Forum

JANE

Zaprla sem prenosni računalnik in ugasnila luč. Oblekla sem si jakno, vzela torbo in pogledala svoj kotiček, če je vse pospravljeno. Počasi sem šla po dolgih hodnikih in stopnicah. Tako utrujena sem. Že cel teden delam pozno v noč. Po navadi sem zaključila ob štirih, velikokrat tudi prej, zdaj pa ob enajstih ali celo kasneje. Živim z najboljšo prijateljico Lucy Kristen Osborne, ki dela v prestižni in zelo priznani restavraciji. Večinoma ima službo še dlje kot jaz, a je vsaj čez vikend prosta. Je odlična kuharica, ena boljših v restavraciji. Kar malo ji zavidam, ker je čez vikend prosta in ima ogromno prostega časa.
Nisem se še predstavila. Moje ime je Jane Roxanne Tanner. Po poklicu sem novinarka in prevajalka. Rojena sem 18. 8. 1994. Obožujem surfanje, razne adrenalinske športe, pisanje in igranje igric na X-Boxu 360°. Mogoče več o meni kasneje.
Ni se mi dalo čakati na avtobus in sem šla proti najinemu domu peš. Po tiho sem odprla in za sabo zaklenila vrata, da ne bi prebudila Lucy. Med nogami se mi je začel sukati Felix, najin muc. V dnevni je svetila luč. Lucy je spala na kavču s knjigo na glavi. Pokrila sem jo, ugasnila luč in šla spat. Uredila sem se za spanje in se ulegla v posteljo. V momentu sem zaspala. Zjutraj me je ob pol sedmih vrgla pokonci Lucy z razbijanjem posode v kuhinji. Godrnjaje sem se odpravila v kuhinjo. »Kaj delaš hrup tako zgodaj? Mi ne moraš pustiti vsaj malo spanja?« Jo nejevoljno vprašam. »Oprosti. Felix mi je skočil na pult in s tem ponesreči vrgel vse lonce po tleh.«
»Jih pa naslednjič pospravi za sabo.«
»Nehaj se pritoževati. Kdaj si prišla domov?«
»Malo pred polnočjo.«
»Čakaj, zakaj že tako pozno delaš?«
»Ker jih je veliko sodelavcev na dopustu. Pa 5 Seconds Of Summer prihajajo sem za dva meseca, nekaj časa bojo tukaj tudi One Direction, ki se jim priključijo kasneje in bojo prej šli. Z njimi narediti intervjuje, z njimi bom preživela veliko časa. Ker dva meseca svoje teme očitno ne bom niti povohala, moram že v naprej pripraviti članke in vse, da bodo lahko dali v revijo in kamor pač že imajo namen dati…«
»Hvala. Sem dojela.«
»Kaj bo za zajtrk?«
»Kar si boš pripravila.« Se mi zareži. »Veš, če mi ukradeš spanje bi mi lahko vsaj zajtrk pripravila.«
»Nisem bila jaz kriva, Felix je bil. Jaz ti ga ne bom pripravila.«
»Prav.« Zamomljam. »Tečnoba.«
»Slišala sem.« Vzklikne. »To je bil moj namen.« Jo podražim. Iz hladilnika sem si vzela navaden jogurt in ga dala na mizo. Ven sem šla po časopis, ki ga je len raznašalec pustil na začetku dovoza. Bosa sem šla ponj. Mimo je prišel nek simpatičen fant in me veselo pozdravil. »Dobro jutro. Me veseli, da nisem edini od mladih tako zgodaj pokonci.«
»Dobro jutro. Nisem prostovoljno.«
»Ashton.« Mi ponudi roko. »Ja in?« Ga vprašam, ker mi ni bilo takoj jasno kaj želi z njo od mene.
»Vidim, da nisi jutranji človek. Naj se predstavim. Moje ime je Ashton Fletcher Irwin. Me veseli, da sem te spoznal.« Še zmeraj moli roko in mu jo končno tudi jaz ponudim. »Samo malo utrujena sem. Jane Roxanne Tanner. Ne kliči me Roxanne, ker ne prenesem svojega srednjega imena. Kako te lahko veseli, da si me spoznal? Kako veš, da nisem totalen kreten?« Široko se mi nasmehne in pokažejo se mu najlepše luknjice in nasmeh kar sem jih kdaj videla. »Nimam takega občutka, da bi bila ti kreten.«
»Jane! Da pobereš en neumen časopis ne potrebuješ celega tedna.« Se iz hiše zadere Lucy. »Že grem! Bi ga pa ti šla iskat.« Se ji zaderem nazaj. »Tvoja mami?«
»Ne, moja najboljša prijateljica. Grem jaz.«
»Se vidiva!« Lepo te je bilo spoznati, Roxanne.« Zavila sem z očmi.
Se spet nasmehne. »Seveda. Adijo.« Se odpravim proti hiši in šele zdaj, ko sem zagledala svoj odsev v oknu sem se zavedla kakšna sem. Lase sem imela grozno skuštrane od spanja, oblečena sem bila v kratke hlače in kratko preveliko majico in za povrhu sem bila še bosa. »Aaaaaa!! Moji lasje!« Kriknem.
»Emm, Jane mislim, da tisti fant še vedno ni odšel in se ti ravnokar smeje iz dovoza.«
Ashton naju je res še vedno gledal. »Oh, smo sramoto si delam.« Lucy je rezala neko zelenjavo. Naenkrat je zavpila in špricnilo je nekaj rdečega in padla je na tla. Tudi sama sem kriknila in se sklonila k njej. Kmalu se je v hiši znašel tudi Ashton in vpraša »Kaj se je zgodilo? Kaj ji je?«
»Mislim da se je močno vrezala, vse je bilo rdeče.«
»Ampak saj nikjer ne krvavi.«
»Kaj?« Presenečena vprašam.
Lucy se je začela smejati in se komaj pobrala s tal.
»O sovražim te!« Sem zavpila in šla v sobo.

LUCY

»Ali je vredu?« Vpraša Ashton.
»Ja« mu odgovorim, »čez 10 minut bo že spet nasmejana.«
»Aha, potem se bom odpravil domov.«
»OK, se vidimo.«
»Adijo!« mi zakliče nazaj in gre.

JANE

Čez nekaj minut pridem nazaj v kuhinjo in Lucy je moj jogurt. »Hej, to je moj jogurt!« Ji ga želim vzeti, a mi ga izmakne.
Odprem hladilnik in ugotovim, da je prazen. »Sem ti pozabila omeniti, da je treba v trgovino?«
»Ne, nisi mi.«
»No, zdaj veš. In hvala za jogurt.« Se mi zareži.
»Zabij si ga nekam.« Nejevoljno rečem in se gre obleči. Ko sem prišla nazaj je bila Lucy že pripravljena za v službo. »Greva skupaj v službo?« Me vpraša.
»Imam izbiro?«
»Ne.«
Skomignem z rameni. V tišini sva hodili naprej. V tem trenutki je tišina prav prijala. »Veš… Drug teden delam se dlje. Ne me čakati, zelo pozno bom hodila domov.«
»Tako ali tako te nisem mislila čakati.«
»Hvala, jaz te vedno čakam.« Se dela osuplo. »Nisem te prosila. Jaz bom drug teden doma vsaj pred sedmo. Vsaj šef mi je tako rekel.«
»Rekel ti je že marsikaj pa se redkokdaj drži tistega kar reče.«
»Ko mi nalaga delo se tega zelo dobro drži.«
»Saj vem. Jaz sem s svojo šefico zelo zadovoljna.«
»Ker je poštena in prijazna in, ker prevladujejo dobre lastnosti. Predvidevam.« Jo dopolnim. »In pravilno predvidevaš.« Prispeli sva pred restavracijo. »Lep in čim manj naporen dan.«
»Enako. Adijo Lucy.« Pomaha mi in gre noter. S hitro hojo sem šla proti stavbi, kjer delam. Bilo je malo pred osmo. Potrpežljivo sem čakala na dvigalo. Ko je prišel smo bili v njem nabasani kot sardine. Še dobro, da sem izstopila že v šestem nadstropju. Ko sem prišla do svojega kotička, me je šef že poklical v njegovo pisarno. Odložila sem svoje stvari in šla k njemu. »Pozdravljena.« Se mi rahlo nasmehne. Kreten polizani. »Želite?«
»5 Seconds Of Summer, tvoj novi najljubši band, je v mestu. Ob devetih imajo na radijski postaji intervju in dogovoril sem se, da jih boš ti z njimi naredila intervju, radijski pogovor ali kakor se pač temu že reče. V redu?« Ubogljivo prikimam, čeprav je bilo vse prej kot v redu. »Zato si moja najljubša delavka. Zdaj pa veselo na delo. Adijo.« Pomigne proti vratom. Jezno sem šla proti svojemu kotičku in pobrala svojo jakno in torbo, ki sem ju malo prej ravno odložila. Moje delo ni na radijski postaji! Daleč od tega. Če bi želela to službo, bi si jo že nekako pridobila. In rekel je, da pridejo šele drug teden. Torej, bom mogla svoje načrte za ta teden križati z njimi. Pa tako sem se veselila, da bom malo prej doma. Pojma nimam kateri avtobus pripelje nekje do radijske postaje, zato sem se odločila, da grem peš. Bila sem petnajst minut prezgodnja, a me je radijska napovedovalka moderatorka vsa vesela in presrečna, že kar sprejela v studio. »Hvala, da si prišla prezgodaj. Umiram od dolgčasa.«
»Mar se vas ne sliši po radiu?«
»Prosim, ne vikaj me, ker se s tem počutim obupno staro. Glasba se vrti, ker so bile novice ob osmih in se zdaj že lep čas samo glasba predvaja.«
»Koliko časa si že tu?«
»Misliš zaposlena ali od katere ure danes?«
»Od katere ure danes?«
»Od štirih zjutraj. Komaj čakam, da grem domov spat. Sploh veš ne kako je dolgočasno biti tukaj sredi noči. Ne vem v čem je poanta radia sredi noči, ko ga nihče ne posluša.«
»Nikoli ne veš kdaj kdo posluša.«
»Kakorkoli, bi izbrala naslednjo pesem?«
»Z veseljem.« Na voljo sem imela na tisoče pesmi. Vtipkala sem Happily in ven mi je vrglo kar nekaj pesmi. Izbrala sem si jo od One Direction akustično verzijo. Radijska napovedovalka moderatorka je napovedala naslednjo pesem. »Ta je od britansko-irskega banda One Direction. Fantje so to pesem v akustični verziji. Na vrsti je Happily.« Odmakne mikrofon. »Velika oboževalka, kaj?«
»No ja, samo rada poslušam njihovo glasbo. Nisem ravno obsedena z njimi.«
»Lepo to. O, čez pet minut pridejo fantje in v studiu bo postalo vroče.«
»Zakaj?« Jo začudeno vprašam. »Tako se samo reče. Le pogovarjali se bomo. Ni ti potrebno biti živčna.«
»Saj nisem. Kdaj naj bi prišli?''
»Malo pred deveto. Nisem se ti še predstavila. Moje ime je Piper Kirk. In ti si?«
»Jane Tanner.« S hodnika je začel prihajati hrup in glasen smeh. »Mislim, da so prišli.«

Next?
Komentirejete kar čete poleg nexta. 

Ti je všeč? Boš bral naprej?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

03. junij 2014
Next sevede
03. junij 2014
Se vprasas. haha
Neeext
03. junij 2014
Next
03. junij 2014
nxt
03. junij 2014
Neeeeeeeext v sekundi. Fuuul dobro
03. junij 2014
Neeeeeeeeeeeext
03. junij 2014
u90554
u90554
nextttt!!!!!!!
sori za oglaševanje sam bi kdo pogledal? http://www.igre123.com/forum/tema/she-looks-so-perfect-%28feat.-5sos%29/71782/
05. junij 2014
u142585
u142585
Next? JA!!
Komentirejete kar čete poleg nexta. ful je dobr
05. junij 2014
neeeeeeeext
08. junij 2014
Next
09. junij 2014
u142585
u142585
next?
10. junij 2014
u155253
u155253
Aaaa! Neext! -nova bralka
10. julij 2014
neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeext!!!!
06. avgust 2014
Next
20. avgust 2014
Hei! To ni oglaševanje ampak nekaj povezano z 5SOS. Sem njihova velika oboževalka in menim, da bi si zaslužili svoj oddelek Popularno: 5 Seconds of Summer. Zato prosmi da greste na temo Predlagajte nove oddelke( http://m.igre123.com/forum/tema/predlagajte-nove-oddelke/282/4)in komentirajte da si želite Popularno:5 Seconds of Summer. Prosim če to naredite, ker vam bo vzelo samo par sekund.
19. januar 2015
next + nova bralka
26. september 2015
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg