Forum
NAREDILI BOSTE TRI IZIVE, KI BODO TEŽKI

TO JE PRIJAVNICA

IME LJUBLJENČKA:
SLIKA OD NJEGA:

BOŠ SODELOVAL?

če želiš glasovati se prijavi ali včlani

14. julij 2012
OH JA IN ŠE TO RABIMO 5 TEKMOVALCEV
14. julij 2012
u76594
u76594
TO JE PRIJAVNICA

IME LJUBLJENČKA: Šina
SLIKA OD NJEGA:

14. julij 2012
sprejeta!
14. julij 2012
PRIJAVNICA

IME LJUBLJENČKA: Piki
SLIKA OD NJEGA:

14. julij 2012
u76427
u76427
PRIJAVNICA

IME LJUBLJENČKA: Lila

SLIKA OD NJEGA:

14. julij 2012
u90179
u90179
Belka

14. julij 2012
SPREJETI
14. julij 2012
VSI TRIJE
14. julij 2012
POTREBUJEMO SAMO ŠE ENO PRIJAVNICO
14. julij 2012
ČE JE ŠE KAKŠENA DODATNA PRIJAVNICO JO TUDI SPREJMEMO
KER PRIJAVNIC JE LAHKO 10 IN TUDI SPREJETIH 10
14. julij 2012
u76444
u76444
Klikni ter napiši Jenni: http://www.igre123.com/forum/tema/j-ol-l-ve-pro-l-r-12/37794/1
14. julij 2012
ALI BOMO KAR ZAČELI Z IZIVI
14. julij 2012
u76594
u76594
ja
14. julij 2012
1. NALOGA: OPIŠI SVOJO NAJLJUBŠO ŽIVAL (divjo, domačo, ...)
2. NALOGA: DODAJ VIDEO OD TE ŽIVALI (video smešnico ,reklamo , ...)
3. NALOGA: OBLEČI TO ŽIVAL (obleka je lahko posebej !! )

ZRAVEN BOM JAZ DAJALA POMOČ
14. julij 2012
PRIJAVNICE ŠE SPREJEMAMO
14. julij 2012
u99480
u99480
IME LJUBLJENČKA:LINO
SLIKA:

14. julij 2012
1.naloga-pomoč :
Moja najljubša žival je tiger. Rada jih imam, ker so ljubki.
14. julij 2012
sprejet
14. julij 2012
u99480
u99480
OPISHI TZU
Nekateri zgodovinski viri govorijo, da je ta mali »okrasni« pes nastal kot produkt križanja dveh tibetanskih pasem Pekingesa in Lhasa Apso. Kakorkoli že, nedavne raziskave DNK, so pokazale, da je to ena najstarejših pasem. Nekateri mu pravijo tudi Tibetanski levji pes, spet drugi menijo, da je ima njegov obraz obliko rože. Ta mali kuža se lahko ponaša z neko posebno lepoto, ki ti kljub njegovi majhnosti vzame dih in na njem bo vedno nekaj skrivnostnega, prav tako, kot tudi njegov nastanek.

Ta mala kepa zraste od 24 do 27 cm in bo tehtala od 5 do 8 kg. Prekrit je z dvojno dlako, ki jo standard dovoljuje v vseh možnih odtenkih. Zanimivo je, da shi tzu ne menja dlake tako, kot večina psov. Njegova dlaka izpada podobno, kot pri človeku lasje, ko si jih umiva. Sami se boste odločili ali bo vaš shi tzu imel kratko ali dolgo dlako. Mnogo manj dela boste imeli s kratko, če pa se boste odločili, da boste kužka vozili na razstave, boste morali njegovi dolgi dlaki posvetiti tudi temu primerno več pozornosti.

Shi tzu je izredno pameten psiček. Ima veliko energije in je zelo prijazen. Primeren je za tiste, ki ste ljubeči in nežni po srcu. Za tiste, ki ga boste ljubili in razvajali. Ta pasma sicer ne potrebuje dolgih sprehodov, vendar to ne pomeni, da ni rad na svežem zraku. Je zelo živhen in se bo z vami rad sprehajal, le v mislih imejte njegove male tačke, ki si ne morejo privoščiti kakšnih dolgotrajnih tur.
14. julij 2012
ni treba tako dolgo samo toliko recimo kot je v pomoč ki sem jo napisala
14. julij 2012
u99480
u99480
VIDEO SHI TZU:
14. julij 2012
u76361
u76361
ali se lahko že jaz prijavim. plissss!!!
14. julij 2012
u76361
u76361
aja saj sem prebrala, da prijave še sprejemate.

Collie

14. julij 2012
2. naloga-pomoč:

14. julij 2012
u76594
u76594
Moja najljubša žival je pes. Najljubša vrsta psa pa Angleški koker španjel.
DEŽELA IZVORA: Velika Britanija
ČAS IZVORA: 19. stoletje
FCI SKUPINA: VIII, sekcija 2 (Flushing dogs)
PRVOTNA UPORABA: Lovski pes (prinašanje nizke divjadi)
ZDAJŠNJA UPORABA: Lovski in družinski pes
PLEČNA VIŠINA: srednja:
- SAMCI: 39 - 41 cm
- SAMICE: 38 - 39 cm
TEŽA: 12,5 - 14,5 kg
ŽIVLJENSKA DOBA: 13 - 14 let

ZGODOVINA
Na začetku so bili vsi španjeli ena sama "pasma". Različni španjeli so se kotili v istem leglu. V 18. - 19. stoletju so jih v Veliki Britaniji začeli ločevati po uporabnosti, na večje in manjše španjele. Kasneje v 19. stoletju so pse razdelili na kokre, špringle, poljske,..
Kokri so bili v Veliki Britaniji znani že v srednjem veku, kar dokazujejo pisni viri (Geoffrey Chaucer - pesnik, ki je te pse opeval), 1570 je John Keys španjele uvrstil med britanske pse. Postavil jih je v skupino "gosposkih psov". Elizabeta 1. je imela v 16. stoletju španjele za lov,..

SPLOŠNI VIDEZ
Lepo oblikovana glava ima štirioglat gobec, ki se nadaljuje v poudarjen stop. Smrček in oči španjela se morajo ujemati z barvo kožuha. Uhlji, ki so nastavljeni v višini oči so pokriti z dolgo dlako. Telo je močno in kompaktno, kvadratastega videza. Od tal do vihra in od vihra do korena repa mora biti enaka dolžina. Rep je nizko nasajen, in ima t.i. zavesice, saj kokrom ne krajšajo več repov. Zavesice najdemo tudi na nogah ter po trebuhu.

ZNAČAJ
Angleški koker španjel je živahen, igriv, intiligenten pa tudi trmast in svojeglav. Zaradi svoje vihravosti in želje po ugajanju gospodarju neprestano maha zrepom. V standardu te pasme je tudi zapisano, da je to "vesela pasma", saj te psi neprestano mahajo z repom.
Ker pa je prijeten in ljubezniv, zelo navezan na ljudi ter ljubitelj otrok, je priljubljen družinski pes.
Je pa tudi dober čuvaj.

ŽIVLJENSKO OKOLJE
Ta pasma nikakor ni za zunaj, sa bi tam trpel zaradi ločitve od gospodarja. Zaradi svoje velikosti je primeren tudi za manjša stanovanja. A kljub temu potrebuje veliko gibanja, saj se v nasprotnem primeru močno poleni, kar pripelje k debelosti.
Zaradi dlake je potrebno bolj pogosto sesanje, sploh med menjavo le te.

NEGA
Nega je precej zahtevna, sploh če psa ne strižemo. Dlaka potrebuje vsakodnevno česanje drugače se zna kaj hitro zavozljati. Če pa gremo s psom v naravo, je treba doma dobro pregledati ušesa in tačke. Tja se največkrat zarije umazanija. Če tega ne naredimo lahko pes zboli (vnetje ušes, trske ki se zapičijo v tačko pripeljejo do gnojnega vnetja,..).
Priporočljivo je tudi umivanje zob. Seveda pa sem spada tudi kvalitetna hrana, ki naj bo primerna vašemu psu.

DLAKA
Barva dlake je pri anglešekem koker španjelu v ogromno kombinacijah. Prepovedana je samo enotna bela.
14. julij 2012
sprejeta Collie
14. julij 2012
u76594
u76594
14. julij 2012
1.NALOGA SPREJETA Collie
14. julij 2012
NAROBE SEM NAPISLA
1.NALOGA SPREJETA šina
14. julij 2012
če želiš poslati sporočilo v to temo, se prijavi ali včlani