šla na zmenek z mano?" "Seveda. Ti samo povej kdaj, pa bo." Začel je premišljevati. "Danes lahko." Nasmehnila sem se. "Pred Eleno?" "Pred Eleno."

Bila sem izjemno dobre volje, in sem stekla do Tinkarine sobe, da bi ji povedala veselo novico, a sem si zadnji hip premislila, in se raje odpravila proti najini kabini z 5 zvezdicami, ko sem opazila, da je nekdo v njej. Tiho sem se priplazila vanjo in zagledala neko dekle, ki je brskalo po predalih. "Hej! Kaj misliš da počneš?" Sunkovito se je obrnila.

"O..o..oprosti. Nič, samo, samo.. ee.." Z očmi je begala po sobi, kar naenkrat pa se je zapodila iz nje. Hitro sem pregledala predale, toda nič ni manjaklo. Tinkari sem napisala sporočilo, da bom prespala v tej kabini in naj me ne išče, nato pa sem se srečna, vendar malo utrujena od celega dneva, zvrnila v posteljo.
28. avgust 2013
u123472
u123472
next
28. avgust 2013
next
30. avgust 2013
Po kakšni uri dremeža me je zbudil telefonski klic. Bil je Chase. "Ja?" "... mi...ampak...nimam.. .zmenek... Nekaj...imam..." Povezava je bila izjemno slaba. "Ni...na... ladji...pridemo...nazaj...pokličem." Okej, izgleda da zmenek ki sem ga skoraj prespala, odpade. Pa tudi drugače sem bila izjemno utrujena in sem raje spala naprej.

Zjutraj me je zbudila Tinkara, saj je telefonu zmanjkalo baterije in me budilka ni zbudila, tako da sem zamudila pouk. "In? Kaj novega?" Napol budna sem sedela na postelji in jo poslušala. "Zdajsem te opravičila od pouka, manjkajo pa tudi Adam, Bree in Chase." Spomnila sem se Chasovega klica. "A jih ni na ladji?" Tinkara je zmajala z glavo: "V njihovih kabinah jih zagotovo ni, drugje so tudi že pogledali..." Ta novica me je v trenutku streznila. Tinkaro sem vrašala: "Si lahko sposodim tvoj telefon?", ji ga hitro izpulila iz roke in poklicala Sonnio na njeno zasebno številko; "Ja?" "Sonnia, Elissa tu. Zanima me, koliko čolnov oziroma helikopterjev je dobilo dovoljenje za pristanek in vkrcanje potnikov?" Glede na to, da se nismo nikjer ustavili, je bila tole edina možnost. "Naj pogledam... Hm, 1 helikopter in 2 čolna. Vendar so se samo v helikopter vkrcali potniki, čolna sta nam samo pripeljala zalogo moke in 1 potnika." Aha. Torej so odšli z helikopterjem. "Privatni ali javni helikopteer?" "Privatni, registriran na Davenport Industries." "Drag model?" "Drugačen, nikakor ne serijska proizvodnja. Najbrž zelo drag." "Hvala, Sonnia." Telefon sem vrnila Tinkari, nato pa stekla v mojo zgornjo kabino, zaklenila vrata in vklopila iPad. Davenport Indrustries? Zvenelo mi je znano, toda kaj so izdelovali? Hitro sem našla:

Napredna tehnologija. Hm. Celi kupi patentov. Prodajajo NASI in preostalim vesoljskim programom. Hm hm. Izjemno dobičkonosno. Glede na privatni helikopter morajo biti bogati. Zelo bogati. Pogledala sem si še par podatkov. Šef organizacije in ustanovitelj, Donald Davenport:

Tega tipa pa sem poznala! To je bil njihov oče!

Ugasnila sem iPad in začela razmišljati. Glede na vse to, morajo biti zelo bogati, milijarderji. Toda zakaj so odšli?

Med razmišljanjem me je nekaj zmotilo. In to je bilo glasno trkanje na vrata
31. avgust 2013
u123472
u123472
next
31. avgust 2013
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg