Forum
u115718
u115718
PRVO KOT PRVO: BITI VAMPIRKA NI FAJN!
Ne bom nakladala, ampak kar začela! Zgodilo se je včeraj bil je petek. Kot veste sem že dolgo vampirka ampak tega nihče ne ve. Odločila sem se pač, da bom to skrivala zase. No po uri matematike sva z mojo najboljšo prijateljico Kajo stale pri omaricah. »Kaja, lahko danes prespim pri tebi???« sem rekla in se malo ustrašila, ko je Kaja prasnila v smeh. »Seveda, da lahko, če te ne moti česen!!!« se je zarežala. Fak!!! Česen, kaj pri Kaji gojijo česen! Že to me moti, da Kaja okoli vratu nosi ogrlico s križem, ker je verna. Ampak česen!!!??? »He he he......kako pa to, česen??? Kaja, saj sovražiš česen!« mi uspe reči v vsej tej zadregi. »Pa jebi česen! A te bo motu? Maja, kva te bo motu???« je Kaja zaloputnila vratca svoje omarice. »heh, saj ne bo!« Kaj sem rekla??? Kaj sem rekla?! Se mi je zmešalo!!!??? Seveda, da sovražim česen! Bljaaaaaak! Zajela sem sabo, ko mi je Kaja pokazala ogrlico, ki si jo je doma naredila iz česna. »Toliko smo ga imeli, pa sta mi ta stara dovolila! Ne?« je dejala. Postala sem še bolj bleda v obraz, kot zmeraj sem. »Lllleeepaa je....« mi je uspelo izjeclati. »Mami pravi, da česen odganja vampirje! Verjameš v vampirje Maja?« Seveda! Saj tudi sama sem vampirka!!! Poskusila sem s takimi triki kot sem jih delala pri očetu, ko je kuhal česnovo juho. Zasolzile so se mi oči. Ampak to je mojo prijateljico tako rekoč brigalo. »Cmerica!« se je zasmejala. Hitro sem si obrisala solze ter zavzdihnila. »Torej.......bolje, da.....saj veš, grem!« Sem rekla in odhitela stran. Tisto kar se mi je pa potem zgodilo je bilo najhujše! Stala sem na parkirišču za šolo. Tedaj pa je mimo s svojim kolesom pripeljal David. Moj sošolec! Veselo sem ga pozdravila. Ta me je čudno gledal in za hip se je spozabil, lahko sem le kriknila in tedaj se je z vso silo zaletel v steno. Slišala sem lahko kako se mu je zlomil nos. Zavpil je in z vso silo padel na trda betonska tla. »Daviiiiid!!« sem zavpila in stekla proti krvavemu sošolcu, ki je nezavesten ležal na tleh. KRI. Nisem se ji mogla upreti, močno je zadišala. S težavo sem dihala in se vse bolj približevala čudovitemu vonju, ki me je tako omamil. Kri, kri, kri!!! Hočem kri! Je nekaj govorilo v meni. Nisem se ji mogla upreti. Kri!!! »Ne!!! Ne bom!!« sem kričala a sem se Davidove krvave roke vse bolj držala. Na koncu sem se je lahko dotikala z ustnicami. In.....obliznila...obliznila sem Davidov obraz in roko in vse rane, brez, da bi se tega zavedala. Kako je bila sladka! Neverjetna! Kriiii! Ko sem policala še zadnje kapljice rdeče tekočine je nekaj v meni reklo: Hočem še!!! Še!!! ŠE!!! Stiskala sem zobe a ni šlo, naenkrat sem z ostrimi zobmi ugriznila v Davidovo lice in iz njega je steklo še več krvi. Lizala sem in lizala in grizla vse krvavo! Naenkrat sem slišala glasen krik in brez, da bi se obrnila zbežala. Zbežala. Tistega trenutka ne bom nikoli pozabila. NIKOLI. KER HOČEM ŠE KRVI!!!

Opravičujem se za vse pravopisne napake in srčno upam, da boste brali mojo zgodbico.
love
Vaša Maja

TI JE ZGODBICA VŠEČ, BOŠ BRAL/A NAPREJ?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

15. december 2012
u113670
u113670
no, next ne
15. december 2012
Next! + nova bralka...
15. december 2012
next..
15. december 2012
u115718
u115718
Počasi sem odprla oči in se razgledala naokoli. Počutila sem se grozno, še nikoli huje. Tedaj sem se spomnila vseh dogodkov, ki so se zgodili včeraj. Po tistem groznem pripetljaju z Davidom, sem tekla po celem mestu dokler nisem prišla do Kajine hiše. Bila sem vsa objokana. S Kajo sva šle v njeno sobo, da bi ji povedala kaj se je zgodilo. Zlagla sem se ji in rekla, da sem padla s kolesa. Seveda se je Kaja samo smehljala, da se jokam zaradi takih malenkosti. »Umiri se, naredila ti bom čaj, zmenjeno?« strinjala sem se in čaj me je hitro pomiril, kljub temu, da je cela Kajina hiša smrdela po česnu. No, torej, zbudila sem se in se hitro spomnila, da ležim na blazini v Kajini rozasti sobici. »Si že vstala! Kul!« sej razveselila moja prijateljica. Kislo sem se nasmehnila. Kaja me je še vprašala, če sem lačna. Odkimala sem. »Mogoče bi bilo najbolje, če grem domov, Kaja. Mamo mora skrbeti.« sem ji razložila. Od Kaje se je bilo vedno težko posloviti. A tokrat je šlo kot po maslu. Povedala sem ji, da mi bo mami doma obvezala roko in da bova verjetno morale k zdravniku (kar je bila seveda čista laž) in tudi, da lahko moj oči še policijo pokliče, tako, da rajši grem. Kaja je razumela in vse je bilo super. Dokler nisem prišla domov.........................................................................

»Pikica! A se ti je zmešalo, da si šla kar lepo k Kaji!?« mami je bila videti norooo jezna, »seveda, da se mi ni mami......« sem skušala pojasniti, a starša me sploh nista poslušala. »Kar si storila je..................dovolj!!! Do konca tega tedna imaš hišni pripor! Samo v šolo boš šla ob 7.30 zjutraj in iz šole se boš vrnila ob 13.35, si razumela!? Drugam NE greš!« me je popolnoma razočaral očka. In ker sem bila tako razočarna sploh nisem mogla govoriti. Na jok mi je šlo, moje ustnice so bile suhe in debel cmok se mi je nabral v grlu. Bruhala bi, če ne bi hitro zbežala v svojo sobo in se zaprla noter. Do konca tedna hišni pripor!!! Kaji sem OBLJUBILA, da bom prišla jutri k njej na čaj in biskvit. Mislila bo, da sva skregani, če ne bom prišla! In David! Morala sem ga videti, pa ne zato, ker bi ga hotela spet dokončno izprazniti, ampak mislila sem ga iti jutri obiskati v bolnišnico in mu prinesti eno veliko bonboniero!!! Zdaj pa ne morem nikamor. Čudno se sliši ampak počutim se kot, da sem v zaporu. No še sreča, da mi ni očka dal pripora do konca življenja, kot ga je Bellin očka Belli v filmu twilight (somrak). Odločila sem se, da bom vsaj telefonirala Davidu. Morala sem slišati....da ga nisem........saj veste.......ubila.....morala sem ga slišati zdravega. Na srečo sem imela zapisane telefonske številke vseh svojih sošolcev. Zaslišala sem tih hripav glas »Dddddaaaviid??? Si to ti?« sem zajecljala. Kdorkoli je že bil je prekinil. Tedaj sem se ustrašila, tako močno, da me je kar zazeblo. Ali morda David ve? Ali me je videl, ko sem.......mu pila kri?? Če ve.....oh to bi bilo grozno! Lahko sem upala le na najboljše. Da je bil le res v nezavesti. Ta dogodek, ko sem Davidu pila kri sem tako močno obžalovala.
IN NI SE MI NITI SANJALO, DA JE BILO TISTO KAR SEM POČELA Z DAVIDOM LE MALENKOST OD VSEGA OSTALEGA..............................................................................................
nadaljujem po VSAJ štirih nextih....a je fajn zgodba?
15. december 2012
next
15. december 2012
next
15. december 2012
next
15. december 2012
u115002
u115002
next
15. december 2012
u113670
u113670
next!
16. december 2012
nekst!
+novabralka
+ vprasanje:
a sta starsa tut vampirja?
16. december 2012
u115718
u115718
ne drgač starša nista vampirja. Nihče ne ve, da je ona vampirka. Pa sej boš še vse zvedla
16. december 2012
ok, tnx
16. december 2012
u115718
u115718
»Pikica!!! Zamudila boš v šooooloooo!« poln kufer sem imela že tega, da me mami kliče »pikica« res noro. Stara sem vendar že petnajst let! »O!!!ja, pikica...!« se mi je posmehovala moja sestra Sara, ki je leto starejša od mene in je pravzaprav popolna. Ima dolge svetle lase, ki ji segajo do sredine hrbte približno. In ima čudovite bleščeče modre oči. Z mojo sestro si SPLOH nisva podobne. In to resno! Jaz imam za razliko od nje kratke skodrane črne lase in tudi velike črne oči, podobne volkovim! Res! »Mami, če bi ti vedela kako je to, da stradaš celih devet ur!« sem pozvala mami k pripravi zajtrka. Sara se je hudičevo nesramno zasmejala in si napudrla obraz pred MOJIM ogledalom v MOJI sobi. Dobila sem neverjetno željo, da bi jo lahko samo napadla in ji izsrkala njeno sladko butasto kri! Joj kaj si domišljam! Same bedarije, bi rekla Kaja. Oh, Kaja, vem, da jo bom razočarala, če danes ne pridem k njej na slastno pecivo in čaj. Tedaj sem začutila neverjetno utrujenost. Utrujenost??? Čez dan??!! OMG!!! Kako se bom zdaj učila, če bom čez dan utrujena in zaspana, čez noč pa polna energije? Čez noč vendar ne morem iti v kino s Kajo ali nakupovati ali se učiti! To je noro! V šoli bom spala in potem.......sploh ne morem razmišljati o tem! »Kako to, da devet ur nisi jedla? Majčiiii?« me je iz razmišljanja zbudila Sara. »Pomisli vendar malo,« sem ji nesramno odvrnila »saj je noč dolga ali pač?« o mojbog! Ali res razmišljam o takih neumnostih, da bi zdaj mogla čez noč jesti?! Kako si želim........oh, kako si želim! Da bi..........da ne bi bila drugačna ampak podobna drugim, da ne bi živela med ljudmi ampak med.......................VAMPIRJI.....................................................................................

IN NITI SANJALO SE MI NI, DA SE MI BO TA ŽELJA URESNIČILA, OH, ŠE KAKO URESNIČILA!
Oprostite za kratek next, ampak zdajle nimam veliko časa, nadaljujem po vsaj 6-ih nextih.
16. december 2012
u113670
u113670
neeext!
16. december 2012
next
16. december 2012
neext
16. december 2012
u115002
u115002
next
16. december 2012
next
16. december 2012
u115718
u115718
še en next!
16. december 2012
next
16. december 2012
ji maš 6,zdaj pa piš
16. december 2012
neeeeext
+nova bralka
16. december 2012
u115718
u115718
In zgodilo se je! Ja bil je še isti dan. Ko sem se vrnila iz groznega dneva v šoli, me je čakalo pismo. »Mi dovoliš vsaj prebrati pismo?« sem vprašala mojega očeta. Oči je skomignil z rameni in mi podal ovojnico. Bila je že stara z madeži in čisto mehkim papirjem. S pismom sem odhitela v sobo in ga začela brati:

ѕρσšтσναηα ησνα υčєηкα ναмριяѕкє αкα∂ємιנє čяηι яσg!
кσт νι∂ιš ѕι ρσναвℓנєηα ηα ηαšσ ναмριяѕкσ αкα∂ємιנσ čяηι яσg. ѕмσ тαм ηα ѕєνєяυ. čє ѕє ηαм žєℓιš ρяι∂яυžιтι σв ρσℓησčι ρσנ∂ι ιz нιšє ιη ρσčαкαנ.........α ηιкαя ѕє ηє υѕтяαšι! ηιнčє тє ηє ѕмє νι∂єтι! ρяιρяανι ѕι νѕє кαя ρσтяєвυנєš, σѕтαℓσ вσмσ υяє∂ιℓι мι. zα ρσмσč ρσкℓιčι ѕνναмριєяιєѕ! тσ נє ηαšα кσ∂α ιη ..........................∂σвяσ∂σšℓα ηα šσℓι!
яανηαтєℓנιcα

K-a-j!? Kaj pa je zdaj to????!!! Kako so vendar vedeli??!!! Vampirska akademija Črni Rog??? Ob polnoči zunaj???? Svvampireies, koda??? Dobrodošla na šoli???? To je..............neverjetno!!! Nekaj časa sem samo sedela tam na svoji postelji in z odprtimi usti gledala nenavadno pismo. Vav!!! Ravno to sem si želela. Ali bom šla na to šolo??? Seveda.......samo................pripraviti se moram. Hitro sem iz omare izbrskala svojo pisano potovalko in vanjo vrgla goro toaletnega papirja (če oni ne hodijo na stranišča, mene včasih še vedno zatišči!) in nekaj majic ter pulovorjev, seveda tudi cel kup kavbojk in bolj temnih nogavic. Vzela sem tudi nekaj revij, stripov in.................fotografije.......ne smem pozabiti na fotografije mami, očija in Sare. Naenkrat sem se grozno počutila. Zavedala sem se, da jih bom zapustila.......za vedno. VEDNO................. »Noooo?« sem zaslišala Sarin glas s hodnika. »Kaj?« sem jezno zavpila nazaj. »Kaj piše v piiiiismu, Maaaaajčiii?« sem zaslišala sestrin smeh. Nekaj sem zavpila v odgovor, da bi mi dala mir. No.......kje sem že ostala? Oh, fotografije! Ja vzela sem cel album! Ter ne smem pozabiti na mojega plišastega medija Lizija (kljub temu, da imam petnajst let rada spim z mojim Lizijem!) brez katerega NE MOREM zaspati. Po dolgem pakiranju sem se utrujena vrgla na posteljo. Lahko le še upam, da bo v mojem novem življenju tudi kaj dobrih vampirskih prijateljev. POTREBUJEM DOBRE PRIJATELJE. PRAV ZARES.
16. december 2012
next
ali sprejemaš prostovolce,ki bi bili tvoji prijatelji v zgodbici
16. december 2012
neeeeeeeeeext
+full dobra zgodbica!!
16. december 2012
neeeeeeeeeext
nova bralka!
zgodba me je v hipu pritegnila!
16. december 2012
aja, pa kok je ona sploh postala vampirka?
ka jo je kdo ugriznu, al je bla vedno taka?
16. december 2012
u115002
u115002
next
16. december 2012
next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next next
16. december 2012
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg