Forum
(Vse se dogaja pred šolo. Maya se skupaj s svojimi najboljšimi prijateljicami odpravlja od pouka. Pogovarjajo se o različnih temah.)
Maja:

Maya: Veš kaj sem včeraj videla na youtubu!?
Emma: Kaj? Sara nehaj!! (Emma in Sara se suvata in prerivata)
Maya: Skupino One Direction. Vešš kako lepo pojejo! O moj bog!
Emma: Ka še nikoli nisi slišala za njih ?! (Vsa začudena vpraša)
Maya: Ka je to znana skupina? (Se Maya začudi)
Sara: Jaaa! Veš kak dolg žee! Full lepo pesem majo Story of my life. (se ji Sara nasmehne)
Maya: Ja ja, to pesem sem poslušala bila je tako prekrasna. In fantje so zelo lepi. (pove Maya vsa zasanjana).
Sara:

(Emma zapre omarico in si obuje čevlje)

Maya: Emma kaj že greš?
Emma: Ja moja mama želi, da sem doma še pred kosilom, ker pride njen novi fant na kosilo (Emma pokaže hecen obraz oz. se malo norčuje in njene mame in njenega novega fanta)
Maya: Aaa… Kaj pa ti Sara?
Sara: Tudi jaz že odhajam. Zmenjena sem s Petrom!
Maya: OK. Pokličite me kaj. Rada vaju imam. ( med seboj se objamejo in poslovijo)
(Maya med hojo domov razmišlja o One Direction. Ko prispe domov gre na računalnik, da bi prebrskala vse o njih. Maya pride do oglasa kjer piše da se lahko prijaviš in z malo sreče osvojiš potovanje v Anglijo, kjer 3 tedne preživiš s fanti 1D. Maya se vsa navdušena prijavi, čeprav ve da ne bo izžrebana. Nato odide spat.)
Naslednje jutro v šoli:
Maya: Emma veš kaj sem včeraj naredila!?
Emma: Hm? (Emma je zaposlena s prepisovanjem domače naloge)
Maya:Včeraj ko ste mi povedala de je One Direction že popularna skupina, sem se odločila da grem malo pobrskati o njih in sem videla oglas, da če si izžreban greš na potovanje v Anglijo in 3 tedne preživiš s fanti 1D in se prijavila! (vsa nasmejana in vzhičena pove Maya)
Emma: Sem prav slišala!? (vsa presenečena)
Maya: Ja. Čeprav vem da ne bom izžrebana ampak vseeno!
Emma: Ok. Malo sem zaskrbljena glede tebe! Čisto si drugačna.?
Maya: Ne nisem. Samo pač všeč so mi ti fantje. Tako sexi so! Zelo rada jih poslušam, ti ne?
Emma: Ja ampak jaz se zato nič ne spreminjam. Ti pa se vedeš tako, tako kot da bi bila zaljubljena.
Maya: To se tebi samo zdi. Pridi gremo k pouku.

(Ure končno minejo. Maya, Sara in Emma odhajajo iz učilnice)

Sara: Tako bedne Biologije pa še ne!
Emma: Saj bo Sara. Kam gremo pa zdaj?
Sara: Lahko bi šle na sladoled.
Maya: Ja. Saj res, že dolgo nismo bile. Pa še zelo vroč dan je.
Emma: Ok.
(se obujejo in odhitijo na sladoled. Na poti do njega se smejijo in objemajo. Po sladoledu se poslovijo in odidejo vsaka svojo pot domov.)
(Maya pride domov, kjer jo že čaka mama, da bi se pogovorili)

Maya: hej mami. Kako to da si že doma.
Mama: ja danes nimam službe. Nekaj se morava zmeniti.
Maya: (vzame jabolko in jo je) Ja, seveda. Povej?
Mama: zadnje čase si čisto odsotna, zapiraš se v sobo in poslušaš glasbo, kaj se dogaja s tabo Maya?
Maya: Em… nič, samo pač rada sem sama in poslušam glasbo to je vse. Zakaj?
Mama: Aha… nič takega, samo opazila sem da se čisto drugače obnašaš to je vse. Kako pa ti gre kaj v šoli?
Maya: Ja, kar dobro za enkrat. (se ji nasmehne) Še kaj drugega?
Mama: Ne to je vse (se ji nasmehne )
Maya: Ok. Adijo. (odide iz kuhinje v svojo sobo).

Za nadaljevanje bi mela 4 Nexte.
22. november 2013
u152441
u152441
next
22. november 2013
(tako mine 14 dni...)

(Maya se prijavi na gmail in gleda novo pošto. Na enkrat zagleda mail iz Anglije..)

Maya : Kaaaaaaaaaj!?!? To ne more biti ressss. Jaz Maya sem zadela potovanje v Anglijo.!!

(Maya pokliče Saro in Emmo)

Sara: Maya kaj je tako nujnega da sem prekinila svojo seanso?
Maya: Sara ne boš verjela kaj se je zgodilo.
Sara: Poslušam. Prosim če si lahko hitra, ker se mi res mudi!
Maya: Emma se spolniš ko sem ti zadnjič povedala, da sem se prijavila za potovanje v Anglijo??
Emma: Ja, in?
Maya: Izžrebali so meeee! (pove vsa vesela)
Sara: Kaaaaaaj. 3 tedne boš preživela z One Direction??? (reče vsa presenečena.)
Maya: Ja. A ni to noro.
Emma: O moj bog! Iz vseh držav so ravno tebe izžrebali
Maya: Jaaa! To je neverjetno, veš kaj je to 3 tedne preživet z njimi! Komaj čakam!
Emma: Pa tvoja mama že ve?
Maya: ne nič še ne ve. Danes ji bom povedala. Upam da mi ne bo prepovedala!
Sara: čakaj, čakaj malo! Ti po vsem tem poveš da še mami niti omenila nisi! Kaj če ti ne bo dovolila it?
Maya: Ja vem, ampak če bi ji povedala bi bila jezna na mene.
Emma: kaj misliš da zdaj ne bo?
Sara: ja!?
Maya: upam da ne. Pa saj zdaj je vseeno! Jaz še zdaj ne morem verjeti.
Emma: nisi edina! Kdaj pa greš v Anglijo?
Maya: Med poletnimi počitnicami.
Sara: super, imaš še natanko 3 tedne da prepričaš svojo drago mamico da ti dovoli iti!
Maya: ja imaš prav. Ampak bom že nekaj naredila. Ooo moja mama je prišla. Iti moram. Se vidimo jutri.
Emma: ok. Rada te mam in vso srečo ti želim,
Sara: jaz tudi. Čaw.
Maya: hvala. Rada vaju imam tudi jaz. Čaw.

Maya: hej mami.
Mama: hej.
Maya: mami se lahko pogovorime?
Mama: ja povej kaj je narobe Maya?
Maya: pred nekaj tedni sem se prijavila za 3 tedensko potovanje v Anglijo. In bila sem izžrebana.
Mama: kajj!?
Maya: ja vem sliši se neverjetno, ampak je res. Prej ti tega nisem govorila ker sem si mislila da verjetno ne bom izžreba, ampak izkazalo se je drugače.
Mama: aha. In ti me zdaj sprašuješ če lahko greš?
Maya: ja mami to si zelo želim. Prosim te, lepo te prosim.
Mama: kdaj pa je to potovanje.?
Maya: med poletnimi počitnicami.
Mama: aha. In kaj boš počela na tem potovanju sama?
Maya: to ubistvo ni potovanje-potovanje, ampak ga bom preživela skupaj z mojo najboljšo glasbeno skupino.
Mama: kaj mi ne poveš! In kdo je ta tvoja skupina?
Maya: ne poznaš je. One Direction. To je 5 fantov.
Mama: seveda fantje kdo pa drug.
Maya: mami kaj je s tabo.? Lahko lepo te prosim grem?
Mama: če boš pridna in bo tvoje spričevalo dokaj odličen, lahko. Ampak da te opozorim da si lahko premislim kadar koli!
Maya: hvala ti mami, stokrat ti hvala. (močno jo objame in poljubi. Obe se nasmejita. Nato pa gresta obe v svoji sobi)

(naslednje jutro v šoli. Maya se pogovarja z Emmo in Saro).

Maya: Ne bosta verjeli. Mami mi dovoli iti v Anglijo.
Sara: tako sem vesela zate. Upam da boš uživala.
Emma:jaz tudi.
Maya: tako sem navdušena.
Emma: Maya pridi da ne boš zamudila k pouku.

(gredo k pouku. Čas hitro mineva in pride že 24. Junij ko je konec šole. Vsi se poslavljajo. Emma in Sara se poslovita od Maye in ji zaželita da bi se v Angliji zabavala.)

Sara: Maya adijo. Pogrešala te bom. Uživaj v Angliji in se spolni kaj name. Pa lahko mi tudi pišeš. (v hecu pove)
Emma: ja meni tudi.! Pa pokličeš naju lahko tudi. Želim ti varen let. (se objamejo in zaželijo lepe počitnice)
Maya: adijo. Pogrešala vaju bom.
(Maya pride domov in začne pakirat. Vsa je navdušena in posluša glasbo. Nato pride v njeno sobo mama)

Mama: hej Maya. Se lahko pogovorive?
Maya: ja, seveda. Kaj je?
Mama: upam da boš uživala. Jaz vem da nisem najboljša mama. Ampak te imam zelo rada. Prosim pazi nase. Umrla bi če bi se ti kaj zgodilo.!
Maya: hvala mami. Tudi jaz imam tebe zelo rada. Oglasim se ti takoj ko bom prispela.
Mama: vredu. Aja pozabila sem ti povedati da se tvoj brat vrača domov.
Maya: res. Kdaj pa? Še danes?
Mama: ja tik preden boš odšla. Želi se posloviti od tebe.
Maya: oo… dolgo ga že nisem videla. Zelo ga že pogrešam. (pove vsa vesela in se prime za obesek, ki ji ga je poklonil njen starejši brat)
Mama: vem. Tudi jaz.
Maya: ali bo zdaj vstal doma za vselej?
Mama: ne vem. Ampak nekaj časa bo vsekakor. (se ji nasmehne in zapusti sobo. Preden jo zapusti še enkrat pogleda Mayo in se ji nasmeji.)

(kmalu pride domov njen brat Max)

Maya: O Max končno si prišel domov. Tako te že pogrešam. (Maya ga močno objame in poljubi na lice. Po Mayi ga objame še njena mama)
Max: o sestrica tudi jaz sem tebe že zelo pogrešal. Slišal sem da greš na potovanje.
Maya: ja v Anglijo. (se mu nasmehne) 3 tedne bom preživela z One Direction.
Max: (ji zašepeta na uho) So lepi fanti ha?! (se ji nasmehne.)
Maya: (ga pogleda in se mu veselo nasmehne)
Mama: Max boš ti peljal Mayo na letališče? Ali jo jaz?
Max: Jo bom jaz, da še nekaj časa preživim z mojo sestrico. (Jo objame okoli rame in se ji lepo nasmehne)
Mama: (objame Mayo jo poljubi in ji reče naj pazi nase.)

( Maya in Max pojeta v avtu in se zabavata, vse na poti do letališča. Na letališču se objamete in poslovita. Maya vso pot posluša glasbo. Končno prispe v Anglijo. Vsa je nervozna a ob enem tudi zelo srečna.)
23. november 2013
to je max:

23. november 2013
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani
Vpiši povezavo do slike
Primer: http://www.spletna-stran.com/slika.jpg